Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ve tmě se méně stydíme, ale jsme ošizení o zrakové vjemy. O to intenzivnější mohou být doteky.

Při sexu se musí zhasnout! Nebo ne?

V posteli
zdroj: Thinkstockphotos V posteli
aktualizováno 31.01.2018, 00:00 | 31.01.2018, 00:00 | doma.cz

Ve tmě se méně stydíme, ale jsme ošizení o zrakové vjemy. O to intenzivnější mohou být doteky.

Jsou lidé, kteří by se za nic na světě nemilovali při rozsvíceném světle, nebo ve dne za slunečního svitu. Tmu vyhledávají především ženy, které se za své tělo stydí. Nechtějí, aby je partner viděl se všemi jejich nedokonalostmi: faldíky, povislými ňadry nebo celulitidou. Jiné se zase stydí za své projevy sexuálního vzrušení nebo toho, jak se tváří při orgasmu.

 

Je sice pravda, že pokud vyřadíme z provozu zrakové vjemy, můžeme se více soustředit na doteky, hlazení nebo šeptání vzrušujících slovíček do ouška. Tma evokuje nebezpečí, vzrušení, odevzdanost. Také si samozřejmě můžete představovat, že se milujete s někým úplně jiným, než je váš partner… Jenže tak přijdeme o pohled na partnerovo nebo partnerčino tělo.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Postelová přátelství. Může to fungovat?

Nejlepší pozice pro dosažení orgasmu u žen

 
Stud není na místě

 

Muži se většinou raději milují při osvětlení, protože jsou více zrakově založeni – pohled na partnerčino tělo je pro ně dokonalým simulantem. To, co ženy považují za nedokonalost, oni vnímají jako projev ženskosti: mají rádi, když je ženu „za co chytit“. 

 

V puritánském 19. století bylo zcela obvyklé, že manželé se nazí za celý život neviděli. Nosily se složité úbory na spaní, včetně čepců. Při „tom“ se vždy zhaslo a vše se odehrávalo pod peřinou.

 

 
Chybí komunikace

Pokud se neradi milujete při světle, vašemu partnerovi chybí zpětná vazba, neví jak se tváříte, jestli se usmíváte, vy ho zase nemůžete svádět pohledem nebo svůdnými pohyby…

 

Osmělte se…

Myslíte si, že byste se nemohli při rozsvíceném světle náležitě uvolnit? Nikdo neříká, že sex musí probíhat při zářivkách. Zkuste tlumené osvětlení svíček: lichotí pleti a dodá náležitou romantickou atmosféru.


Mějte sami sebe a své tělo rádi. Každé tělo je originál a originalita je krásná. Kdybychom všichni byli stejně dokonalí, byla by to nuda! Navíc - pokud má žena negativní vztah ke svému tělu, mívá problémy i s dosahováním orgasmu, který je u něžného pohlaví značně podmíněn psychikou.


Nic nevidět je také vzrušující

Okořeňte si sex změnami. Někdy „to“ dělejte na přímém letním slunci v přírodě, jindy se ponořte do úplné tmy. Delikátní pocity vám přinese i obyčejný šátek přes oči – vy nic nevidíte, jste zcela vydána na milost a nemilost svému partnerovi, a on si může prohlížet na vás, co chce…

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

PH 20:33 01.02.2018
Při souloži máme rozsvícenou lampičku u postele.No a nedovedu si představit 69ku při tmě.Ženu mám natočenou k lampičce,abych celou pičku viděl.