Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přestože kvůli nevěře vztah často končí, existuje zvláštní typ, tzv. S.O.S. nevěra, které se dopouštějí naopak ti, kdo chtějí vztah zachránit. Může to fungovat?

Partner kašle na vztah? Pomoci může tahle zvláštní nevěra!

Nevěra
zdroj: Profimedia Nevěra
aktualizováno 14.06.2019, 00:00 | 14.06.2019, 00:00 | doma.cz

Přestože kvůli nevěře vztah často končí, existuje zvláštní typ, tzv. S.O.S. nevěra, které se dopouštějí naopak ti, kdo chtějí vztah zachránit. Může to fungovat?

"Bylo to asi před rokem,“ začíná vyprávět pětatřicetiletá učitelka Lucie, „ve vztahu nám to s partnerem drhlo. Zdálo se mi, že o mně úplně ztratil zájem. Měl jen své kamarády, práci… Já byla na posledním místě. Vůbec necítil potřebu dát mi najevo lásku, péči, něhu. Už jsme se takřka ani nemilovali! A pak mě to napadlo: když ho donutím žárlit, spraví se to!

 

Zavolala jsem bývalému ctiteli a vylákala ho na schůzku. Nechala jsem ho, aby se mě na veřejnosti dotýkal, líbal mě… I když mi z toho bylo zle, stále jsem si říkala, že se to donese partnerovi, ten pocítí potřebu si mě dobýt zpět… Byla jsem tak naivní! Můj plán přinesl nakonec jen spoustu bolesti. A vztah se stejně rozpadl!“ přiznává Lucie.

 

Ano, někdy především my ženy býváme při touze udržet si vztah zoufalé a vymýšlíme, co se dá. Zkoušíme své muže svádět v sexy prádle, servírujeme jim vybrané dobroty, staráme se o ně dvakrát tak pečlivě a možná se není co divit, že nás pak o to víc mají „plné zuby“. Někdy je totiž méně více a jindy je třeba pochopit, že váš vztah má to nejlepší za sebou. Pokud si to odmítáte připustit, můžete podobně jako učitelka Lucie, která se nám svěřila se svým příběhem, přijít s šíleným plánem na vzbuzení žárlivosti a zájmu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chrápe váš partner? Možná trpí alergií

10 zabijáků sexu: které hlášky mužům zničí erekci


Jí S.O.S. nevěra nevyšla, přesto – pojďme si s koučem a spoluzakladatelkou pražské Životní poradny, Nikolou Šmorancovou, povídat o tom, zda někdy taková nevěra své ovoce přece jen přinést může…


Nevěra je všeobecně vnímaná negativně. Může hrát i pozitivní roli a vzbudit například znovu zájem partnera, jemuž jsem tak trochu „na just“ nevěrná?


Pokud o vás partner ztratil zájem, určitě byste se neměla snažit situaci řešit tímto způsobem, ale pokusit se najít příčinu ztráty zájmu. Komunikace mezi partnery je asi nejvíce důležitá, a pokud nefunguje, nevěrou to opravdu nespravíte. Většina mužů neunese, že je partnerka podvedla – ať už z jakéhokoli důvodu. U někoho to možná může obnovit zájem, ale nepočítejte s dlouhodobým trváním. Přemýšlejte tedy dvakrát, jestli vám to za to stojí.


Takže i tento typ nevěry je jednoznačně odsouzeníhodný?


Každý bere nevěru jinak. Pro někoho je tento druh nevěry omluvitelný v rámci „pokusu“ o záchranu vztahu, pro druhého je to nevěra jako každá jiná. Nemyslím si ale, že by se žena měla snižovat k takovému stylu přitáhnutí pozornosti. Spíše si myslím, že by tak mohla svou situaci doma ještě více zhoršit, zkomplikovat.

 

podezřívat
(Foto: Getty Images)

 
I v tomto případě se dá spekulovat o tom, kdy vlastně nevěra začíná. Je to schůzka u kafe s jiným mužem, polibek na dobrou noc, nebo zkrátka sex jako takový?


Případ od případu, člověk od člověka. Znám případy párů, kdy muži vadilo i jen to, že se žena pozdravila se starým kamarádem na ulici. Takový partner by jistě chápal jako nevěru už jen pozvání na kafe. Nicméně ta tzv. S.O.S. nevěra, jak se jí někdy říká, vlastně nemusí být vůbec dotažená do konce, tedy skončit milostným poměrem. Proč také, když žena chce svého stávajícího muže, a ne nového milence? Přesto se nedá doporučit – je to o balancování na tenkém ledě, o hraní si s emocemi, pocity, a existuje zde větší riziko nezdaru než zdaru.


Takže podle vás stačí se občas jen ukázat ve společnosti jiného muže nebo vyrazit si sem tam sama ven? Nebo jak znovu získat partnerovu pozornost?


Mnoho žen se domnívá, že pokud bude svého partnera zkoušet tímto způsobem, tak má vyhráno. Na jistý čas možná ano, ale nikdy ne dlouhodobě. Pokud o vás partner stojí, určitě nebude potřeba vzbuzovat pozornost sexuálním ani jiným vztahem s jiným mužem. Většina inteligentních mužů bere toto gesto jako neomluvitelný podraz.

 

Chcete-li si svého partnera udržet, přemýšlejte raději nad sebou a svým sebevědomím – vážíte se sama sebe dostatečně? Máte zdravý vztah sama k sobě? Líbí se vám váš vzhled? Proč se na to ptám? Ženy, které se uchylují k těmto provokacím, často postrádají pozitivní přístup k sobě samé. Začněte tedy nejdříve u sebe, nežli začnete vymýšlet bůhví jaké strategie na svého milého. Možná budete sama překvapená, na co přijdete. A možná si jednoduše uvědomíte, že stávající vztah nevyhovuje ani vám, a odejdete z něj nakonec sama. I to se může stát.

 

Po sexu
(Foto: Getty Images)

 
Přesto - když cítím, že vztah není, jaký bych ho chtěla mít, jak mám postupovat?


Chcete-li si partnera udržet, v první řadě komunikujte a opatrně zjišťujte, co se děje. Muži občas mají s komunikací problém a zkrátka se nechtějí někdy bavit. Dejte mu i dostatečný čas. Můžete samozřejmě také zjistit, že z jeho strany již není zájem - to však neznamená konec vašeho života. Je lepší se rozloučit s někým, kdo v pokračování nemá zájem, než udržovat vztah, který nikam nepovede.

 

Zachovat si důstojnost opravdu není od věci a hlavně budete koukat i jinak sama na sebe. Nakonec je třeba si říct, že ve vztahu zkrátka jsou období, kdy jednomu nebo druhému prospívá větší odstup: potřebuje si srovnat něco v hlavě, ujasnit si, co chce dál, nebo toho má naprosto prozaicky moc v práci. Takže to zkuste také s trochou trpělivosti. Netlačte na pilu a berte život i vztah s nadhledem!

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře