Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ženy se často strachují, že jsou „divné“, když jsou schopné orgasmu dosáhnout jen jedním osvědčeným způsobem.

Orgasmus jen jedním způsobem? Je to běžné

Orgasmus
zdroj: Getty Images Orgasmus
aktualizováno 18.07.2019, 00:00 | 18.07.2019, 00:00 | doma.cz

Ženy se často strachují, že jsou „divné“, když jsou schopné orgasmu dosáhnout jen jedním osvědčeným způsobem.

Nemůžete dosáhnout orgasmu v každé sexuální pozici, kterou právě vyzkoušíte? Nebo máte tu libůstku, že vyvrcholíte pouze při masturbaci o samotě v koupelně? Je to úplně normální.

 

Každý jsme trochu jinak fyziognomicky uzpůsobený. I když jste si dříve užívala orgasmů v určité poloze, po výměně partnera už tomu tak být nemusí. Má jiné tělesné rozměry a úhly. Prostě do sebe zapadáte trochu jinak.

 

Až 75 procent žen navíc není schopno dosáhnout tzv. vaginálního orgasmu. Proto se nesmíte divit, když se vám nedaří dosáhnout uspokojení při styku. Je prostě nutné zapojit i ruce, jazyk, erotické pomůcky¨, vzít si na paškál klitoris, bradavky a ostatní erotogenní zóny a hlavně nečekat, že vám orgasmus někdo nadělí. Klidně si ho při souloži přivoďte sama sebehlazením.

 

Orgasmus
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sex jen jednou za měsíc? Vadí, nebo nevadí?

Víte, jak „ji“ máte pevnou? Perineometr to prozradí

 

Proč je jeden způsob?

 

Možná jste si v období dětství nebo dospívání spojila hlazení určitých míst s příjemnými pocity. A pak už se člověk těžko přeučuje“ na něco jiného – navíc není ani účelem našeho snažení, abychom se zbavovaly oněch příjemných pocitů. Zůstaňte u nich. Není na tom nic špatného. Možná se to časem změní, protože i naše těla se věkem mění a v neposlední řadě získáváme i nové sexuální zkušenosti, poznáváme nové partnery.

 

Nesmíte se ale na vidinu orgasmu přehnaně upínat. Není žádnou tragédií, když se neodstaví v očekávaném čase. Tím spíš ho totiž zapudíte.


Je možné, že se někdy jen vzrušíte, ale orgasmu nedosáhnete. Ovšem i to je krásné a lepší než nic. 

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře