Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nesoulad v ložnici může velmi negativně ovlivňovat atmosféru v celé rodině. Muž je po tom, co mu manželka nevyhoví, nepříjemný, nervózní… Co s tím?

Chce to pořád! Co dělat, když má partner jiné NÁROKY NA SEX?

sex pár nespokojený
zdroj: Thinkstockphotos sex pár nespokojený
aktualizováno 15.05.2013, 14:11 | 15.05.2013, 13:52 | doma.cz/man

Nesoulad v ložnici může velmi negativně ovlivňovat atmosféru v celé rodině. Muž je po tom, co mu manželka nevyhoví, nepříjemný, nervózní… Co s tím?

Čtenář Slávek prosí o radu ve zdravotní poradně našeho webu. Se svojí ženou mají každý jiné nároky na frekvenci pohlavního styku „Já mám velmi často chuť na sex, což často způsobuje problémy manželce. Prosím o radu, jak z toho ven a nebýt jí nevěrný,“ popisuje své potíže.

 

„Existují náhradní praktiky. Musíte si zjistit, zda vám budou vyhovovat. Může to být sledování videa a onanie. „Určitě to jako žádný problém nevidím, jen jste v určité životní fázi jinak naladěni. Zkuste i manželku nenápadně vyzpovídat - ohledně jejích sexuálních fantazií a představ. Třeba se vám jí podaří více zapojit do ´procesu´,“ radí lékařka.

 

Podle odbornice je třeba mít více informací o tom, co partnerka potřebuje. Zda je například jen přechodně více unavená a dává přednost spánku nebo jsou problémy hlubší.

 

 


Čtyřicet procent můžu chce více
Z výzkumů vyplývá, že necelých 40 procent mužů má častější chuť na sex než jejich partnerka. Z žen má stejný problém ve vztahu jen jedna pětina.


Hladinu sexuální potřeby určuje především mužský hormon testosteron, a to i u žen. Každý člověk má produkci testosteronu jinou, z čehož logicky vyplývá, že jsou jiné i sexuální nároky každého jednotlivce. Nesoulad v partnerském soužití nemusí být zásadní, pokud rozdíl v sexuálních potřebách není velký.


Obvykle to bývá muž, který požaduje sex častěji než jeho partnerka. Sexuální potřeba se mění také s věkem - zatímco v mladším věku jsou sexuálně náročnější spíše muži, ve středním a starším věku jejich potřeba klesá, zatímco ženy jsou sexuálně zralé a nejaktivnější až ve věku po třicítce.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Rychlovka: jak si ji zpříjemnit
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Kdy je čas na sex?
Nejlepší polohy pro rychlý sex

 

Hlavně, ať není nervózní!
Nesoulad v ložnici může velmi negativně ovlivňovat atmosféru v celé rodině. Muž je po tom, co mu manželka nevyhoví, nepříjemný, nervózní… Žena v této situaci obvykle reaguje tím, že si řekne, no tak já to přežiji, a bude doma klid. A ono to takhle chvíli jde, ale obvykle se v ní po čase začne vytvářet psychický blok a sex pro ni přestane být zábavou. Stává se z toho začarovaný kruh.

 

Pokud muž naléhá každý den, partnerce se do sexu nechce, a to přesto, že jednou nebo dvakrát týdně by styk uvítala i ona. To může vést až k tomu, že v ní každý dotek vyvolá odpor. V krajním případě tak taková situace končí rozchodem.


Zajímavé je, že pokud žena má větší nároky na svého partnera, velké problémy to nepřináší.

Pokud nerovnost sexuálních nároků dojde do popsaných extrémů, je mnohdy řešením návštěva sexuologické ordinace. Neexistuje ale žádný lék, který by sexuální apetit žen zvýšil.


Tempo určuje pomalejší
Jak z toho ven? Nikdy se do ničeho nenuťte, pokud nemáte chuť, a současně nikdy nenuťte druhého do ničeho, do čeho nemá chuť. Zjednodušeně řečeno zde platí stejné pravidlo jako na horách: tempo určuje pomalejší. Sexuálně aktivnější partner musí zkrátka okamžitě přestat naléhat, protože svým tlakem v partnerce jenom posiluje její odpor.

A co zbývá tomu, jemuž sexuální energie přebývá? Nejlepším řešení je autoerotika. Snaha najít si někoho „jenom na sex“ obvykle končí provalenou nevěrou a mnohem většími problémy než nesouladem v posteli.
 

 
34 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Edita 20:05 04.02.2015
Clanek se mi libi v tom, ze sice rika ze ve vice pripadech chteji vice sex muzi, ale muze se to vyskytnout i u zen. Statistiky nejspise nelzou protoze vsude v okoli si stezuji chlapi, jak je ty jejich baby vydiraji sexem atd.. o to nejde...dostala jsem se sem protoze mam tenhle problem a pritom jsem baba. Chci sex kazdy den a i nekolikrat...neustale na nej myslim a pritel nestiha...zni to blbe, ale nejsme od sebe ani o moc let(pritel je starsi o 6 let) a ja uz nevim co delat...je to otravne....vlastne ani nedokazu rict ne :-D Pomoc.....kazdopadne mi prijde trapne kdyz si baby furt stezujou ze nechteji..kdyz ono je to tak super cinnost...
M. 07:09 02.01.2015
Bohužel článek je pravdivý sám to nyní pociťuji na sobě.mohl bych to mít denně ale partnerka nechce sme spolu 10 let stále jí miluji a pokud máme sex tak jí dokážu uspokojit, žádný rychlovky jenomže to je tak jednou za týden nebo když si dáme lahvinku vína.Už sem taky přemýšlel o bokovce ale nechci jí být nevěrný.
vrbaweb 18:44 19.11.2014
Nová poradna! Napište mi :-)
http://vrbaweb.blog.cz/1411/my-a-vztahy
Mira 15:09 04.07.2014
Přestal jsem na manželku dělat narážky, mluvit o sexu ani moc dotyků přes den. Děti jsem začal chodit uspávat, takže se manželka může věnovat TV a pak stačí neusnout. Jednoduše za ní zajdu, přitulím se... Sex mám téměř každý den :-D Sice nezkoušíme všechno co bych chtěl, ale je to SUPER. Přišel jsem na to až po třetím dítěti. Asi bych na to nikdy nepřišel, ale byl jsem bez sexu hrozně nervozní, potřeboval jsem to, tak jsem si našel milenku. Pak mi to došlo. Myslel jsem, že jsem nepřitažlivý já, proto že mě nechce. Milenka mi dodala sebedůvěru a jsem teď moc spokojený
Liza 18:57 21.05.2013
Mam vecsiu chut na sex ako moj priatel ovela vecsiu zatial co on tak raz za mesiac ( chapem ze je pracovne vytazeny) ja by som kludne aj niekolko krat denne. A to je celkom problem ...stale vedie nazor ze muzi maju väcsiu chut na sex ako zeny ...nemyslim si to ...vela kamaratok ma taky isty problem, neviem odkial su tieto studie. :)
M. 02:20 16.05.2013
Moje milá L., nazývat šovinistou někoho, kdo miluje krásné ženy tak, jako já a kdo by pro ně udělal první i poslední, je docela zvláštní. Jen si to ta žena prostě musí zasloužit! Ženě, která o sebe pečuje a věnuje se svému partnerovi i podle toho, jaké má on potřeby, tzn. nehledí jen na sebe, pro takovou bych snesl modré z nebe. Ale pak jsou ty ošklivé, protivné a samolibé. A co s takovou? Pokud jsem správně četl, ve článku se jedná především o variantu, kdy právě žena nedopřává dostatek sexu muži. Jedná-li se o tento případ, svůj názor už jsem napsal. Ano, pak je druhá a výrazně méně častá varianta, ale pozor, nepopírám, že může existovat a tou je to, že je "náruživější" žena. V tomto případě jsou dvě možnosti. Buď je žena ošklivá a partnera už nepřitahuje anebo je partner ubožák, čili impotentní ostuda všech chlapů. Ale to už je jiná problematika. Nicméně, jak z článku i ze života plyne, mnohem častější je nechuť partnerek. A takové? Ty ať si prostě na nevěru nestěžujou...! A ještě bych se vyjádřil k LV. Pokud si muž najde tu bokovku (vinou parterky a nespokojenosti se sexuálním životem), neznamená to automaticky, že milenka = náruživka, jak píšete. To zaprvé, jen dokáže poskytnout muži to, co partnerka neumí (nebo nechce?). A zadruhé? Kdyby nebyla chyba v partnerce, žádnou milenku by nehledal, jak z mého prvotního textu plyne.
Daniela 21:28 15.05.2013
S tímto článkem musím trošku nesouhlasit. Jak tak sleduji kolem sebe a slýchávám různé historky a stížnosti od žen a dívek, tak si stěžují, že mají velký sexuální apetit, ale přítel je spíše na počítači, kouká na televizi, nebo zkrátka nestíhá. Nevím, jak se zde berou statistiky, protože často pracuji s dívkami v pubertálním věku, ale většinu stížností slyším od dívek.
Y. 19:09 15.05.2013
Myslím, že hodně žen, kterým se do toho běžně nechce, by se k něčemu rozhoupaly za dobrých podmínek. Každá žena má nějaké své fantazie a pokud není vyloženě frigidní, určitě si i ona (ne jen muž) ráda užije. Ovšem komu by se chtělo věčně uspokojovat partnera, když každý druhý stojí v posteli za h*vno a ona z toho pak nic nemá. Nesvalujte to na frigidní ženu, když máte obě ruce levé.
LV. 18:45 15.05.2013
Pane M. ale v tom případě pak může ten mužský být rovnou s tou náruživkou a nedělat ze své partnerky pitomce.

Soouhlasím s paní L. jako by to neexistovala i obráceně.... :)
L. 17:33 15.05.2013
Vážený šovinisto M., asi jste nikdy nežil ve vztahu, kdy sexuální potřeby má častější žena... Chudáku, jste zahleděný jen sám do sebe a žijete ve svém omezeném světě. Článek poměrně dobře popisuje nedostatek sexu. Jen takoví lidé jako vy si svoje urážky musí vylévat na ženách. Jste ubohý...
1 2