Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak může souviset vyšší pravděpodobnost impotence s tím, jak muž chodí?

Hrozí partnerovi impotence? Poznejte to podle jeho chůze!

impotence
zdroj: Getty Images impotence
aktualizováno 25.11.2019, 00:00 | 25.11.2019, 00:00 | doma.cz

Jak může souviset vyšší pravděpodobnost impotence s tím, jak muž chodí?

Ukázalo se, že u mužů, kteří dělají malé kroky, hrozí až o 40 % vyšší pravděpodobnost vzniku erektilní dysfunkce. Mají totiž ochablejší pánevní svaly. Zjistili to vědci v Japonsku, kteří měřili výšku 324 účastníků výzkumu a to, jak moc zvedali při chůzi nohy ze země a jak dlouhé kroky dělali. Poté vzdálenost dvou kroků v centimetrech vydělili výškou zvednutí nohy.


Tento test se normálně používá ke zjištění rovnováhy a svalové síly dolních končetin, přičemž se často dělá k posouzení stavu osob se sníženou pohyblivostí. Muži, kteří v testu dělali delší kroky, získali větší skóre než to, kteří víceméně cupitali.

 

impotence
(Foto: Getty Images)


Pak vědci hodnotili možnost erektilní dysfunkce. Dělali to pomocí pětibodového mezinárodního indexu erektilní dysfunkce. Číslo 25-22 ukazuje, že u muže impotence nehrozí. Čím nižší číslo máte, tím větší riziko nemožnosti erekce u vás hrozí. Největší problém tak nastává u mužů se skóre 5-7, jde totiž o těžké impotenty.

 

Výzkumníci rozdělili účastníky studie do dvou skupin. A to na muže, kteří vlastnili skóre vyšší než 16 a na ty, kteří ho měli nižší.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Každého čtvrtého muže nad padesát trápí impotence
Vědci hlásají: Masturbace je zdravá!
VELKÝ PŘEHLED sexuálních tajemství. Proč jsou muži se zahnutým penisem doleva výkonnější?


Na základě těchto výpočtů pak vědci uvedli, že u mužů, kteří dělají malé krůčky, je o dost větší riziko vzniku erektilní dysfunkce neboli impotence. A to až o 40 procent, nezávisle na jiných faktorech. Na rozdíl od těch, kteří dělají pořádné kroky, totiž mají slabší pánevní svaly, které souvisí se schopností získání a udržení erekce.


Podle autora výzkumu, doktora Shinga Hatakeyamy z Hirosaki, je síla ve svalech a flexibilita pohybu pánve klíčovým faktorem ztráty erekce. Stejně tak mohou slabé pánevní svaly za nemožnost dělat větší a delší kroky. Oba dva problémy, impotence a malé kroky, jsou tak způsobovány právě nedostatečným pánevním svalstvem. Kromě sexuální činnosti a chození ovlivňují pánevní svaly také správnou funkci močového měchýře a střev.

 

impotence
(Foto: Getty Images)


Způsob chůze souvisí také s výškou sexuálního hormonu testosteronu. Za milence si tedy vybírejte muži, kteří dělají velké a rázné kroky! Větší kroky jsou také spojovány s lepší činností krevních cév a často také značí sexuální sebevědomí. Sexuálnímu životu tak rozhodně neprospívá sedavý život, ale naopak cvičení a posilování svalů. Impotence obecně méně hrozí těm, kteří cvičí.


Pokud váš partner dělá velké kroky, ještě to neznamená, že mu impotence nebude nikdy hrozit. Někdy za erektilní dysfunkci může také stres, únava, úzkost či alkohol. I stres ale potlačí pravidelné cvičení, proto může problém s impotencí vyřešit mimo jiné dostatečný pohyb.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře