Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Víte, kterému dni se v USA říká „Divorce Day“? Je to první pondělí po vánočních svátcích, kdy výrazně rostou žádosti o rozvod.

Pozor, ať vás neskolí Rozvodový den! Přijde už zítra

Rozvod
zdroj: Thinkstockphotos Rozvod
aktualizováno 06.01.2019, 00:00 | 06.01.2019, 00:00 | doma.cz

Víte, kterému dni se v USA říká „Divorce Day“? Je to první pondělí po vánočních svátcích, kdy výrazně rostou žádosti o rozvod.

Nejvíce rozvodů probíhá v březnu a srpnu. A to především kvůli tomu, že těmto měsícům předcházejí prázdniny, během nichž se mnoho párů rozhoduje pro radikální životní změny.

 

Jedním z rizikových období jsou proto i Vánoce, které mohou vyústit ve zmiňovaný „rozvodový den“, který tentokrát spadá na pondělí 7. ledna 2019.

 

Podle průzkumu americké Univerzity George Washingtona existuje několik hlavních příčin, proč je v lednu podáno více žádostí o rozvod než v jiných měsících. Mnoho párů je například rozhodnuto se rozvést již mnohem dříve, ale finální jednání odkládají až po Vánocích, a to především kvůli dětem a stresům, které by z toho vyplynuly.

 

Svátky klidu a pohody? Spíše naopak

 

Jiné páry k svátkům naopak vzhlížejí s nadějí a svátky berou jako poslední příležitost zachránit manželství. Jsou časem radosti, který sbližuje rodiny. Pokud je opak pravdou, jedná se o poslední hřebíček do rozvodové rakve. To se bohužel děje častěji: svátky jsou plné stresu, páry spolu tráví více času než obvykle a problémy, které v jejich vztahu existují, se tak snáze dostávají na povrch.

 

Kritickým mezníkem může být i okamžik novoročních předsevzetí. Lidé se často zamýšlejí nad svým životem, co změnit, aby byli šťastní. A mohou si uvědomit, že už v manželství nejsou spokojení.

 

Rozvod
(Foto: Profimedia)

 

Důvody mohou tkvět i ve spořivosti. Vzhledem k tomu, že daňové přiznání vychází i z rodinného stavu platného k 31. prosinci, mohou některé páry počkat na podání žádosti o rozvod až do ledna, aby ještě naposledy získaly všechny finanční výhody plynoucí z manželství.


ČTĚTE TAKÉ:

Jak dítěti oznámit, že se rozvádíme?
DESET signálů, že manžel chce ROZVOD
10 zásad šťastného vztahu. A rozvod nehrozí

 

Jde se na rozvod připravit?

 

Je potřeba se na rozvod připravit a řešit jej racionálně s ohledem nejen na děti, ale i majetkové poměry.


1) Poslední zvážení všech pro a proti

Rozvod by měl být vždy až poslední možností. Rozvod totiž může především u dětí zanechat celoživotní trauma.

 

2) Dohoda o zodpovědnosti k dětem

Nejlepší možností je se již předem domluvit na budoucí vzájemné péči o nezletilé děti. „Je důležité si uvědomit, že i v následujících letech budu rodiče společně rozhodovat o zásadních věcech a situacích týkajících se jejich dítěte. Doporučujeme proto již při rozvodu vše řešit vzájemně odsouhlasenou dohodou a kompromisy,“ říká Pavel Strnad z Polverini Strnad.

 

 

3) Dohoda na „nesporném rozvodu“

Tento právnický termín znamená, že se oba manželé shodli na splnění několika zásadních podmínkách, ke kterým patří např. to, že se manželé dohodli na úpravě poměrů dítěte po rozvodu, nebo že se dohodli na úpravě majetkových poměrů, bydlení či výživného. „Takový rozvod bude relativně rychle soudem vyřízen. U tzv. sporného rozvodu je potřeba doložit tvrzení listinami nebo svědeckými výpověďmi,“ informuje Pavel Strnad.

 

4) Dohoda o společném bydlení

Pokud se manželé nedohodnou, kdo bude ve společném domě či bytě bydlet, může soud rozhodnout, kdo bude muset společné bydlení opustit. „Zároveň ale musí ten, kdo v bytě zůstává, zajistit tomu druhému náhradní bydlení, ale nikoli v případě, kdy mu soudem žádná náhrada nebyla přiznána. V takovém případě zde může bydlet nejdéle rok,“ dodává Pavel Strnad.

 

5) Dohoda o zúžení společného jmění manželů

Uzavření takové dohody může usnadnit rozvodové řízení, protože manželé nemusí složitě vypořádávat majetek, který již předem vypořádali. „Zúžení SJM může být účinným opatřením, avšak nelze to brát jako všeobjímající řešení. Základní riziko spočívá v tom, že smlouva mezi manželi se nesmí dotknout práv třetí osoby (tedy i např. jakéhokoliv věřitele), ledaže by tato se smlouvou souhlasila. Prakticky, pokud je taková smlouva uzavřena bez souhlasu věřitele, není vůči němu účinná,“ varuje odborník.

 

Když už má dojít k rozvodu, málokdo si uvědomuje, že jenom náklady na právní poradenství vás můžou stát násobně víc peněz než samotná svatba. Proto je dobré zvážit, zda nebude výhodnější upravit si majetkové poměry ještě před manželstvím, nebo během jeho trvání.

 

K tomu slouží například služba Právní ochrana majetku. "Jde o právní nástroje, které chrání klienta a jeho majetek před riziky, která přináší běžný život. Fakticky tak představuje nadstavbu pojištění a chrání majetek klienta i před případy, které nelze pojistit - například při komplikovaném rozvodu,“ dodává Pavel Strnad.

 

Nejjednodušší je zřídit si Službu sledování změn na katastru nemovitostí, která stojí 200 korun na rok až pro 20 nemovitostí. "Další řešení právné ochrany majetku zahrnují obvykle kombinace několika kroků, například u nemovitosti je to smlouva o zřízení zástavního práva a zákazu zcizení a zatížení věci,“ vysvětluje Pavel Strnad.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

dercy09 13:44 09.02.2019
Jmenuji se Darci Lyne. Jedná se o velmi šťastný den mého života díky pomoci, kterou mi doktor .nosakhare pomohl získat zpět svého bývalého manžela s kouzlem lásky a magie. Byl jsem ženatý po dobu 6 let a bylo to tak hrozné, protože můj manžel opravdu podváděl a hledal rozvod, ale když jsem narazil na Dr..nosakhare e-mail na internetu o tom, jak pomohl tolik lidí dostat své ex zpět a pomoci opravit vztah a dělat lidi šťastný ve svém vztahu. Vysvětlil jsem svou situaci a pak jsem hledal jeho pomoc, ale podle mého největšího překvapení mi řekl, že mi pomůže s mým případem a že teď slaví, protože se můj manžel úplně změnil k lepšímu. Vždycky chce být po mém boku a nemůže bez mého daru dělat nic. Opravdu se těším svému manželství, což je velká oslava. Budu pokračovat v svědectví na internetu, protože Dr. Nosakhare je pravým kouzelníkem. POTŘEBOVAT POMOC? KONTAKT
  -Email - blackmagicsolutions95@gmail.com
můžete jej také přidat do aplikace Whats-app: 2349083639501
On je jediná odpověď na váš problém a přináší vám pocit spokojenosti ve vašem vztahu. A je také dokonalý ve vašem vztahu.
chcete svůj bývalý zpátky?
politické ambice?
Bezdětné řešení problému?
Řešení finančních problémů?
Tmavé kouzelné síly?
řešení nemoci a nemoci těla
Všechny typy řešení problémů astrologií?
Řešení problémů s rozvodem?
Jan 12:55 06.01.2019
pokud se vám nechce běhat po úřadech, nebo potřebujete sledovat nenuteľnosť kterou přímo nevlastníte (např. kvůli dědictví) tak si službu sledování katastru můžete zřídit okamžitě přes internet na: https://www.katastr365.cz/