Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když přijde řeč na sex v těhotenství, převážná většina žen znejistí nebo je zmatená. Je to dáno hlavně tím, že se o tomto tématu na veřejnosti příliš nemluví a nastávající maminky se na ožehavé otázky obvykle zdráhají zeptat.

Sex během těhotenství ANO nebo NE? Tipy, jak si ho užít!

sex v těhotenství - 1
zdroj: Getty Images sex v těhotenství - 1
aktualizováno 23.07.2018, 00:00 | 23.07.2018, 00:00 | doma.cz

Když přijde řeč na sex v těhotenství, převážná většina žen znejistí nebo je zmatená. Je to dáno hlavně tím, že se o tomto tématu na veřejnosti příliš nemluví a nastávající maminky se na ožehavé otázky obvykle zdráhají zeptat.

Pokud i vás zajímají odpovědi na otázky typu: "Mohu mít sex během těhotenství? Není to nebezpečné? Na co si dát pozor?", pak pokračujte ve čtení tohoto článku.


V prvé řadě je třeba si uvědomit, že sex během těhotenství je ryze individuální záležitost. Co platí pro vás, nemusí vždy platit pro vaši kamarádku a naopak. Pokud si s něčím nejste jistá, obraťte se na svého gynekologa, který vám k vaší osobní situaci řekne víc. Jaké jsou ale obecné zásady při sexu v těhotenství?

 

sex v těhotenství - 2
(Foto: Getty Images)


Je sex během těhotenství bezpečný?
Ano, sex během těhotenství je bezpečný, pokud se vyvaroujete některých základních chyb. Dítěti ale rozhodně nijak neubližuje, a naopak tím, že milování posiluje vztah mezi oběma partnery (a v ženě vyvolává příjemné pocity), zároveň působí pozitivně i na miminko.

 


Na co si dát pozor


Orální sex se připouští oběma směry. Nicméně pozor by si měl dát váš partner. Ženskými orgány se při jeho provozování mohou dovnitř dostat vzduchové bubliny, které v extrémních případech mohou vyvolávat krevní sraženiny. Není to běžné, ale stát se to může. Rizikovější je přenos chorob, například oparu, zejména, pokud máte jako těhotná oslabenou imunitu.


Sexuálně přenosné nemoci - předpokládá se, že tento problém vás v dlouhodobém vztahu trápit nebude. Přesto herpes a další infekční onemocnění mohou nakazit nejen vás, ale i vaše dítě. Pokud si nejste jistí, vyplatí se zajít na testy, nebo při milování používat kondom.

 

sex v těhotenství - 3
(Foto: Getty Images)


Vyberte si vhodnou polohu
Výběr té správné polohy je důležitý hlavně proto, abyste se vy při sexu cítila uvolněně a dokázala si ho naplno užít. Některé polohy pro vás budou postupem času nezvladatelné a jiné budou naopak nepohodlné pro vašeho partnera.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vše, co byste měla vědět o SEXU V TĚHOTENSTVÍ

Sex v těhotenství – co když žena nechce?

Sex v těhotenství? Ničeho se nemusíte bát


Top 3 polohy 


Misionář - klasický misionář je praktická poloha zejména v prvních měsících těhotenství, později už vám může být na obtíž stále se zvětšující bříško.


Žena nahoře - v pozici nahoře budete mít věci pod kontrolou, ale s rostoucím miminkem pro vás pravděpodobně bude stále těžší ji praktikovat. Další překážkou může být stupňující se únava. Proto raději aktivitu přenechejte na svém partnerovi.


Vleže s oporou - při této poloze se položíte na gauč nebo postel a posunete se co nejvíc k jejímu kraji. Váš partner si následně klekne na kolena a v této pozici se milujete. Je ideální zejména v pozdějších měsících těhotenství. Budete mít pohodlí a zároveň věci pod kontrolou. A váš partner se nebude muset bát "že vám ublíží".

 

Zajímavé to bude se sexem i po porodu. Co vás čeká, napoví následující video:


A co je obecně platná zásada, které byste se měla držet za každou cenu? Dělejte jen to, na co se cítíte, a co je vám pohodlné.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

PH 09:40 08.08.2018
Normálně jsem souložil ze zadu večer před porodem.