Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Asi jste už zaznamenali, že pořad Robinsonův ostrov ovládla ponorková nemoc. Není se čemu divit, trávit čtyřiadvacet hodin denně s lidmi, kteří nejsou vaší krevní skupinou, je mnohdy nadlidský úkol. Jenže taková ponorka vám nemusí ztrpčit život je...

Ponorku nemusíte zažít jenom na ROBINSONOVĚ OSTROVĚ!

Hádka
zdroj: Thinkstockphotos Hádka
aktualizováno 22.04.2017, 00:07 | 22.04.2017, 00:07 | DyA

Asi jste už zaznamenali, že pořad Robinsonův ostrov ovládla ponorková nemoc. Není se čemu divit, trávit čtyřiadvacet hodin denně s lidmi, kteří nejsou vaší krevní skupinou, je mnohdy nadlidský úkol. Jenže taková ponorka vám nemusí ztrpčit život jenom v izolaci, naopak velmi často se vynoří u manželských párů či dlouholetých kamarádů.

Není náhodou, že mnoho známých kapel se rozpadlo právě kvůli ponorce.


Jak se vyhnout ponorce?
Trávíte s někým příliš mnoho často a začínáte mít pocit, že vám ten druhý tak trochu leze na nervy? Nebojte se, není to nic zvláštního. Jsme jenom lidé a občas se prostě stane, že nám ten druhý začne něčím vadit. Typické je to především pro manželské páry. Najednou si začnete všímat věcí, které jste dříve neviděla, ale dnes vás dokážou vytočit k zbláznění. Srká váš muž při jídle? Neuklidí si po sobě hrníček do myčky? Stále nechává ponožky vedle postele? Zkuste mu věci, které vám vadí, citlivě sdělit. Pokud tak neučiníte, pak se z této mini ponorky může stát averze. Ponorce je třeba předcházet a nenechat ji zajít příliš daleko.

 


Nadechněte se
Častým jevem je také to, že dva lidé spolu tráví každou volnou minutu. Na tom samozřejmě není nic špatného, ale je to živná půda právě pro začínající ponorku. Zkuste si se svým partnerem (nebo třeba i nejlepší kamarádkou) dát trošku oddych. Neznamená to, že byste spolu neměli trávit volný čas, ale zkuste si najít nový koníček, který vás bude naplňovat. Stejně tak můžete zavolat i starým spolužákům ze středí. Změňte prostředí a dostaňte se do kontaktu s novými lidmi. Uvidíte, že takto budete mít ponorku opravdu pod kontrolou.

 


S.O.S. dovolená!
Dovolená! Tohle slovo může někomu způsobit i osypky. Jde totiž o čas, který opravdu musíme trávit jenom s určitým člověkem. Ještě ke všemu daleko od bezpečného domova. Zkuste se na dovolenou podívat z pozitivního hlediska. Nikde není napsáno, že musíte společně ležet celý den u bazénu . Pokud ucítíte, že ponorka začíná útočit, běžte se sami projít po pláži nebo můžete vyrazit na výlet po okolí. Jestli se nechcete vzdalovat od hotelového komplexu, pak je tu zaručený pomocník jménem kniha. Kniha vám poskytne dokonalý únik od reality a pomůže vám načerpat sílu na nadcházející společné dny.


ČTĚTE TAKÉ:

5 největších zajímavostí o ROBINSONOVĚ OSTROVĚ, který by měl správný fanoušek vědět
Jak přežít na pustém ostrově? Soutěžící z Robinsonova ostrova to nemají jednoduché
Jak říct NEPŘÍJEMNOU PRAVDU? Rady, které by se hodily i pro Bédu z Ulice


Pomoc odborníka
I z nenápadné ponorky se může stát naprostá nechuť k druhé osobě. Pokud máte pocit, že vám dvou už nic nepomůže, pak vyhledejte specialistu. Není nic jednoduššího, než když si o problému promluvíte s člověkem, který je nestranný. Můžete navštívit manželskou poradnu, nebo třeba psychologa. Všichni tito zmínění odborníci vám zaručeně pomůžou.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře