Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už nějakou tu dobu se s někým pravidelně scházíte, a vy byste tak pochopitelně chtěly vědět, kam to všechno vede. Zatím sice každý bydlíte sám, podle vás by ale bylo dalším krokem přirozeně to, abyste se spolu sestěhovali. Partner ale tento názor ...

Proč s vámi partner nechce bydlet? Tohohle se muži často bojí

Seriál Ulice: Šárku si vychutná Filipova partička
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Šárku si vychutná Filipova partička
aktualizováno 14.05.2019, 00:00 | 14.05.2019, 00:00 | doma.cz

Už nějakou tu dobu se s někým pravidelně scházíte, a vy byste tak pochopitelně chtěly vědět, kam to všechno vede. Zatím sice každý bydlíte sám, podle vás by ale bylo dalším krokem přirozeně to, abyste se spolu sestěhovali. Partner ale tento názor nesdílí, je mu dobře tak, jak je to teď. Vůbec nechápe, proč by se něco mělo měnit.

Ve společné bydlení doufá i Šárka z Ulice. Vídá se s Martinem, který je sice ženatý s Veronikou, úplně ale podlehl Šárce. Od své ženy se tak bude muset odstěhovat a jeho milenka doufá v to, že teď bude moct konečně bydlet s ní. Nejraději by s ním totiž trávila všechen volný čas. Martinovi se do toho ale moc nechce, sdílet domácnost se Šárkou si nedokáže představit. Místo toho si chce najít nějaké vlastní bydlení. Proč se muži do sdílení bytu většinou nehrnou?


Společné bydlení je závazek


Dokud spolu dva lidé jen randí, stále z toho čiší trochu nezávaznosti. Společné bydlení už je však velký závazek a váš přítel se může bát toho, že tady skončí veškerá legrace. Když ustoupí se společnou domácností, tak po něm za chvíli budete chtít i svatbu a dítě a na to se možná ještě tak úplně necítí. Někdy také jeho uhýbání vysvětluje možnost, že si chce nechávat zadní vrátka a není si ve vztahu s vámi tak jistý.

 

pár stele postel
(Foto: Getty Images)


Bojí se ponorkové nemoci


Když se vidíte jen občas, tak se na sebe těšíte a užíváte si spíš hezké chvilky, než abyste řešili každodenní problémy. Vás partner se může bát, že to všechno přestane být tak, jak to bylo dosud a se společným bydlením přijdou jen starosti. Zatímco teď vás vidí spíš upravenou a v dobré náladě, ve společném bytě se mu můžete okoukat a navíc ne vždy vás spatří ve zrovna přitažlivých situacích. A co teprve jak uvidíte vy jeho, až vám spadnou růžové brýle? Když spolu budete čtyřiadvacet hodin denně, je to těžká zkouška, při které si mohou dva lidé začít snadno lézt na nervy.


Cítí se u vás doma příjemně?


Pokud partner váš nápad na společné bydlení bojkotuje, zapřemýšlejte také o tom, jestli mu něco nevadí na tom, jak vedete svou domácnost. Nejste například příliš nepořádná, zatímco on má rád pořádek? Nemáte jiné návyky a až příliš rozdílný vkus, jak by to mělo u vás doma vypadat? Možná jen nechce jít do prostředí, ve kterém se mu to příliš nezamlouvá a připadá mu to cizí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bydlet s tchyní je pro silné nervy
TEST: Měly byste se s partnerem sestěhovat?
Rodinné finance: Společný účet nebo každý zvlášť?


Zeptejte se partnera, jak se cítí, když je u vás doma. I když nikdy nevaříte, zkuste mu někdy uvařit, aby viděl, že by to přece jenom mohlo fungovat. Pusťte si film a zařiďte, aby se cítil co nejpohodlněji. Sice vás to bude stát trochu úsilí, pokud mu ale u vás doma bude dobře, ubude vám důvod, proč by společné bydlení nemuselo fungovat.


Kdy na něj zatlačit?


Jestliže je váš přítel tak trochu submisivní a nikdy se k ničemu nerozhoupe, vyplatí se vám, když na něj v otázce společného bydlení trochu zatlačíte. Možná chce vidět, že se budete snažit do společného hnízda investovat i vy a nenecháte to všechno jenom na něm.

 

společné bydlení
(Foto: Getty Images)


Pokud je to ale typ muže, který se ještě víc stáhne, když na něj udeříte, tak to nedělejte. Naopak se začněte chovat nezávisle a zaměřte se hlavně na vaše vlastní bydlení. Když uvidí, že vám na tom nesejde, začne se sám snažit. Někdy otázku společného bydlení také vyřeší čas nebo ekonomické důvody.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Václav 08:56 15.05.2019
Pro HANA- proč s ním jste????? To mi hlava nebere- asi vám to vyhovuje, jiný vysvětlení nemám, tak není důvod si stěžovat do diskuze!!!!!!
HANA 20:07 14.05.2019
A když jste s někým skoro 10 let a on si pak koupi byt pro sebe a myslí si ,že za ním bude jen jezdit na navštěvu