Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dalším díle Výměny manželek se setkáte s problémem, o kterém nejvíc mlčí ty ženy, které ho prožívají. Půjde o domácí násilí!

Podle čeho včas poznáte, že by váš partner mohl mít násilnické sklony?

domácí násilí
zdroj: Getty Images domácí násilí
aktualizováno 11.09.2019, 00:00 | 11.09.2019, 00:00 | doma.cz

V dalším díle Výměny manželek se setkáte s problémem, o kterém nejvíc mlčí ty ženy, které ho prožívají. Půjde o domácí násilí!

V dnešní Výměně manželek se prohodí ženy Kristýna a Jarka. Týna zažije domácnost, kde její vyměněný manžel Martin moc často nepřiloží ruku k dílu, spíš vůbec. To ale není nic proti tomu, jaké peklo zažívala ve svém pravém domově!


Jarka se bude muset během deseti dnů vypořádat s Kristýniným partnerem Pavlem, který snadno vybouchne. Týna jeho výlevy zažívá dost často a podle všeho Pavel nejde daleko ani pro rány. Jednou dokonce Kristýnu zmlátil do bezvědomí a podle jejich syna, malého Marečka, jí dával umělé dýchání! Ušetřen není ani sám Mareček, který ve Výměně všechno přizná. Jak celé drama dopadne, se podívejte už dnes večer ve 20:20 na Nově.

 

Výměna manželek - 11.9.
(Foto: TV Nova)

 

Podle čeho už v rané fázi vztahu poznáte, že by se i z vašeho milého mohl postupem času vyklubat agresor?


Mnoho žen nechce své násilnické partnery opustit proto, že se na začátku jevili jako ideální protějšky. Hranice mezi tím, co považujete za projevy zamilovanosti a tím, co hraničí s psychopatickým chováním, je totiž tenká.


Chce o vás vědět úplně všechno? Dejte si pozor


Když je partner posedlý tím zjistit o vás úplně vše, možná vám to nejdřív lichotí. Říkáte si, že se o vás nikdo nezajímal tak moc jako on. Ve skutečnosti to má ale váš nový objev pečlivě promyšlené, pokud jde o skrytého násilníka. Chce, abyste mu začaly plně důvěřovat a měly pocit, že už nikoho lepšího nepotkáte. Dobře ví, že pak od něj tak lehko neodejdete, když se budete v jeho přítomnosti cítit výjimečně.

 

domácí násilí
(Foto: Getty Images)


Stejné je to i v případě, že si chce váš partner uzurpovat veškerý váš volný čas pro sebe. A když zrovna nejste spolu, propadá pocitům žárlivosti a objevuje se u něj potřeba vás kontrolovat, třeba vás neustále bombardovat zprávami. I když si říkáte, jak je skvělé, že je tak moc zamilovaný, ve skutečnosti se u něj bude toto chování nejspíš čím dál tím víc stupňovat. Časem vám může zasahovat do vašeho soukromého života, společensky vás izolovat a snažit se udělat si z vás svůj majetek.


Nikdo není lepší než on!


Budoucí násilník se ve své oběti už od začátku snaží budovat pocit, že potkala nejlepšího muže na světě. Skrytě se nad svojí partnerkou vyvyšuje a vyvolává v ní pocit, jaké má štěstí, že si jí vůbec všiml. Pokud se vám u vaší nové známosti už od začátku zdá, že na muže jako je on nemáte, tak vztah s ním hned ukončete. Partneři by se měli vždy cítit být na stejné úrovni, a jestliže jeden z nich v čemkoliv vyniká, neznamená to, že má na tím druhým navrch.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ničí vaši kamarádku tyran? Důkazy, které napoví i rady, jak jí pomoci
VÁŠ PŘÍBĚH: Osm let ran a kopanců. Mám hrůzné následky!
Ptali jste se na vše o domácím násilí


Muž, který má v sobě násilnické sklony, také většinou shazuje vinu na svou partnerku. Pokud jí byl například nevěrný, může za to vlastně ona, že o něj dostatečně neusilovala. Takový vztah často vyvrcholí fackou, po které si žena ještě myslí, že si za všechno může sama a trest si vlastně zasloužila. Pokud vás tedy nový přítel obviňuje z toho, že má třeba dnes smůlu a něco se mu nedaří, zbystřete.


Násilník se po konfliktu stává nejmilejším člověkem na světě


Už na začátku vztahu můžete rozpoznat, jak se váš partner po prvních konfliktech zachová. Uzná svoji chybu nebo to hodí na vás? Snaží se s vámi vzniklé potíže probrat nebo vám raději koupí drahé dárky, abyste na to zapomněly? Pro násilníky je typické, že po konfliktech, kdy na svou oběť křičeli nebo ji dokonce fyzicky napadli, úplně obrátili a stali se z nich pozorní a starostliví lidé. To by ale neměl být důvod, proč byste měly na předchozí konflikt zapomenout.


Na veřejnosti je jiný než doma


Když jste mezi lidmi, tak je váš partner výřečný a vtipný, doma mezi čtyřmi stěnami se z něj ale stává protiva, který vám vynadá kvůli nepořádku, aniž by sám hnul brvou? Jestliže nedokážete tyto jeho dvě povahy pochopit, tak váš vztah ještě zvažte. S diktátorem se chodit nevyplatí.


Vaše sebevědomí s ním dostává trhliny


Ukazatelem dobrého vztahu je to, jestli se dva lidé vzájemně podporují a obohacují. Jestliže je to ale přesně naopak a vy vedle vašeho partnera spíš upadáte, pravděpodobně žijete v toxickém vztahu. Máte pocit, že si v jeho společnosti nevěříte a bojíte se každé chybičky, které byste se mohly dopustit? Rychle pryč!

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře