Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dokureality Malé lásky každou středu sledujeme ty nejintimnější okamžiky maminek a prožíváme s nimi jejich bolest, strach i radost. V náročných chvílích jim je často oporou otec dítěte, ale není tomu tak vždy. V nejnovějším díle nás čeká příběh ...

Partner u porodu: Co když nechce nebo trápí pochyby vás?

Porod
zdroj: Getty Images Porod
aktualizováno 09.10.2018, 16:29 | 09.10.2018, 16:29 | doma.cz

V dokureality Malé lásky každou středu sledujeme ty nejintimnější okamžiky maminek a prožíváme s nimi jejich bolest, strach i radost. V náročných chvílích jim je často oporou otec dítěte, ale není tomu tak vždy. V nejnovějším díle nás čeká příběh Lenky a Ondřeje, který má dle jeho slov slabší žaludek a zatím váhá, jestli se porodu zúčastní. Jaké je to správné rozhodnutí?

Otec u porodu se stal postupem času běžnou záležitostí a mnoho žen považuje partnerovu přítomnost na sále za automatickou. Některé ženy jsou naopak nerozhodné a váhají, jestli pro ně bude partnerova přítomnost opravdu přínosná. Podle čeho bychom se v této situaci měly orientovat?

 

Malé lásky - Lenka a Ondřej
(Foto: TV Nova)

 

Netlačte na něj!


Dejte partnerovi možnost svobodného rozhodnutí. Vynucování si svého přání se v tomto případě nevyplácí. Měl by mít prostor se nad celou věcí zamyslet. I když možná cítíte, že máte na jeho podporu na sále právo, zvažte to. Někteří muži špatně zvládají vidět svou partnerku v bolestech a může jim to způsobit psychické trauma. Problémy pak můžou nastat i po sexuální stránce. Někteří muži na sále můžou také způsobit zbytečný neklid a paniku, který by byl pro průběh porodu rušivý. Zkrátka, partner by měl sám vycítit, zda-li je na takový zážitek zralý bez toho, aniž by se zamýšlel nad tím, co od něj očekává jeho partnerka nebo co by si o něm pomyslelo okolí. Pokud se rozhodne kladně, pomoct by mu mohla návštěva předporodního kurzu, na kterém se detailně připraví na to, co ho čeká.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kdy nejdřív oznámit okolí příchod potomka + 5 tipů jak zamaskovat rostoucí bříško

Jste těhotná? TĚMTO POKRMŮM se obloukem vyhněte
Vše, co byste měla vědět o SEXU V TĚHOTENSTVÍ


Pochybnosti jsou spíše na vaší straně?


Možná váháte, jestli chcete, aby byl partner u porodu přítomen. Zauvažujte, jaký význam a přínos to pro vás bude mít. Muži, kteří zažili porod svého dítěte, mají k celé události větší úctu a respekt. S dítětem mají pevnější vazby a většinou to utuží i vztah mezi partnery. Partner vám může být také velkou oporou. Je příjemné mít vedle sebe ty nejbližší, když zrovna prožíváte náročnou situaci. Pokud opravdu cítíte, že by vás partnerova přítomnost na sále rozhodila, požádejte ho, aby to respektoval. Některé ženy porod vnímají jako čistě ženskou záležitost a na sále uvítají raději podporu a pomoc kamarádky, matky nebo porodní asistentky, která přesně ví, jak ženě poradit, jaké informace jí poskytnout a jak nejlépe emocionálně podpořit.

 

 Co si o tom myslíte vy? Chtěly byste, aby vám byl partner na sále oporou?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ivana 12:14 11.10.2018
Chlapi na porodní sál nepatří. Nevím, co to je za ženy, které chtějí, aby je partner
v tak intimní záležitosti pozoroval. Ať si radši vezmou na sál maminku
nebo kamarádku. Asi se jedná o sobecké hysterky.