Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Připadáte si osamocená a chcete prostě jen chvíli spočinout na něčí hrudi? Sex na jednu noc vám takový pocit blízkosti může na chvíli zajistit. Pamatujte si ale, že žena se ráno obvykle necítí tak dobře jako muži.

SEX na jednu noc. Jak to vidí ona a jak on?

sex pár
zdroj: Thinkstockphotos sex pár
aktualizováno 05.11.2015, 00:52 | 05.11.2015, 00:51 | doma.cz/mag

Připadáte si osamocená a chcete prostě jen chvíli spočinout na něčí hrudi? Sex na jednu noc vám takový pocit blízkosti může na chvíli zajistit. Pamatujte si ale, že žena se ráno obvykle necítí tak dobře jako muži.

Třicetiletá Martina má dlouhodobého partnera, rozumí si, ale žádné vášně už po čtyřech letech vztahu neprožívají. On navíc velmi často jezdí pracovně do zahraničí, a ona je pak někdy i deset dní sama. Pracuje od rána do večera, a tak mnohé dny končí pozváním na skleničku od kolegů. A když se sejdou dvě osamělé duše, můžou skončit v posteli.


Ještě ve tři ráno všechno vypadá romanticky, po dvou lahvích vína si oba výborně rozumí, smějí se a užívají si sexu. Ranní probuzení ale končívá nejen kocovinou.

 

Co bude vyprávět kamarádům on?
Včera jsem to trochu přehnal a vyspal se s Martinou. Tedy myslím si to, ráno jsem se probudil a ani jsem nevěděl, kde jsem. Radši abych jí dneska nepotkal.


Co proběhne v hlavě jí?
Včera to bylo moc hezký, ráda bych si to zopakovala. Co myslíte, holky? Bude z toho něco? Docela se mi líbí a ani není ženatý. Už se těším, až se zase potkáme. Nemám mu napsat esemesku?

 

 


Muži jsou zase z Marsu
Dva rozlišné světy, zatím co on někdy ani neví jméno té, s kterou strávil celou noc vášnivých sexem a objímáním, ona už má projetý jeho facebook a přemýšlí, kdy se zase uvidí. Ženy si prostě obecně muže nepouštějí tak snadno a rychle k tělu, a když už se tak stane, berou to mnohem vážněji. Sex pro nás není je fyzické cvičení, ale blízkost. Na muže se není proč zlobit. 

 

Jak vysvětluje profesor Petr Weiss, sexuolog z pražské Všeobecné fakultní nemocnice, vše souvisí s evolucí. Mužovým cílem je, aby své spermie rozšířil po co největším počtu žen. „Jeho reprodukční úspěšnost závisí na počtu partnerek,“ říká Petr Weiss.

 

Podívejte se, jak rozdílně vidí první rande muž a žena:

 

 

U žen by taková strategie historicky neměla smysl, protože každý rok mohou porodit jen jedno dítě. Cílem je zvolit nejen toho geneticky nejlepšího muže, ale takového, který se dokáže o potomky postarat. „Ženská vajíčka jsou v tomto směru vzácné zboží, protože jejich počet je omezený, spermiemi může příroda plýtvat, protože muž jich má 120 bilionů za život,“ vysvětluje Weiss.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Podívejte se: Budoucí otec Jirka Pomeje něžně hladil bříško své těhotné přítelkyni

ODHALENÍ: Co přesně nutí muže k NEVĚŘE? Víme!

Proč muži vyhledávají prostituky a nevěstince i když je doma vše OK?

10 DRUHŮ NEVĚRY. Dokážete je vyjmenovat?

 

Ze výzkumů sexuologů přitom vyplývá, že 63 procent můžu a 38 procent žen v Česku mělo náhodný sex na jednu noc. Petr Weiss přitom varuje, že s emancipací došlo k tomu, že ženy začaly balit muže, což ale opačné pohlaví zahnalo do ordinací sexuologů. Necítili se jako „lovci“, ale jako štvaná zvěř.

 

Ustojím to?
Šťastnější nejsou ani ženy. Ne mnohá z nás se dovede náhodným sexem pobavit, odreagovat se nebo si zvýšit sebevědomí. Pokud víte, že toho nejste schopna, mohlo by to vaše sebevědomí naopak srazit na kolena. Nevysílejte proto falešné signály, maličko zpomalte a raději si těsně před tím, než vstoupíte do jeho domu, zavolejte taxíka.

 

Svoboda volby je jedním z důvodu, proč je vždy lepší po večírku směřovat k jeho než k vašemu bytu. Získáte tak možnost se kdykoli sebrat. Není totiž nic horšího, než se s výčitkami svědomí převalovat ve vlastní posteli a čekat, až ten opilec vedle vás přestane chrápat, konečně vystřízliví a odejde.

 
53 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Raduška 00:16 14.06.2013
je to smutné :)
šikula 17:26 23.04.2013
suchý dovnitř,mokrý ven,přej nán pánbu' dobrý den a vo tom to je.
gurmet 09:48 23.04.2013
Muž je od přírody lovec a tak se taky chová: ulovit, nažrat a ostatní nechat mrchžroutům!
enie 20:48 22.04.2013
boží