Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Gábina Pumrová ze seriálu Ulice má za sebou poměrně perný měsíc. Ještě se ani nestihla vzpamatovat z náročného rozchodu a hned se musí popasovat s další novinkou. Po pozitivním výsledku těhotenského testu přišel i verdikt od gynekologa – Gábina je...

Pomoc! Co dělat, když čekám dítě se svým ex?

Seriál Ulice: S Gábinou zamával výsledek těhotenského testu
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: S Gábinou zamával výsledek těhotenského testu
aktualizováno 12.06.2018, 00:02 | 12.06.2018, 00:02 | doma.cz

Gábina Pumrová ze seriálu Ulice má za sebou poměrně perný měsíc. Ještě se ani nestihla vzpamatovat z náročného rozchodu a hned se musí popasovat s další novinkou. Po pozitivním výsledku těhotenského testu přišel i verdikt od gynekologa – Gábina je opravdu těhotná! Za jiných okolností by Gábina pravděpodobně skákala radostí až do stropu, ale jak se má vyrovnat s tím, že čeká dítě s člověkem, který ji zklamal?

Matka příroda si s námi občas zahrává a vymýšlí pěkné lumpárny. I když se Gábina rozhodla, že s Alešem už nechce mít nic společného, musí se popasovat s tím, že pod svým srdcem nosí Alešovo dítě. Navíc jí lékař sdělil, že je již v šestém týdnu těhotenství! Jak by se Gábina v tento moment měla zachovat? Měla by novinku sdělit Alešovi, nebo naopak jednat za jeho zády?

 

Seriál Ulice: Gábinu lékařova zpráva hodně zaskočí...
(Foto: TV Nova)


Potrat, nebo šance?
Gábina momentálně neví, jak s celou situací naložit. Další miminko neplánovala a navíc doufala, že se Aleše nadobro zbavila. I když je Gábina silná osobnost, která zvládla první těhotenství na jedničku, teď si sama není jistá, co vlastně chce. Celou věc navíc komplikuje i fakt, že se Aleš pěkně vybarvil a stal se z něho nesnesitelný chlap. Jedno je ale jasné, Gábina se k těhotenství může postavit dvěma způsoby.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jan Holík: Vrátí se Digi do Ulice? ROZHOVOR
Aneta Krejčíková: Začne Gábina randit s Binarem? ROZHOVOR
Milena Steinmasslová: Kdo je Kryštofův otec? ROZHOVOR

 

V první řadě může zvážit potrat. Samozřejmě se nejedná o nejpříjemnější záležitost, a tak je opravdu namístě, aby Gábina promyslela všechny klady a zápory tohoto rozhodnutí. Možná se může domnívat, že potrat celou záležitost jednou provždy vyřeší, ale opak je pravdou. V budoucnu může svého rozhodnutí pěkně litovat. Navíc se mohou dostavit i výčitky a deprese. Je tedy nanejvýš důležité, aby si v otázce potratu byla 100 % jistá.

 

 

Druhou možností je, že si Gábina miminko nechá a stane se dvojnásobnou maminkou. Ani tohle rozhodnutí není jednoduché. Gábina si musí položit základní otázky, na které si musí upřímně odpovědět. Chce miminko přivést na svět do úplné rodiny, a tím pádem slepit vztah s Alešem? Nebo bude svobodnou matkou? I když by se mohlo zdát, že najít odpovědi není složité, vžijme se do její kůže. Umět si upřímně zodpovědět tyto otázky může být složitější, než by se na první pohled mohlo zdát.

 


Měl by to vědět

Pokud zažíváte podobnou situaci jako Gábina z Ulice, pak by bylo namístě, abyste o tom pověděla svému ex partnerovi. Chápeme, že miminko je ve vašem bříšku, ale poloviční zásluhu má na něm i on. Nezapomínejte teda na to, že by za každých okolností měl vědět, co se děje. Nejlépe uděláte, když si se svým ex přítelem v klidu sednete a popovídáte si o vašich názorech na vzniklou situaci. Možná vás samotnou překvapí, jak se k této novince postaví, nebo vás naopak utvrdí v tom, že rozchod byl tím správným řešením.


Ať už se rozhodnete jakkoliv, vždy byste měla jednat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jarka 20:42 29.06.2018
Gábina by si v první řadě měla uvědomit, jestli může zvládnout psychické týrání od Aleše, kvůli kterému se s Alešem rozešla. Pokud se rozhodne pro dítě, nebude ve vztahu šťastná a nakonec se s ním stejně rozejde, což může vygradovat depresemi. A mít dítě s člověkem, který sice miluje její první dítě - to bych neriskovala. To těhotenství nebylo plánované a tak není co řešit. Je mi 72 let a v životě jsem již zažila různé kotrmelce, ale jsem pro potrat. Slepovat vztah kvůli dítěti je nerozumné. Aleš by na ní měl moc velkou páku aby tancovala jak on bude chtít!!!
Míša 07:27 25.06.2018
Ve svém životě jsem bohužel zažila stejnou povahu svého již Ex jako Aleše, trpěla jsem v přežívání hodně let ( kvůli dětem )a nepřeji nikomu tohle zažít. Byla jsem psychicky na dně a sražena na kolena.Proto když sleduji Ulici, tak se mi otevírá kudla v kapse, jen když Aleš promluví. Proto nechápu ani Gábinu, že neudělala hodně rychlý konec. Jsem pro potrat nebo jak už zde zaznělo, odstěhovat se hodně daleko a zahodit telefon. Jen ne zpět do tohoto vztahu.
bo.fany 23:56 22.06.2018
Gábina má taky plno negativních vlastností a měla by si to uvědomit.To,že má Šimon rád Aleše ,navíc Gábina čeká Alešovo dítě mohli by svoje povahy pozměnit a byla by z nich hezká rodina.Málokdy má náhradní otec takhle rád syna svojí přítelkyně..A potrat?Vždycky jsem to odsuzovala,jenže dřív se zdála 35 letá máma už stará na dítě..Měla jsem syna z prvního manželství,dva syny do roka z druhého a ve 34 se mi narodila dcera -byla jsem šťastná..Pak po umělém přerušení,jsem musela znova na sál,protože jsem hodně krvácela.Asi jsem měla na mále - dodnes toho lituji,protože i vztah nějak odumřel a dcera mohla mít parťáka do hry....
prcek.ivana@email.cz 10:47 22.06.2018
Postupovala bych přesně jako Gábina.
Filoména 21:02 21.06.2018
Ve čtvrtečním díle jedno řešení situace vlastně zaznělo. Aby si dítě mohla nechat, musela by se odstěhovat na druhou stranu Zeměkoule. Ať tedy odjede do Berlína, pracuje tam a porodí miminko. Aleš se nemusí nic dovědět. A vzhledem k tomu, že je herečka fakt těhotná a tím pádem je jasné, že nějakou dobu nebude hrát, tak je to i logické řešení.
Lucie 08:31 21.06.2018
Surikato, nakonec jsem přelouskala Tvůj celý příspěvek... Těch rozvodů by asi bylo víc, kdybys zakázala zkoušku sexu. Ten je hodně důležitý a nevím, jak by podle Tebe potom lidé měli zplodit dítě, když v posteli nebudou vědět, co se kam strká...
Lucie 08:25 21.06.2018
Surikato, když žena nemůže otěhotnět, tak asi není něco v pořádku... Jsou prostě páry, které nemají mít děti... A k tématu.. nemůžu být těhotná s ex.. a pokud ano, tak je to člověk, se kterým by dítě bylo vítáno, jinak bych s ním asi nespala..
Mishanis 08:17 21.06.2018
Určitě by to měla zvážit. Sama ted čekam miminko a zvažovala jsem z důvodu mladí, jestli to vůbec finančně zvladneme i přesto, že oba mamé práci, ale neprijde mi dobre, když má všude půjčky aby měla dítě. Moje maminka je rozvedna s mym otcem a po mem narozeni se vybarvil jako pěkny hajzl, ponizoval ji a ubližovaj nejen psychicky ale i fyzicky. Myslite, že by Gabina s Alešem nezažila totéž? Mamka otěhotnela znovu ale ditě s nim si uz nenechala.. Samozrejme ji to mezelo, ale vedela, že by to finančně nedala. Ted má s mym nevlastnim taťkou 12ti letou holčičku a jsou štastni. Takže si myslim, že potrat u Gabiny neni jesno z nejhorších řešeni. Hlavně je to jen na ni jak se rozhodne a nikdo do toho nema co mluvit. Ona musi vedět jestli by tu situaci zvládla.
Surikata 19:32 18.06.2018
Co by za to daly miliony žen kteří se marně snaží otěhotnět a jiné jen tak z rozmaru chodí na potrat. Tak neměla s ním mírnix tírnix chrápat, když si nebyla jistá jestli je ten pravý. To jsou dneska manýry fakt. To je vážně jednoduchý hned jak začnu s někým chodit tak se s ním vyspat a pak když zjistím že to není tak růžový jak jsem si představovala a ještě jsem těhotná, tak honem na potrat a rozchod.
Takové nezodpovědné jednání fakt!!!!
Sjuzin 19:26 18.06.2018
Je tady někdo normální? Všichni tady téměř hlasují pro potrat. Vždyť je to ukončení života, zabití malého tvorečka. Navíc když pomineme to, že je to proti Bohu a také to že, umělé přerušení těhotenství je nepřirozený zásah do organismu ženy, tak vysoká rizika nejsou vyloučena (např. riziko poranění dělohy). I když je zoufalství veliké, je nesmírně důležité, aby se žena zvážila veškeré možné a trvalé následky. Život je boží dar. Jak vám by se líbilo, kdyby někdo jen tak ukončil váš život protože mu překážíte?!
1 2 3