Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myšlenka o tom, že bude existovat kurz, kde se ženy budou moci naučit umění sebepotěšení, přišla už před několika lety společně se začátkem mé praxe sex kouče.

Sex kouč: Jak učím masturbaci?

aktualizováno 21.03.2011, 01:39 | 21.03.2011, 00:00 | doma.cz/kat/Julie Gaia Poupětová

Myšlenka o tom, že bude existovat kurz, kde se ženy budou moci naučit umění sebepotěšení, přišla už před několika lety společně se začátkem mé praxe sex kouče.

Už tehdy jsem byla fascinovaná prací americké sex koučky Betty Dodsonové Ph.D., která podobné ženské skupiny vedla od 70. let v Americe. Představa takového kurzu v Čechách mi ale tehdy přišla spíše jako sci-fi z daleké budoucnosti a trvalo několik let praxe, výuky a také vnitřního zrání, než doopravdy přišla chvíle, kdy jsem se rozhodla takový kurz uskutečnit.

 

 

www.sex-koucink.cz

 

Odvahu jsme sbíraly asi všechny. Nejen já ohledně přípravy kurzu a sebe samotné na akci, kterou jsem nikdy nedělala, ale i ostatní ženy, které se ho zúčastnily. Naše skupinka čítala tři ženy ve věku 28 – 56 let a jednu nastávající maminku toho času ve čtvrtém měsíci těhotenství. Zdálo se mi, že přítomnost "maminky“ a tím i kreativní síly sexuální energie na tomhle velmi ženském kurzu byla inspirující a zároveň tak trochu i posvátná.

 

sex koučka
(Foto: doma.cz)

 

Klíčovým momentem celé akce bylo teplo. V chladných únorových dnech bylo třeba zajistit takovou teplotu, abychom mohly strávit dva dny v úplně nahotě. Po zkušenosti s mnohaletým vedením lekcí běžné jógy a trochu odlišnou zkušeností z rituálu nahé jógy, který jsme realizovali o rok dříve, jsem si dokázala představit, že trávit celé dva dny v nahotě svého těla může mít opravdu léčivý efekt především na vztah ke svému tělu. Jak se také později ukázalo, vztah k vlastnímu tělu se nám po absolovování workshopu opravdu hodně změnil.

 

"Oceňovala jsem samozřejmost, která mi vlastně dovolila mnohem víc prožít pocit naplnění. A také přijetí, které přirozeně přišlo v průběhu semináře.“

 

A tak jsme v sobotu ráno seděly v kruhu. Pět odvážných žen v posvátné nahotě svých těl, které si vyprávěly své vzpomínky z dětství týkající se masturbace, vztahu k vlastnímu tělu a dalších intimních zážitků, které formovaly a utvářely naše pozdější přesvědčení a názory ohledně toho, co je správné a co můžeme a nemůžeme dělat.

 

Naše těla také vyprávěla příběhy a pro mě osobně bylo obrovským darem vidět ženy, které poprvé v životě mluví svobodně a uvolněně o svých genitáliích a bez veškerého studu a zábran sdílejí otevřeně to, co bylo do té doby schované na místě, kam se nikdo nedívá a kam si možná mnohé z nás ani nesahají.

 

 

"Na kurzu pro mě byl naprosto určující téměř nepřítomný stud, velký dar tohoto semináře (studem a zahanbením se v poslední době zabývám a uvědomuji si, jak ovlivňuje moje jednání i jednání ostatních).“

 

Naše genitálie jsou ale přirozenou součástí nás žen a našich životů. A tak jsme se učily obnovit svůj vztah nejen ke svému tělu, ale i k emocím a pocitům vzrušení, které jsou pro naše tělo stejně přirozené, jako je dýchání. Učily jsme se dotekům, těm něžným a pečujícím i těm erotickým. Zkoušely jsme také, jak nám dech může pomoci uvolnit tělo a jakou sílu mají naše vnitřní obrazy a představy.

 

Po oba dny jsme se nořily do nejrůznějších vrstev sebe samotných, at už prostřednictvím povídání si a sdílení, objevování citlivých míst a G-bodu, hraní si nebo třeba i společné masturbace a hlubokých prožitků intimity se sebou samotnými. Čerpaly jsme od sebe navzájem moudrost i inspiraci a učily se tím, co každá z nás přinesla a dovolila si otevřít před ostatními.

 

"Když jsme si šly s ,kolegyní' z kurzu koupit do potravin banán a okurku jako pomůcku pro dráždění G-bodu, na prodavačku jsme se zeširoka spiklenecky usmívaly, protože jistě netušila, k čemu bychom věc chtěly použít.“

 

Slovo masturbace se během kurzu změnilo na pojem, který už nebyl jen o tom, jak se zbavit napětí a jak si „od toho pomoct“. Vlastně jsme začaly oceňovat sebepotěšení jako rituál, který nám pomáhá dostat se blíž ke svému tělu, zrelaxovat, uvolnit se, potěšit se a milovat se sama se sebou tak, jak je to přirozené pro nás ženy.

 

V průběhu kurzu jsme si čím dál víc uvědomovaly, jak je nahota najednou přirozená. S dalšími hodinami strávenými ve skupině jsme totiž při každé přestávce s oblékáním jednoduše rychle zase hupsly do roucha Evina, kde nám bylo vlastně moc dobře. Postupně jsme přicházely i na to, jak je fajn se pohladit, pochválit a cítit znovu vlastní tělo a taky sebe v každé svojí buňce.

 

"Nejvíc mě překvapilo, že seminář mi ani trochu nepřišel erotický, naopak naprosto přirozený, stud vůbec nepřipadal v úvahu, převážila ho chuť se něco dozvědět, pracovat na sobě, zjistit, že každá jsme jiná, ale všechny stejné. To přináší větší odvahu, obohacení, sebejistotu a sebeuvědomění v obyčejném běžném životě, v kontaktu s lidmi, kteří na semináři nebyli.“

 

Učily jsme se, jak můžeme bez obav a zbytečných soudů svobodně sdílet své vzrušení a masturbaci s dalšími lidmi, ženami, aniž bychom se vzájemně jakkoli dotýkaly. I tak jsme si postupně uvědomovaly, jak moc jsme se naučily potlačovat své vzrušení a bránit samy sobě v tom, co je naším odvěkým zdrojem inspirace i ženské síly.

 

 

Objevovaly jsme také nové úhly pohledu na konvenční sex. Namísto přidávání masturbace k souloži – tedy tomu, co nazývámě běžně slůvkem sex, přidat naopak soulož a intimní spojení s partnerem k našemu vlastnímu rituálu sebepotěšení. Tím jsme znovuobjevily i to, co ženy po tísíciletí dělaly v kuturách mnohem starších, než je ta naše.

 

Ženy se učily sexualitu již dávno. A my jsme za dva dny alespoň na chvíli zažily pocit, jake to je, když víte, jak svou sexualitu rozšířit daleko za hranice „mužského modelu“, který nás často omezuje a svazuje, a jak tím obohatit vztah obou dvou partnerů a prožitků, které si spolu dva lidé mohou užívat.

 

"Sex možná vůbec nevnímám jako hlavní náplň a cíl semináře, ale jako vynikající metodu.“

 

Umění sebemilování se tak z okrajové a nouzové Popelky, kterou ženská masturbace ve většině vztahů velmi často bývá, stalo cestou ke kouzelné a hravé meditaci, novému druhu sexu mezi partnery a také způsobu bytí ve stavu, ve kterém je celé naší ženské bytosti dobře a kde můžeme najít zdroje pro další učení a rozvíjení sebe i těch druhých.

 

 

 


 

 
11 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Jana 14:42 24.10.2014
Věřím, že někdy masturboval každý / a kdo to zkusil, masturbuje občas stále/. Proč ne? Je to rozkoš, kterou sdílím s partnerem: někdy jako předehru /nebo dohru/, jindy autoerotika v pozici proti sobě, až do orgazmu. Je pravda, že praxí se zdokonalíte. Po letité praxi v masturbaci již jen přiložení prstů na vulvu vyvolá u mne rychlé naběhnutí poštěváčku a chuť ke styku. Když je u toho ještě partner, který si honí ocas, je to slast.
Takyjsemtopřečetl. 11:55 25.03.2011
Obsah článku není důležitý. Pro novináře a spisovatele je důležité kolik lidí si článek nebo knihu přečte. Pravda je druhotná.
samovar 22:21 21.03.2011
Zajímavý článek. V podstatě na hranici tantry. Paní Poupětová ještě jeden krůček a jste u cíle. Je to sice pro mě někdy nepochopitelné, proč ženy, které jsou od přírody zaměřeny spíše do svého nitra a do svých pocitů, neznají své tělo a svá intimní místa, ale dnešní hektická doba příliš nepřeje klidným vnitřním prožitkům a nerušenému zkoumání sebe sama.
klaus 21:40 21.03.2011
Nevím,nevím vyprstit nebo vojet,obojí má stený efekt.Hlavně když je mokro!!!
Tone 20:28 21.03.2011
Je to přece jasný proč. Mnoho lidí se stydí se vůbec přiznat že něco takovýho existuje. Mámy ani babičky o tom nemluví a dětem, který to zajímá snad od prvního měsíce, to zakazují. Sex se dělá a ukazuje jen z mužskýho pohledu. Respektive z toho pohledu který se přisuzuje hlavně mužům. Hlubší rozměr se v tom moc nehledá. Tady by se mohl otevřít prostor a proto tomu fandím.
Rozkošnice nenasytná 18:07 21.03.2011
Nevím, proč tu učí někoho "masturbaci", když masturbují i malé děti a v pubertě každý normální zdravý jedinec. Je důležité mít rád své tělo a je fajn občas si se sebou pohrát, ikdyž ve dvou je to přeci jen lepší.
Spytihněv 11:17 21.03.2011
Tak k tomuhle článku mám jen dvě slova - ha ha!