Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dokážeme si přiznat neobvyklý sexuální zážitek i tehdy, pokud se to jaksi nehodí?

SEX KOUČ: Zažily jste orgasmus po intenzivní stimulaci bradavek?

aktualizováno 01.10.2010, 13:09 | 01.10.2010, 00:00 | doma.cz/kat/Julie Gaia Poupětová

Dokážeme si přiznat neobvyklý sexuální zážitek i tehdy, pokud se to jaksi "nehodí"?

Některé ženymají bradavky tak citlivé, že když dojde ke stimulaci bradavek, jsou schopné prožít orgasmus, aniž by se vůbec dotkly (nebo jejich partner) přirození. K nejintenzivnějšímu dráždění bradavek dochází při kojeníé. jenže to ve spojení s tématem "sex" zůstává tabu. Proč?

 

V naší kultuře a společnosti převládá mužský pohled na svět. Aniž bychom si to uvědomovali, zasahuje tento pohled i do bytostně ženských oblastí, jako je plození dětí a mateřství. Ba co víc, podobným pohledem se na svoje role dívají i samy ženy. Proto má mnoho z nás zakódováno, že můžeme být buďto matky nebo sexice, ale ne obojí.


ČTĚTE TAKÉ:

SEXY HRÁTKY: Čím nám prospívá masturbace?

 

Anketa
Máte ráda stimulaci bradavek při sexu?
785 hlasů
Ano
164 hlasů
Ne
Hlasovalo 949 lidí
 
Zatímco my ženy máme (většinou) jediný soubor těch TOP parametrů pro optimálního partnera, muži mají soubory dva. První z nich je soubor požadavků na životní a dlouhodobé partnerky a druhý soubor specifikuje ideální vlastnosti krátkodobých partnerek. Zatímco žena vhodná pro dlouhodobý vztah musí skloubit osobnost, přitažlivost a chytrou hlavu, při krátkodobé známosti postačí ženám přitažlivost, pěkné tělo, prsa a zadek.

 

www.sex-koucink.cz

 

Tento dvojí způsob pojetí ovšem přejímáme i my ženy, když sami sebe vnímáme jako matku, zodpovědnou rodičku, zbavenou sexuality. A přitom sexualita je v samém středu plození a stojí u základů rodičovství. Navíc nám naše celkové velmi omezené pojetí sexuality a také přemíra tabuizovaných a odsuzovaných témat v oblasti dětské sexuality leckdy nedovoluje se podívat otevřeně na intimitu, která je mnohem širším pojetím toho, co běžně nazýváme sex.

 


Co je to sex koučink?

Zatímco sexulog či psycholog léčí, kouč pomáhá s osobním rozvojem. Klienti se při sex koučinku učí překonávat překažky na cestě ke spokojenému sexuálnímu životu. Přínosem může být rozvoj dovedností i větší pohoda ve vztazích. Na stránkách doma.cz se s radami sex koučky Julie Gaii Poupětové můžete setkávat pravidelně.

 

 

Nemít chuť na sex je evolučně důležité

 

Existují samozřejmě četné vědecké výzkumy, které hovoří o tom, že v průběhu mateřství žena zcela přirozeně vlivem zvýšených hladin hormonů oxytocinu a prolaktinu směřuje svou pozornost a péči spíše na potomka či na potomstvo a nemá příliš zájem o sex. Z evolučního hlediska je to pochopitelné, protože kdyby tomu tak nebylo, neměla by lidská mláďata šanci na přežití a tudíž bychom vyhynuli.

 

U mnoha žen se také podle vědců v období kolem roku od porodu (i v závislosti na kojení) opět vrací hormonální hladiny zpět a to je období, kdy ženy někdy začínají znovu pociťovat touhu. Tento scénář ale není bohužel univerzální. Navíc ne všechny ženy samy sebe vnímají v období mateřství a zejména při kojení asexuálně. A dalším faktem je, že tuto skutečnost málokdy sdílejí se svým partnerem.

 

 

Sdílení nového erotična v mateřství bývá obtížné

 

Ať už jim v tom brání zábrany, stud, tabuizace těchto témat či si to jednoduše neuvědomují, bývá období mateřství také sexuálním obdobím a to mnohy intenzivnějším, než kdykoli předtím. Jen to je úplně jiný druh intimity, než byly ženy do té doby zvyklé vnímat.

 

Všechny smysly a celý život ženy je okupovaný vjemy pocházejícími od miminka. Jeho pohyby, zvuky, vůně, pohledy, úsměvy, doteky a mnoho dalších aspektů vytváří úplně nový vesmír pro ženu a i když je partner stále partnerem, většina žen by zřejmě mohla v této fázi říci s čistým svědomím, že miluje své dítě mnohem více než svého muže.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Orgasmatron: záplava orgasmů po zmáčknutí knoflíku

SEXY HRÁTKY: Jak si vybrat vibrátor?

 

Setkala jsem se osobně s několika málo ženami, které mi líčily své prožitky při kojení a musím říci, že kdyby neměly u prsu miminko, ale muže, jednalo by se alespoň z mého nezaujatého pohledu o hluboký intimní zážitek ve smyslu orálního laskání.

 

Orgasmus při kojení není potřeba vysvětlovat

 

Není divu, že zvýšená intimita a možná i hormonální koktejl mateřství dovolily některým z těchto žen prožít při kojení i orgasmus. Se svými partnery a manžely se to ale rozhodly nesdílet. Možná nechtěly zvyšovat celkové odloučení partnera, ke kterému někdy dochází, když hlavní roli v životě maminky hraje právě miminko. Možná nechtěly selhat ve svědomité a zodpovědné roli matky – nevinné Madony. Možná to bylo čistě sexuální pojetí orgasmu a to, že by svému partnerovi takovou situaci jen těžko vysvětlovaly.

 

Paradoxem je, že na orgasmickém prožitku není co vysvětlovat. Orgasmus je prostě jenom jedním z možných stavů bytí a někdy je nám dán, aniž bychom museli vynakládat úsilí. Takže v naší kultuře orietované na výsledek, kde není koláče bez úsilí, bývá těžké vnímat fakt, že se některé příjemné věci prostě stanou, aniž by byly výsledkem urputného snažení.

 

Masturbace při kojení – zatím ještě tabu

 

Také jsem se těchto žen ptala, zda zkoušely při kojení masturbovat – čili použít prsty či vzít vibrátor a jednoduše se vědomě pohybovat ve vlnách vzrušení při intimním spojení s miminkem. Představa této aktivity a překročení tenké hranice s nápisem "tohle je sex“ bylo pro ženy, s nimiž jsem hovořila, velmi obtížné a vlastně skoro nemožné. A to i přesto, že o dvou z nich vím, že v průběhu svého těhotenství masturbovaly až do doby porodu. Čili miminko už vastně na maminku ve vzrušeném stavu bylo zvyklé a to možná mnohem intimněji, než by si vlastně maminka byla ochotná připustit.

 

Jeden přítel mi kdysi vprávěl zážitek své kamrádky, která mu líčila, že jejím nejkrásnějším sexuálním zážitkem nebylo milování s partnerem před porodem, ale právě v situaci, kdy leželi všichni společně v posteli. Ona kojila svého syna a manžel se s ní miloval v tantrické pozici na lžičku. A v nohách postele spokojeně pochrupoval pes.

 

Intimitu si můžete dovolit jen vy sami

 

Chuť na sex po porodu a v období kojení tedy bude pokaždé velmi individuální. Je tu ale mnohem důležitější otázka. Jakým způsobem si dovolíte prožívat intimitu nejen ve vztahu s partnerem či s miminkem, ale především ve vztahu sami k sobě.

 

Inimita sama je totiž prožitkem sebe sama na mnohem hlubších úrovních. Sex může způsobit, že to pocítíme. Může nám to pomoci zažít dobrý partner nebo zajímavá sexuální praktika. Když si to ale nedovolíme cítit a prožívat na plno sami v sobě, nikdo jiný to za nás neodžije. Intimita je také určitým stavem bytí, jehož součástí může být sex, vzrušení, představy anebo třeba pocit spojení a splynutí při kojení. To vše může být hluboce intimní a ano, dokonce i vzrušující a orgasmické.

 

Nakonec jak říka David Schnarch, významný americký parový terapeut, sex není o tom, co děláme nebo s kým, ale o tom, kým jsme. A jestliže si dovolíme při spojení s těmi druhými vnímat a plně uvědomovat sami sebe, bude se vždy jednat o intimní zážitek.

 

 
25 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Zuzka 10:10 17.10.2015
Ten pocit při kojení dobře znám a i já jsem mohu říci celkem ráda, u toho prožívala mnohokrát orgasmus. Manželovi jsem se svěřovala a on se mi jen smál. Kdybych se nestyděla začala bych asi i masturbovat. Ovšem, potom bych se asi před sebou styděla. Mám sex se svým dítětem? Masturbuji, když jsem s dítětem v podstatě spojena? Zvláštní stav. S kamarádkou jsem si o tom vyprávěla a to mi říkala, že to měla podobné a že u toho prožila také orgasmus. Nikomu to ale neříkala. Tak nevím, patří to k tomu kojení?