Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rozchod = jedna z nejtěžších životních situací, kterou si prochází denodenně mnoho lidí. Pokud i vy patříte k ženám, které trpí ztrátou lásky a smutkem, poradíme vám, jak opět začít kvalitně žít - i bez muže!

Rozchod před Vánoci? Nevzdávejte to a jděte dál

Žena o Vánocích
zdroj: Thinkstockphotos Žena o Vánocích
aktualizováno 03.12.2017, 00:22 | 03.12.2017, 00:22 | Doma.cz / an

Rozchod = jedna z nejtěžších životních situací, kterou si prochází denodenně mnoho lidí. Pokud i vy patříte k ženám, které trpí ztrátou lásky a smutkem, poradíme vám, jak opět začít kvalitně žít - i bez muže!

Pro hodně lidí jsou Vánoce obdobím, které stráví v pohodě v kruhu rodiném. Pak je tu ale také druhá skutečnost - většina vztahů končí právě v období před Vánoci, protože příprava na oslavu těchto svátků je velkým náporem na nervy a již dříve skřípající vztahy to prostě nevydrží a rozpadnou se.

A i když ten rozchod cítíte, tušíte, že to přijde, skutečnost pak většinou krutě zabolí. Je to jako by vám někdo do srdce zabodl nůž a ještě s ním několikrát otočil. Člověku je smutno, obzvlášť pak právě v období Vánoc, kdy touží mít někoho vedle sebe. Jak to tedy přežít a netrápit se víc, než je nutné?

Přestaňte se litovat

Klíč ke šťastnému životu se jmenuje pozitivní myšlení. Je jasné, že ztráta milované osoby vás hluboce zasáhla, jenže lidé po rozchodu mají tendence vidět svět moc černě. Ošklivé věci totiž snadno zapomínáme a ze vztahu si tak pamatujeme jenom to lepší. Když je nám smutno, vzpomínáme na to, jak to bylo báječné. Tak proč nyní nenávidíte celý svět? Ten, kdo vám ublížil, jednoduše ve vašem životě už nemá místo, a to má svůj důvod. Přestaňte po nocích plakat do polštáře, protože to, že už nejste s osobou, kterou jste milovala, může znamenat, že na vás ve skutečnosti čeká někdo mnohem lepší.

 

deprese, podzim - 5
Nebrečte doma do polštáře, ničemu nepomůžete.

 

Není pravdou, že když se s vámi někdo rozejde, nic už nebude lepší – naopak, vy budete mít v budoucnu možnost díky novým zkušenostem, které jste právě získala, vyvarovat se chyb, jež váš vztah zničily. Čím více budete brečet a smutnit, tím více negativ do svého života přitáhnete, protože tento zákon přitažlivosti skutečně funguje.

ČTĚTE TAKÉ:
VÁŠ PŘÍBĚH: Rozešla jsem se s přítelem. A on se složil
6 důvodů k radosti, jste-li opuštěná a samotinká
Nejlepší a nejhorší vánoční dárky pro dietáře

Začněte se stýkat s lidmi

Přiznejte se! Kolik svých kamarádek jste díky svému partnerovi poslední měsíce či roky zanedbávala? Jak dlouho jste své staré známé slibovala, že půjdete na kafe, a přitom jste chtěla být se svým drahým? Na tom není nic špatného, ale právě v těchto situacích zjistíte, že lidé, kteří jsou okolo nás, nám mnohdy mohou přinést více než ti, se kterými jsme denně.

 

Party
Jděte zase mezi lidi. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Zkuste zase žít společenským životem. Navštěvujte místa, kam jste díky příteli chodit přestala. Bavte se s kamarádkami jako malé holky, zajděte na mejdan a užívejte si všeho, čeho jste si jako zadaná užívat nemohla. Teď máte vynikající příležitost, protože na konci roku se to vždy večírky jen hemží. A kdo ví, třeba potkáte někoho, kdo vám pomůže na bývalého zapomenout.

Ženy, které zůstanou po rozchodu samy a trápí se, zapomínají na to, že právě lidé jsou tou největší morální podporou. Z rozchodu se tedy snáze vyhrabete za pomocí přátel než sama doma v koutě.

Odpusťte sobě, odpusťte jemu

Kolikrát jste si po rozchodu řekla, jak jste hloupá a co všechno jste zkazila? Otázka zní, proč se neustále obviňujete? Proč si myslíte, že slova typu "je to moje vina, nemuselo to tak být“ nebo "za všechno můžu já“ něco změní?

Ženy mají také po rozchodu tendenci muže odsuzovat a kritizovat všechno, co na nich znají. Zapomeňte na pomluvy, zapomeňte na nenávist, buďte nad věcí, protože vy nejste ta, kdo o něco přišel, vy jste ten poklad, o který přišel ten, co vás opustil. Zkuste na chvíli myslet pozitivně. Odpusťte mu vše špatné, co vám udělal, zapomeňte na minulost a soustřeďte se na budoucnost, ve které vám už nikdo jiný nic podobného neudělá.

Začněte si psát deník


Přemýšlela jste někdy nad tím, že myšlenky nás tíží především proto, že nemáme občas možnost je někomu říct? Psychologové a doktoři tvrdí, že člověku může hodně pomoci, když své myšlenky napíše na papír. Začněte si od rozchodu psát deník. Napište vše, co cítíte, napište vše, co vás trápí. Uvidíte, že se vám uleví.

 

Psát si deník
Trápí vás něco a nemáte to komu říct? Vypište se. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Navíc po postupném pročítání třeba zjistíte, že už se tolik netrápíte a děláte pokroky. Při pročítání deníku si možná jednoho dne řeknete: "Jak jsem mohla být tak zoufalá kvůli takovému hlupákovi?“ A právě tehdy poznáte svou cenu.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:
Krásná.cz píše: 
8 KROKŮ, jak se správně rozejít
Tohle by ses měla naučit z minulých vztahů!

Pořiďte si společníka


Nemáte moc přátel a s rodinou nemluvíte? Pokud jste právě v takové situaci, nutně to nemusí znamenat, že jste na vše sama. Celá řada žen řeší krizi tím, že si pořídí domácího přítele - mazlíčka. Výhodou domácích mazlíčků je to, že jsou vám vždy na 100 procent věrní, nezklamou vás, vždy na vás doma čekají, dožadují se lásky a budou při vás stát tak dlouho, dokud tu budou. Přitom za to vše požadují málo - jídlo, vodui a trochu lásky.

 

Žena s kočkou
Se zvířetem nebudete sama. (Foto: isifa.com)

 

Domácímu mazlíčkovi se navíc můžete kdykoliv svěřit, přičemž všechny vaše pocity a tajemství nikdy nikomu nepoví. Chcete-li domů opravdového přítele, který vám bude naslouchat a milovat vás, pořiďte si pejska nebo kočičku.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lia 00:22 23.12.2013
utáhněte ho na překvápko. pořádné překvápko :) a nebude chtít jinou
vrbaweb.blog.cz sexy-nadilka-pro-partnera :)