Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Podle evoluční teorie jsou muž lovci, kteří jednoduše potřebují získávat kořist. Za dobrý úlovek navíc muž ve skupině získává uznání. A evoluční teorie také říká, že právě díky tomuto „předurčení“ našim mužům způsobuje problém být ve vztahu monoga...

Proč jsou vlastně muži nevěrní?

Nevěra
zdroj: Thinkstockphotos Nevěra
aktualizováno 09.05.2018, 00:00 | 09.05.2018, 00:00 | / Doma.cz/Lenka Černá, skola-pro-zeny.cz

Podle evoluční teorie jsou muž lovci, kteří jednoduše potřebují získávat kořist. Za dobrý úlovek navíc muž ve skupině získává uznání. A evoluční teorie také říká, že právě díky tomuto „předurčení“ našim mužům způsobuje problém být ve vztahu monogamní.

Jaká je ale realita a skutečné důvody, proč jsou muži nevěrní? Mám pro vás dobrou zprávu. Hoďte všechny evoluční teorie do koše. Pravda je někde jinde a dá se s ní pracovat.


Evoluční teorie je jenom výmluva anebo možná dobrá záminka k tomu, aby si někteří muži lovili, jak chtěli. Jaké příčiny nevěry ale ve skutečnosti ženou muže do náruče jiných žen?


Důvod 1: Přestal pro vás být „mačo“ chlap


Muž v sobě má zakořeněno, aby se o svou smečku postaral, a to mu dává pocitu důležitosti. Proto chce většina mužů dobrou práci a úspěch, peníze. Když svou funkci ochránce a zabezpečovatele muž ztratí, je demotivovaný, frustrovaný. A hledá si možnost ochraňování a dokazování své hodnoty někde jinde. Tedy, v náručí někoho jiného.


Důvod 2: Ztratil pocit prvenství


Muži se někdy v očích žen chovají jako (vaše) děti. Když si s ním ale pořídíte skutečné dítě, může se stát, že ztrátu svého prvenství neunese. Přestal pro vás být jediným, prvním, nejdůležitějším, nahradilo ho vaše vlastní dítě. Vy to sice myslíte dobře a staráte se, kojíte a nespíte, zapomínáte ale na to být nejen matkou, ale i partnerkou. A váš protějšek potřebuje mít stále pocit, že je pro vás důležitý, že vůči němu směrujete pozornost, stejně jako k vašim dětem. Když tento pocit dlouhodobě ztratí, začne si hledat své prvenství a zájem jinde.

 


Důvod 3: Není s vámi legrace


Ano, muž si rád hraje. Proto ho baví sex, auta, fotbal a vrtačky. A u hraní musí být zábava, kterou chce sdílet. Když se z vás stane nevrlá partnerka, která ho jen komanduje, úkoluje a v teplákách o víkendu jen uklízí… to je ale legrace! Tak si muž hledá legraci a příjemný čas jinde. Nejdřív ve fotbale, potom v autech, ve finále u mladší milenky. Ta se totiž směje, je pro každou legraci a neotravuje ho se sekáním zahrady.


Důvod 4: Nebaví ho to s vámi v posteli


Spíte ve vytahaném pyžamu? Na sex nemáte kvůli všem starostem náladu? Musí váš partner kvůli každé chvilce sblížení dolézal a prosit? To udolá každého – někoho po pár měsících, někoho po dlouhých letech. Ale místo rezignace nakonec většinou většina mužů jednoduše za zábavou odejde jinam. V lepším případě jim bude stačit jen sexuální aférka, v horším případě vás to může stát vztah.

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 nejčastějších mýtů o nevěře. Pozor, jsou to nesmysly!
Jediný lék na nevěru? Prozradil ho psycholog Šmolka!
NEVĚRA aneb HROZNÁ PRAVDA v partnerově mobilu. 5 RAD, co dělat


Důvod 5: Má nízké sebevědomí


Když má nízké sebevědomí žena, vyjídá se do obrovských rozměrů, nakupuje si padesátý pár bot anebo chodí na plastiky. Když si nevěří muž, dokazuje si alespoň trochu svou hodnotu u vydělávání peněz, při nákupech výrazných aut anebo počtem získaných žen. Určitě budete souhlasit, že jsou lepší ty první dvě první varianty. Když už nízké sebevědomí, ať si jej muž kompenzuje vyděláváním, než sexem jinde, že? Bohužel, třetí varianta neustálého vyhledávání sexuálních partnerek, je nejčastější.

 


Jak zabránit nevěře?


1. Můžete být samostatná, ale naučte se být i ženou. Pokud fungujete na 150 %, zkuste snížit svojí „vrtuli“ a buďte více holkou, co někdy potřebuje jeho pomoc.
 

2. Dávejte svému protějšku pocitu důležitosti a chvalte ho. Pokud jste po porodu nebo jste plně vytížená máma, alespoň jednou týdně zkuste být nejen matkou, ale i partnerkou a věnujte se pouze vašemu vztahu a partnerské pohodě.
 

3. Hledejte s partnerem momenty, kdy se oba dva budete bavit. Smích je skvělé afrodisiakum a do života patří. I vy sama byste měla být ve vašem společném životě spokojená, tak udělejte maximum proto, aby se radost z vašeho vztahu nevytratila.
 

4. Když nebudete matka roku a pracovník týdne, budete mít možná více kapacity i chuti na kvalitní sex. Zkuste v něm být někdy inovativní a odložte flanelové pyžamo.
 

5. Pokud to bude možné, ukažte svému muži, že jeho sebevědomí není zdravé. Pomozte ho nasměrovat, a když to nepůjde, ať se sebou něco udělá pomocí odborníka, kouče.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře