Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnoho žen je vůbec rádo, že dosáhne orgasmu aspoň někdy. Jiné zase „skórují“ i několikrát za sebou.

Proč některé ženy vyvrcholí snáze než ostatní?

orgasmus
zdroj: Getty Images orgasmus
aktualizováno 08.10.2019, 16:08 | 08.10.2019, 16:08 | doma.cz

Mnoho žen je vůbec rádo, že dosáhne orgasmu aspoň někdy. Jiné zase „skórují“ i několikrát za sebou.

Je zajímavé, že ženy se většinou shodují v tom, že při masturbaci si orgasmus nějakým způsobem přivodí. „Snáze“ znamená, že žena dokáže dojít k orgasmu i během partnerského milování.


Bohužel schopnost dosažení orgasmu při souloži je dostatečně vzácná na to, aby nebyla normou. Jenže každý má v hlavě představu, že ideální milování vypadá tak, že žena vyvrcholí při souloži, nejlépe současně s partnerem.

 

Samozřejmě to není vůbec spravedlivé – ani vůči nám ženám, a podobně ani vůči mužům, kteří z toho trpí frustracemi, že nedokáží ženu uspokojit.


Co je hlavní příčinou?


- psychika ženy
- nešikovný milenec
- tvar poštěváčku
- citlivost vagíny

 

Poštěváček bývá problém. Většinou vadí, že má žena poštěváček (klitoris) příliš malý. Dále dělá problém i klitoris usazený příliš hluboko v předkožce. Při větším klitorisu je také větší šance na to, že dojde k přímému dráždění při kopulačních pohybech.

 

masturbace
(Foto: Getty Images)

 

Rozhodně orgasmus nepředstírejte. Nebuďte smutná, orgasmu při souloži nedosahuje až 75 procent žen. Vy nebo váš milenec musí přidat ruku k dílu, nebo si přiberte na pomoc nějakou erotickou hračku.

  

ČTĚTE TAKÉ:

Kdy masturbujete opravdu špatně?

Velký test kondomů: Který chutná nejlépe?

Orální sex prověří váš vztah : Co o vás vyzradí?

 


Podle vědců za australské univerzity v Sydney dosahují nejsnáze orgasmu ženy vzdělané a finančně zajištěné. Studie přišla na to, že tyto ženy měly častěji než jiné partnery, kteří jim obvykle prováděli orální sex. Většinou také vlastnily vibrátor a dokázaly se otevřeně bavit o sexu.

 
5 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

:) 16:53 12.01.2013
Zena mi vzdy dovrsi prva, aj nekolikrat behem sexu(pry aj desitky minut vie byt v necem co sa da nazvat orgasmem - a vriska ;)... klitoris ma pritom malinky. A s byvalym pritelem nedovrsila "prirozenou" cestou ani jednou. Se mnou aj po 30 vterinach. Rika ze to je o tom co ma zena v hlave, na co mysli atd... no treba je na tom neco pravdy.
Gertrůda 14:38 12.01.2013
Tak já s orgasmem nemám problém.Alfons(manžel)ten si to nemůže vynachválit.Já mám klitoris,jak krocan hudrovadlo pod krkem.