Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud chcete přežít dlouhé a šťastné manželství, proveďte tyto kroky.

Recept na šťastné manželství: Stačí 9 jednoduchých pravidel

Romantika - 3
zdroj: oficiální zdroj Romantika - 3
aktualizováno 02.04.2017, 00:45 | 02.04.2017, 00:45 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Pokud chcete přežít dlouhé a šťastné manželství, proveďte tyto kroky.

Pro někoho tajemství, pro jiného známá věc. Jak dosáhnout toho, aby vám manželství vydrželo? Portál Redbookmag zveřejnil tipy, jak se chovat ve vztahu, abyste předešli zbytečným rozporům.

 

1. Nesnažte se jeden druhého změnit

 

V manželství jsou věci, které na tom druhém nemáme rádi. Jako například to, že nehodí ponožky do koše na špinavé prádlo, nebo že si neodloží nádobí, když dojí. Pokud v tom vztahu zůstanete, budete to možná zažívat i každý den. Důležité však je toho druhého neměnit. Je to jeho povaha, byl tak vychován a nepřekáží mu to. Rozdíly jsou to, co dělá vztah šťastným.

 

2. Říkejte komplimenty

 

Expert na vztahy Jon Gottman zjistil, že nejšťastnější jsou páry, které si říkají navzájem komplimenty, vyměňují si dlouhé pohledy a dotýkají se. Pokud vaše polovička dělá něco správně, dejte to najevo.

 

3. Vraťte se do minulosti

 

Nejsilnější páry se nesoustředí na špatné vzpomínky. Snaží se je obrátit na dobré. Vzpomínejte na dobré chvíle, které jste zažili a uchovejte si je v paměti.

 

4. Vždy poslouchejte

 

Pokud vám to přijde někdy i otravné, přemozte se a poslechněte si svého partnera. Nemusíte vědět o co jde a možná se dozvíte i něco nového. Pokud se on cítí špatně, možnost svěřit se mu pomůže.

 

 

5. Nežijte stereotypně

 

Jedna z nejhorších věcí, co se vám může ve vztahu stát, je, že začnete žít stereotypním životem. Pokud si nebudete vytvářet nové vzpomínky, budete přemýšlet nad těmi starými a utápět se ve smutku. Snažte se nesedět doma a nedívat se stále jen na televizi. Místo toho jděte někam ven a pobavte se. Zlepší vám to náladu a budete mít na co vzpomínat.

 

6. Dělejte spolu různé aktivity

 

Když vidíte, že vaše polovička začala uklízet, neseďte. Pomoc pomůže, potěší, ale i se spolu zabavíte. Odborníci říkají, že to upevňuje vztah.

 

7. Dělejte pro partnera maličkosti

 

Zaměřte se na malé pozornosti, které mohou vašeho partnera potěšit. Stačí, když po cestě z práce uděláte nákup. Ušetříte tím své polovičce čas a energii a zlepšíte jí náladu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Láska tiší bolest podobně jako morfin
Láska na poloviční úvazek? Co to je a jak funguje
Je to láska, nebo si to namlouváte? Poradíme!

 

8. Rozdělte se o jídlo

 

Říká se, že ženy jsou nerozhodná stvoření. A většinu času nevědí, co chtějí. Když si však muž objedná jídlo, stává se, že mu žena ujídá z talíře. Chcete-li předejít hádkám a špatnému pocitu, měli byste se o jídlo dělit.

 

9. Sportujte společně


Chcete-li pevný vztah plný zdravého sebevědomí, cvičte spolu. Můžete si spolu vytvořit cvičební plán a navzájem se podporovat. Ve dvojici jde všechno snadněji. Mimo jiné, věnujte se procházkám alespoň 30 minut týdně. Můžete se při tom příjemně popovídat a ještě k tomu i zrelaxujete.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře