Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dvakrát do stejné řeky nevstupujte, říká se. Na druhou stranu, nikdo není dokonalý a občas všichni potřebují dostat druhou šanci. Své o tom ví i Anča z Ulice, která se rozhodla přehodnotit rozchod s Petrem.

Risk jménem druhá šance: Měl by ji dostat?

Seriál Ulice: Jak chce Petr sbalit Anču?
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Jak chce Petr sbalit Anču?
aktualizováno 29.01.2019, 13:05 | 29.01.2019, 13:05 | doma.cz

Dvakrát do stejné řeky nevstupujte, říká se. Na druhou stranu, nikdo není dokonalý a občas všichni potřebují dostat druhou šanci. Své o tom ví i Anča z Ulice, která se rozhodla přehodnotit rozchod s Petrem.

Zjistila totiž, že jí Petr chybí a možná se unáhlila. Rozhodla se proto, že ho o ni ještě nechá zabojovat. Uvidí, jestli se Petr poučil a snad se vyvaruje chyb, které ve vztahu k ní dělal. Máte podobné dilema? Pokud se budete držet následujících kroků, tak partnera rozhodně nevezmete zpět omylem. Je však důležité, jestli mu dáváte teprve druhou šanci, nebo už několikátou a opět to zkazil.


1. Proč vám stojí za druhý pokus?


Uvědomte si, jestli jste to také vy, kdo chce vztah slepit. Pokud vás k tomu přemlouvá jen partner, nenechte se od něj přesvědčovat. Musíte vědět sama, proč ho chcete zpátky. Zjistila jste s časovým odstupem, že nakonec nebyl tak špatný? Chybí vám, nebo jste na něj byla jen zvyklá? Znáte jeho chyby, ale jste ochotná je přehlédnout? Anebo se vám ho jen zželelo? To všechno si musíte v hlavě srovnat a vyhodnotit, zda ho vezmete zpět právem.

 

Problémy ve vztahu
(Foto: Getty Images)

 

2. Porovnejte svá očekávání


Uvědomte si, jakých chyb jste se dopustily vy samy. Buďte objektivní i samy k sobě a u vás obou si sepište pro a proti, proč do vztahu znovu jít a proč se o to raději už nepokoušet. Řekněte svému možná dočasnému ex, ať udělá to samé a porovnejte si své výsledky. Buď se budou shodovat, nebo uvidíte, že oba máte pro obnovení vztahu naprosto odlišné důvody a jiná očekávání.

 

3. Opravdu se změnil, nebo to jen předstírá?


Sice se říká, že se lidé mění, také se ale říká, že muže nezměníte. Musíte počítat s tím, že chvíli možná bude dávat na své chování pozor, ale časem se jeho vlastnosti opět projeví. Pokud si však bude ex návratu k vám vážit, bude chvíli „sekat latinu“. Pak se ale začne s největší pravděpodobností opět chovat tak, jak je mu to pohodlné. Pokud to nejste ochotné překousnout, budete si muset najít někoho s jiným vzorcem chování. Jestli se však nedokážete do nikoho jiného zamilovat a vlastnosti vašeho bývalého vám vlastně tolik nevadily, zvažte návrat.

 

Druhá šance
(Foto: Getty Images)


To samozřejmě neplatí v případě, že k vašemu rozchodu vedlo například fyzické násilí. To byste byly na velmi tenkém ledě, zda se nebude minulost opakovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak poznat, že je pravý čas na rozchod?

Jste stále zamilovaná do bývalého partnera?

SEX s EX? Směle do toho!4. Buďte objektivní: Proč se k vám chce vrátit?


Nebuďte příliš naivní a nejásejte hned, jakmile se vám znovu ozve. Zvažte, jestli se k vám opravdu chce vrátit proto, že mu za tu snahu stojíte. Nebo jen zrovna nemá nikoho jiného a rád by se nějak zabavil? Také hraje roli to, kdo komu z vás dvou ublížil natolik, že to vedlo k rozchodu. Pokud vám byl například nevěrný a chce se vrátit jen proto, že ho už milenka odkopla, zachovejte si raději svou hrdost.

 

Láska
(Foto: Getty Images)


5. Nechte ho vycukat


Pokud byla důvodem k rozchodu chyba na jeho straně, dělejte chvíli nedostupnou, než ho přivítáte zpátky ve svém životě. Uvidíte, jak se zachová a jak moc se bude snažit znovu si vás dobýt. Jestliže ho to po pár dnech přestane bavit, zřejmě mu za to moc nestojíte. Nebo vás naopak stále zve ven, aby si vás odškodnil? Pak pro něj budete ještě vzácnější a bude si vás víc vážit, když si budete dávat na čas. Probudíte v něm lovecký instinkt!


Až se však rozhodnete pro druhou šanci, už mu nevyčítejte staré chyby. Jednou si to vyjasněte a dost. Od toho jste přece začali znovu a s čistým štítem.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře