Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dřív jste si sex s vaším partnerem užívaly, jenže poslední dobou na to vůbec nemáte náladu nebo je vám dokonce každý fyzický kontakt s ním protivný. Změní se to nějak k lepšímu nebo už vašim intimním chvilkám odzvonilo?

Proč už vás partner sexuálně nepřitahuje?

sex
zdroj: Getty Images sex
aktualizováno 02.09.2019, 00:00 | 02.09.2019, 00:00 | doma.cz

Dřív jste si sex s vaším partnerem užívaly, jenže poslední dobou na to vůbec nemáte náladu nebo je vám dokonce každý fyzický kontakt s ním protivný. Změní se to nějak k lepšímu nebo už vašim intimním chvilkám odzvonilo?

Tím, že je sex po nějaké době přestane bavit, trápí mnoho párů. Některé se přes to přenesou, žijí bez sexu nebo si najdou milence. Jiní partneři se ale tak snadno vzdát nechtějí a hledají důvody, proč se u nich dvou sexuální pud tak změnil.
Není blok ve vás?


Důležité je zamyslet se, jestli nemáte obecně na sex ani pomyšlení nebo byste si žhavé okamžiky klidně dopřály, ale s někým jiným. Jestliže nemáte na sex chuť ani trochu, možná je na vině pokles hormonů, stres v práci, únava nebo rodinné problémy. Pokud vás ale vzrušují jiní muži, tak máte s partnerem společný problém a nejspíš jste oba udělali chyby, které k vašemu současnému stavu vedly.


Přitahoval vás dřív hodně?


Zapátrejte také v hlavě, jestli u vás od začátku přitažlivost fungovala dobře nebo jestli jste si svého muže vybraly na základě racionálního úsudku, že by to byl dobrý otec a partner. Začali jste spolu chodit kvůli tomu, že mezi vámi byla chemie nebo z rozumu? Pokud jde o druhý případ, je logické, že vás partner nepřitahuje ani po tolika letech a hrozí, že se časem kvůli vzájemnému jiskření stejně zamilujete do někoho jiného.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sexuální přitažlivost se řídí silou zvyku, tvrdí skotští vědci
TEST: Hrozí vám úlet s bývalým partnerem?
Přátelství mezi mužem a ženou: Funguje, nebo si máte dát pozor?


Nevoní mi!


Někdy se stane, že vám partner zkrátka přestane vonět a fyzicky se vám příčí se ho dotýkat, natož se líbat nebo ještě víc sblížit. Mnohdy jsou na vině i v tomto případě hormony, například když vysadíte po delší době hormonální antikoncepci.


Lidé se postupem času mění, váš partner možná přibral a vám to fyzicky vadí. Nebo mu třeba začalo páchnout z úst, oba tyto problémy se ale naštěstí dají řešit. Zkuste se poradit, že spolu začnete sportovat a řešit změny, které s postupem věku přicházejí, abyste zůstali jeden pro druhého přitažliví.

 

sex
(Foto: Getty Images)


Chování přes den se odrazí na chování v noci


Kromě vzhledových změn se však mohlo zhoršit i partnerovo chování. Pokud se k vám přes den chová neurvale, je jasné, že pak v posteli nebudete skákat nadšením. Někdy jde o maličkosti, které vám třeba vyřkl nebo vytkl, ale vám se hluboko zaryly do podvědomí a teď se projevily tím, že máte odpor k sexu s partnerem.


Netlačte na pilu


Pokud u vás dřív intimní život fungoval dobře, pravděpodobně jen procházíte nějakou krizí. Vyplatí se netlačit na pilu, to by váš stav akorát zhoršilo. Zkuste na to tolik nemyslet a nechat vašemu sexuálnímu životu volnější průběh. Partner by se vás měl snažit nenápadně svádět, snažit se vám přiblížit pomocí letmých dotyků a objetí, než přejde k něčemu dalšímu. Pokud jde totiž pokaždé rovnou na věc, není se čemu divit, že mezi vámi chybí sexuální napětí.


Splňte si navzájem přání


Jestli trpíte rezignací v posteli oba, měli byste se snažit oba rozproudit tomu druhému krev v žilách. Řekněte například partnerovi, že mu splníte v posteli každý týden jedno přání a on pro vás bude dělat to samé. Pokud vám nebude chtít vyjít vstříc, alespoň uvidíte, že máte co do činění se sexuálním sobcem.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře