Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Je pochopitelné, že třeba po porodu nemá hodně žen na sex ani pomyšlení. Čím víc se ale prodlužuje doba od okamžiku, kdy jste měli naposledy sex, tím bude těžší znovu začít. Když totiž nebudete s partnerem delší dobu intimně žít, tak toho druhého ...

Proč muži začnete připadat asexuální, když nebudete mít dlouho sex? Tady je důvod

odmítnutí
zdroj: Getty Images odmítnutí
aktualizováno 21.10.2019, 00:00 | 21.10.2019, 00:00 | doma.cz

Je pochopitelné, že třeba po porodu nemá hodně žen na sex ani pomyšlení. Čím víc se ale prodlužuje doba od okamžiku, kdy jste měli naposledy sex, tím bude těžší znovu začít. Když totiž nebudete s partnerem delší dobu intimně žít, tak toho druhého začnete vnímat asexuálně. Zkrátka ho nebudete dostatečně přitahovat, aby ke styku došlo. A i když se třeba budete snažit, partner se vás bude snažit odstrčit. Proč se tohle děje?

Není to nic špatného proti vám, stává se to i těm nejatraktivnějším a nejvíc sexy ženám. Jedním z důvodů je vzájemné intimní odcizení.


Sexuální překážka jménem sourozenecké tabu


Už jste někdy slyšely pojem sourozenecké či příbuzenské tabu? Je jasné, že vašeho bratra nebo bratrance vnímáte značně asexuálně, po intimní stránce vám váš příbuzný přijde doslova odporný. Stejně nepřitažlivě na vás ale budou působit i lidé, kteří se do vaší rodiny například přiženili, ačkoliv mezi vámi přímá příbuzenská linie není.


Tabu se ale nemusí týkat vyloženě sourozenců. Jde například o to, že když budou dvě nepříbuzné děti opačného pohlaví vyrůstat vedle sebe, začnou se vnímat asexuálně. Zkrátka mezi nimi vznikne sesterský a bratrský, ale ne intimní vztah, i když ve skutečnosti sourozenci nejsou.

 

problémy v psoteli
(Foto: Getty Images)


Stejné sourozenecké tabu často vzniká i mezi partnery, pokud spolu nespali delší dobu než rok. Po tak dlouhé době vedle sebe sice žijete, ale už si ani v nejhlubších fantaziích nedovedete představit, že byste si jeden s druhým ještě něco začali. Stanou se z vás takoví kamarádi, kteří mají bezmála sourozenecký vztah, přestože jste si ještě před pár lety vášnivě užívali.


Příbuzenské tabu se spíš než u žen objevuje u mužů. Zatímco ženě zpravidla delší intervaly mezi jednotlivými sexy nevadí, muž kvůli tomu začne ve své partnerce vidět jakousi světici, tetu nebo dokonce chůvu. U ní má pak zakódováno, že se s ní nespí. Nejde o to, že by se chtěl rozejít, zkrátka jen netouží po sexu. U ženy se pak stává to, že kvůli dlouhodobému odmítání začne lpět na tom, aby se s ní muž pomiloval. Čím víc ona naléhá, tím víc on odmítá.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Proč s vámi váš muž nechce mít sex a odstrkuje vás?
Nemáte čas na sex? Tipy pro skvělou rychlovku
7 sexuálních pozic, kterým žádný muž neodolá


Naneštěstí pro vás, evoluce to zařídila tak, aby mělo sourozenecké tabu trvalou působnost. Nelze tedy nic nedělat a pouze čekat, že se na vás partner zčistajasna po několika měsících vrhne. Nejde o nemoc, která by přešla. Pokud s partnerem prožíváte sourozenecký vztah, tak se sexuální touha jen tak neobjeví.


Řešení ale existuje


Nemusíte ale smutnit, že je všechno u konce a vy dva spolu už nikdy nebudete mít sex. Sourozenecké tabu je možné zlomit, chce to ale velkou sílu vůle. Nemůžete na něj najednou skočit, chce to začít postupnými krůčky. Není nic divného na tom, kdyby obnova trvala i rok, teprve pak to můžete případně vzdát.

 

odmítnutí
(Foto: Getty Images)


Nejdřív se zbavte všeho, co by muži přišlo asexuální. Vytahané tepláky či nepadnoucí účes, to všechno patří do vaší minulosti. Buďte opět tou atraktivní osobou, která by se stala jeho milenkou. Začněte podnikat společné akce jen ve dvou. Sex berte až jako poslední krok vašich společných chvil. Pamatujte ale na to, že pokud chcete sexuální tabu zahnat, musíte soulož dodělat do konce. Pak se tohle pomyslné prokletí zlomí a váš intimní život bude zpět.


Eliminujte nepříjemné řeči


Až sex obnovíte, dejte si pozor také na to, abyste od sebe muže zase neodehnaly. Například ho vzruší, že jste nahá, pak si ale představí, že bude muset za odměnu za sex vynést koš. A to ho odradí. Pokud tedy chcete obnovit intimní vztah mezi vámi, během sexu mu nic nevyčítejte, neveďte otravné řeči a neberte sex jako něco za oplátku. Užívejte si ho jen takový, jaký je. V opačném případě se z vás opět stane jen jakási mužova nevlastní pseudo sestra, se kterou žije.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře