Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když ho spořádá plný talíř, není divu, že pak žádný muž nemá na sex ani pomyšlení. Ale přesto není cukroví jako cukroví. Opatrné byste měly být zejména s cukrovím z nejrůznějších ořechů.

Pozor na vánoční cukroví! Víme, které krade mužům chuť na sex

Cukroví
zdroj: Getty Images Cukroví
aktualizováno 15.12.2018, 00:00 | 15.12.2018, 00:00 | doma.cz

Když ho spořádá plný talíř, není divu, že pak žádný muž nemá na sex ani pomyšlení. Ale přesto není cukroví jako cukroví. Opatrné byste měly být zejména s cukrovím z nejrůznějších ořechů.

Zvolit správné ingredience do cukroví může být občas oříšek. Zvlášť, když chcete upéct svému muži takové cukroví, které zároveň z mrzutého taťky vykouzlí opět muže s velkým „M“.
Všechny ořechy si totiž nejsou rovny. Víte, které ořechy byste mělyupřednostnit a kterým se vyhnout? Několik studií potvrdilo jejich vliv na snížení kardiovaskulárních chorob a zlepšení mozkových funkcí. Ořechy jsou bohaté na vlákninu, obsahují důležité aminokyseliny a mikroživiny. Ale které ořechy jsou prospěšné pro mužský hormon testosteron?


Do receptů na ořechové cukroví zařaďte:


Makadamové ořechy, označované za krále ořechů, jsou bohaté mastné kyseliny, které jsou důležité pro dobré zdraví, protože pomáhají zlepšovat absorpci různých živin v těle. Podporují tvorbu mužského hormonu a pyšní se řadou vitamínů, minerálů a pozitivních účinků. Oblíbené jsou i pro svoji nasládlou a jemnou chuť.


Para ořechy jsou známé taky jako brazilské ořechy. Mají lahodnou, nasládlou chuť. Najdete v nich zinek, selen, fosfor, vápník, hořčík apod., minerály, které jsou důležité pro testosteron. Posilují imunitní systém, podporují růst svalové hmoty, zlepšují trávicí proces, snižují riziko rakoviny a zvyšují plodnost mužů.


Tygří ořechy – superpotravina plná vitamínů je o něco sladší než mandle. Chutí připomíná kokos a mandle. Tygří ořech je zdrojem fosforu, vápníku, železa, hořčíku, draslíku a vitamínů H, C a E. Ideální nejenom pro zvýšení testosteronu.

 

Ořechy
(Foto: Getty Images)


Pak je tu ale i druhá skupina ořechů. Pokud jich váš milý sní větší množství, dojde ke snížení hladiny testosteronu, což má za následek mimo jiné podrážděnost, nechuť, ale i nezájem o sex. Ze seznamu často konzumovaných ořechů byste měli vyškrtnout zejména vlašské ořechy, pistácie a arašídy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Potraviny, které ničí náš sexuální život
Vlašský ořech prospívá pleti, vlasům i vašemu srdci
Ořechy, sacharidy, jídlo venku... 8 největších škodičů vaší diety


S těmito ořechy opatrně:


Vlašské ořechy jsou bohaté na polynenasycené mastné kyseliny, které zvyšují tvorbu SHBG (globulin vážící pohlavní hormony) o 10 až 20 %, a snižují tak množství volného testosteronu v těle. „Na druhou stranu jsou vlašské ořechy bohaté na arginin podporující tvorbu oxidu dusnatého a tím i erekci. Proto se jim nemusíte úplně vyhýbat, jen to s nimi nepřehánějte,“ doporučuje David Buchta, odborník na zdravý životní styl z webu bytmuzem.cz.


Arašídy – zapomeňte na večery s arašídy u televize. Tyto ořechy sice také obsahují řadu vitaminů a minerálů prospěšných lidskému tělu, ale na tvorbu testosteronu mají spíše negativní vliv. Zejména u těchto ořechů tedy platí „čím méně, tím lépe“. Budete-li je konzumovat po hrstech jako slavná Marfuška, hrozí vám i nadváha či obezita.


Pistácie – i přes značné blahodárné účinky těchto ořechů obsahují pistácie větší množství fytosterolů a je dokázané, že snižují hladinu testosteronu u mužů.


„Všeobecně jsou ořechy bohaté na fytosteroly, které snižují hladinu cholesterolu v těle. Pro mnoho lidí to může znít jako dobrá zpráva, ale téměř všechny hormony v těle (včetně testosteronu) se produkují z cholesterolu. Proto je důležitý vyrovnaný jídelníček,“ dodává odborník.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře