Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Srdce versus mozek. Takové rozhodování Jindře z Ulice rozhodně nezávidíme. Bedřich je fajn chlap, který je zároveň spolehlivým otcem jejího dítěte. Vztahu ale už od začátku chybí pověstná vášeň. K Honzovi to Jindru naopak táhne čím dál víc. Mají s...

Rozum versus cit: Čím bychom se raději měly řídit ve vztazích?

Seriál Ulice: Honza bojuje o Jindru
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: Honza bojuje o Jindru
aktualizováno 04.10.2018, 15:31 | 01.10.2018, 16:15 | doma.cz

Srdce versus mozek. Takové rozhodování Jindře z Ulice rozhodně nezávidíme. Bedřich je fajn chlap, který je zároveň spolehlivým otcem jejího dítěte. Vztahu ale už od začátku chybí pověstná vášeň. K Honzovi to Jindru naopak táhne čím dál víc. Mají společné zájmy, rozumí si a pořádně to mezi nimi jiskří. Jak z této prekérní situace vyváznout ven?

Jindra by ráda volila spíše rozum, ale Honza jí to rozhodně nijak neulehčuje. Bezhlavě se do ní zamiloval a dělá všechno pro to, aby si nakonec zvolila jeho. Slibuje, že dceru přijme za svou a zodpovědně se o ně postará. Jindra je na pokraji šílenství. Čím více si Honzu zakazuje, tím citelněji si uvědomuje, co k němu cítí a co jí nyní v životě chybí. Má se vydat na úplně novou cestu a zariskovat, nebo zůstat v zajetých kolejích? Co byste v takové situaci dělaly vy?

 


Když volí rozum


Možná máte ve svém okolí někoho, kdo se ve svém životě vydal cestou rozumu. Některé ženy například hledají muže na základě pomyslného seznamu atributů. Musí být z dobré rodiny, finančně zajištěný, spolehlivý a inteligentní. Můžou mít pocit, že zamilovanost je pomíjivá a nepřikládají jí na začátku velkou důležitost. Jsou spokojené, že jsou v bezpečí a jistotě. Dříve nebo později se ale přistihnou, že nemají chuť ke společným milostným radovánkám, čas s partnerem je nijak nenaplňuje, nemají náladu mu zvednout telefon nebo odkládají odpovědi na jeho zprávy. Je pravděpodobné, že ubližují nejen slepě zamilovanému partnerovi, ale i samy sobě. Připravují se o nejlepší roky života a mívají nutkání k nevěře a pocit, že jim v životě stále něco chybí.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak se popasovat s provalenou nevěrou?
Syndrom RŮŽOVÝCH BRÝLÍ aneb Když se zamilujeme do šmejda

Život mezi dvěma muži! Jak zvolit toho pravého?

Když vítězí srdce


Jindra z Ulice měla šanci pořádně pocítit, že hlasy srdce prostě nejde přeslechnout. Jsou většinou tak silné, že s námi pořádně zamávají a především v mladším věku je klidně necháme řídit celý náš život. Není nic krásnějšího, než prožívat vztah plný lásky a vášně, těšení se na sebe a očekávání každého telefonátu. Co když ale takový vztah přijde v nesprávnou dobu jako v případě Jindry? Rozhodnutí neovlivní pouze její život, ale také život její dcery. Možná si říkáte, že má přece také nárok na štěstí. Především by se měla snažit zachovat chladnou hlavu, nedělat ukvapená rozhodnutí a nechat čas, aby ukázal, kterým směrem se vydat.

 

Láska
(Foto: Getty Images)

 

Není nad balanc mezi rozumem a citem

 

Ideální vztah je takový, ve kterém jsou rozum a cit na stejné rovině. Život bez lásky je prázdný a nudný, ale pokud vám vašeho vyvoleného neschvaluje rozum, také nebudete šťastné. Spokojit se s průměrem nikdy není dobrá varianta. Partner, se kterým bude souhlasit srdce i mozek, existuje. Na lásku by se podle nás nemělo spěchat. Co myslíte vy? 

 
2 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře