Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Která věková kategorie nejvíce podvádí?

Podvede spíš ve 30 nebo v 50? Nové statistiky vás šokují

Nevěra v mobilu
zdroj: Thinkstockphotos Nevěra v mobilu
aktualizováno 13.03.2018, 17:04 | 13.03.2018, 17:04 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Která věková kategorie nejvíce podvádí?

Institut pro studium rodiny zveřejnil překvapivé výsledky průzkumu, v němž zjišťoval, která věková skupina lidí má největší sklony k nevěře. Mnozí předpokládají, že lidé po padesátce jsou již usazeni a spokojeni ve vztahu či v manželství. Ale ukázalo se, že právě ženy i muži kolem padesáti pěti let mají mimomanželský poměr častěji, než o polovinu mladší lidé.

 

Až 20 procent amerických žen nad 55 let přiznalo, že mají mimomanželský sex. Ve skupině do 55 let bylo podle závěrů profesora Nicholase H. Wolfinger z univerzity v Utahu jen 14 procent nevěrnic.


Nevěrných seniorů narůstá


Počet nevěrníků ve věku od 50 do 60 let se navíc od roku 2000 plíživě zvyšuje. Samozřejmě, že se lidem nevěra nelíbí, ale postoj k mimomanželskému románku se mezi staršími lidmi jaksi zmírnil. Nechtějí se sice rozvádět, ale bokovku si neupírají.

 


Druhá míza?


Většina z padesátníků a padesátnic, kteří se přiznali k nevěře, vstoupila do manželství nejpozději do svých třiceti let. Mohou tedy mít dojem, že si nic neužili, nestihli se před svatbou vybouřit, možná dokonce celý život žijí se svým prvním (sexuálním) partnerem.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nový fenomén: Nevěra hned po svatbě! Neuvěřitelné...
NEVĚRA aneb HROZNÁ PRAVDA v partnerově mobilu. 5 RAD, co dělat
Češi jsou přeborníci v nevěrách! Polovina mužů a třetina žen podvádí!


K nevěře může seniory vést prostá nuda v manželství nebo krize středního věku. Profesor Wolfinger má však i jinou teorii. Tvrdí, že tito lidé pamatují dobu sexuální revoluce a mají za sebou více partnerů než současná mladší generace, a jsou tedy k paralelním vztahům liberálnější.

 

Dobrá rada pro třicátníky?


Zatímco po padesátce si lidé užívají, jak kdyby byli bez závazků, monogamie mezi mladšími ročníky se míra nevěry snižuje. Výzkumný tým tak předpovídá opět budoucnost monogamního manželství.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře