Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Tracey Cox odhalila, jaké vztahy přežijí nevěru a které páry by se měly po jejím odhalení naopak hned rozejít. Máte šanci, že bude všechno jako dřív nebo byste neměly celou situaci vůbec zkoušet ustát?

Přežije váš vztah nevěru nebo je to konec? Takhle to poznáte!

Nevěra
zdroj: Thinkstockphotos Nevěra
aktualizováno 18.11.2019, 00:00 | 18.11.2019, 00:00 | doma.cz

Tracey Cox odhalila, jaké vztahy přežijí nevěru a které páry by se měly po jejím odhalení naopak hned rozejít. Máte šanci, že bude všechno jako dřív nebo byste neměly celou situaci vůbec zkoušet ustát?

V dnešním světě narážíme na sex každou chvíli, ale stejně si o něm pořádně nepopovídáme se svým partnerem. Přitom dobře víme, že komunikace je základním stavebním kamenem každého vztahu. Přesto ale hlavně kvůli nedostatku komunikace dochází k nevěře, a když se o ní dozvíte, tak si to celé s partnerem ani nevyříkáte. Ve kterých případech byste měly přistoupit na to, že s partnerem i poté, co vás podvedl, začnete zase od začátku? A kdy to opravdu nemá cenu?
S nevěrným partnerem zůstaňte, pokud…


…to pro něj byl jen jednorázový úlet


Jestliže máte s partnerem skvělý vztah, tak vám jeho nevěra musí připadat jako obrovská zrada. Možná jste byli doposud nejlepšími přáteli, váš sex už nebyl ani tak třaskavý jako dřív, ale ani špatný a všechno ostatní šlapalo dobře. Ptáte se sami sebe, co jste mohly udělat lépe, aby vztah vydržel. Pokud vám byl partner věrný až doposud, tak by jeden úlet neměl zničit roky štěstí. Třeba jen hledal únik z nudy, ale stejně nakonec zjistil, že mu to za to nestálo. Pokud je váš vztah opravdu silný, tak bojujte.


…se nevěrný partner cítí ještě hůř než vy


Nemá cenu ve vztahu pokračovat, pokud partner svou nevěru zlehčuje a nechápe, kolik bolesti vám způsobil. Jestliže však svého činu opravdu lituje a udělal by cokoliv proto, aby mohl vrátit čas, přičemž cítí obrovskou bolest z toho, co vám způsobil, tak mu dejte druhou šanci. Další nevěry už se po této zkušenosti nejspíš nedopustí.

 

lež ve vztahu
(Foto: Getty Images)


…si umíte promluvit


Sdělujete si navzájem pocity a snažíte se vcítit jeden do druhého? Pokud ne, tak máte opravdu malou šanci na to, že váš vztah partnerovu nevěru ustojí. Jestli jste ale v komunikaci dobří, vyříkáte si, proč k nevěře došlo, a provedete ve vztahu nezbytné změny, aby do budoucna fungoval, tak to váš vztah přežije. Zeptejte se partnera, co v nevěře hledal a co se mu na podvádění líbilo. Pak začněte znovu a buďte ve vztahu opravdu sami sebou. Potřebujete ovšem velkou dávku empatie a komunikačních schopností, abyste přestali opakovat otázky jako: „Jak jsi mi to mohl udělat?“ Nebo: „Jak se tohle mohlo stát nám?“


…jste ochotní vyhledat terapii, jestliže to potřebujete


I když trvala nevěra krátce, vztah potřebuje dlouhou dobu k tomu, aby se úplně uzdravil. Pokud se ani po čase nemůžete pohnout z místa a nevěru si pořád připouštíte, psycholog je jediným řešením, jak vztah zachránit. Pomůže vám ujasnit si své emoce a zahojit rány. Jestli však váš partner odbornou pomoc odmítá, tak se s ním rozlučte.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 nejčastějších mýtů o nevěře. Pozor, jsou to nesmysly!
5 důvodů, proč se radovat z nevěry
Nevěra: deset důvodů, proč to ženy dělají


Rozejděte se, pokud…


…vás podvedl několikrát


Lidé, co své partnery často podvádějí, mají problém s navázáním skutečné hluboké intimity. Nezáleží na tom, s kým jsou zrovna ve vztahu, podvádět budou každou ženu. Takový partner vás nebude nikdy opravdu milovat.


…se k vám partner chová špatně


Odpustit nevěru je hodně těžké. Nevěrný přítel by vás měl přesvědčit o tom, že má cenu s ním zůstat a ne házet vinu za svou nevěru na vás. Pokud se k vám přítel nechová hezky nebo vás dokonce týrá, nedává vám důvod k odpuštění a ani si ho nezaslouží. Jestli máte problém z toxického vztahu odejít, vyhledejte terapeuta.

 

nevěra
(Foto: Getty Images)


…odmítá odkrýt před vámi všechny tajnosti


Pro obnovení důvěry by vám měl partner dokázat, že nemá co skrývat. Dosáhne toho jedině tak, že vám dá hesla od svého telefonu, počítače a sociálních sítí. Pokud před vámi skutečně nemá co skrývat, tak mu nebude alespoň na chvíli vadit, abyste ho měly plně pod kontrolou. Samozřejmě není lehké vzdát se soukromí, ale pokud si vás chce partner opravdu udržet, tak to pro vás udělá.

 

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře