Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak se říká: podvedl jednou, udělá to znovu. Zdá se, že to není jen mýtus.

Podvede vás? Víme, jak na 100 % odhalit nevěrníka

Podvádění - 5
zdroj: Thinkstockphotos Podvádění - 5
aktualizováno 16.01.2018, 00:38 | 16.01.2018, 00:38 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Jak se říká: podvedl jednou, udělá to znovu. Zdá se, že to není jen mýtus.

Toto tvrzení nyní podpořila i samotná věda. Podle zjištění v nové studii publikované v magazínu Nature Neuroscience, člověk, který ve vztahu podvedl, bude nevěrný i v dalším vztahu.

 

Sklony k nevěře jsou řízeny amygdalou, částí mozku, která ovládá naše emoce. Kontroluje to, jak reagujeme na určité události, které v nás vyvolávají emoce, třeba strach nebo výčitky. Nevěrný člověk ovšem „zneužívá“ mozek a dokáže ovládnout negativní emoce spojené se lží.

 


"I chronickým nevěrníkům se určitě stalo, že se nejdříve cítili vinni, ale čím více podváděli, tím rychleji se přizpůsobili a už se při tom ani necítí provinile," řekl spoluautor studie Neil Garrett pro Elite Daily.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nový fenomén: Nevěra hned po svatbě! Neuvěřitelné...
NEVĚRA aneb HROZNÁ PRAVDA v partnerově mobilu. 5 RAD, co dělat
TEST: Je vám partner NEVĚRNÝ? Náš test odhalí pravdu!

 

"To, co naznačuje naše i jiné studie, je, že v podvádění nám brání emocionální reakce. Ale pokud ji překonáme, rozjede se proces adaptace. To nám umožňuje později podvádět znovu," dodává.

 

Lidé, které jejich partneři podvedli, mají dvakrát větší pravděpodobnost, že budou podvedení opět. Zhoršuje se u nich i podezřívání z nevěry. U dalšího partnera je čtyřikrát více pravděpodobné, že ho budou podezírat z podvádění bez ohledu na to, zda byl nebo nebyl nevěrný.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

děda 10:56 24.01.2018
... neobyčejně cenný článek ... mladí by si ho měli pro začátek pomalu pozorně přečíst 100x ... měl by být v osnovách středních, nebo snad už i základních škol.