Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

K sexu na jednu noc přistupují muži a ženy absolutně odlišně. Chlapi si prostě jen chtějí užít a uvolnit přetlak. Ženy ale takovou rychlovku prožívají zcela jinak.

SEX NA JEDNU NOC! Proč si muži vybírají ošklivky?

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 02.08.2013, 08:38 | 01.08.2013, 00:00 | doma.cz/roh

K sexu na jednu noc přistupují muži a ženy absolutně odlišně. Chlapi si prostě jen chtějí užít a uvolnit přetlak. Ženy ale takovou rychlovku prožívají zcela jinak.

Ženy se pro náhodnou známost, která obvykle druhý den ráno skončí, rozhodují proto, že si si myslí, že jsou pro muže žádoucí a mají falešný pocit zalichocení.

 

Studie, kterou provedla psycholožka z anglické univerzity v Durhamu, Anne Campbell, se ponořila do hloubky a zkoumala pocity, které mají muži a ženy po sexu na jednu noc a jaké k němu vlastně vedou pohnutky. Píše o tom web LiveScience.

 

Zjistila, že ženy v podstatě vůbec nedoufají, že si sexem na jednu noc muže k sobě upoutají navždy a ráno bude klečet u jejich postele s prstenem a žádostí o ruku. Dokonce ani nedoufají, že by z toho mohlo být něco trvalejšího. Ženy prý mají sex na jednu noc z jednoho prostého důvodu. Cítí se být polichoceny nabídkou k sexu a nabývají dojmu, že jsou nesmírně sexy a žádoucí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Chcete si užít sex? Tak na tyhle věci v posteli nemyslete
Sex na jednu noc – nová zábava náctiletých?
Nejlepší polohy pro rychlý sex

 

V tomto bodě je ale studie k ženám velice krutá, neboť z ní vyplývá, že muži při výběru partnerek velice snižují své standardy a spíše sázejí na jistotu a tou jsou spíš ošklivky. Tudíž pocit žádostivosti je spíše v jejich fantazii.

 

 

Studie uvádí, že ženy nejčastěji odpovídají na otázku, jak se cítily a proč souhlasily se sexem na jednu noc takto: „Cítila jsem se polichocena, byla jsem šťastná že jsem mu připadala atraktivní. Byl to krásný pocit být někým chtěna.“ Campbellová k tomu ale dodává: „Žádné ženě by nemělo lichotit, že s ní chce muž spát pouze jednou.“


Opravdové pocity

Ženy pravděpodobně nejsou uzpůsobeny k promiskuitě, mohou totiž mnohem více ztratit. Pokud totiž dojde k nechráněnému sexu, je zde riziko nejen pohlavních chorob, ale také těhotenství. To je velká zodpovědnost, kterou na sebe žena musí vzít, zatímco mužům to je úplně jedno, ti prostě odkráčí středem.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zdeněk Macura promluvil o sexu s Ivetou Bartošovou: Měla chuť se milovat! Je jako každá!

Hvězdná Selena Gomez se svlékla na obálce Playboye? Podívejte se na fotky!

Jak přemluvit cizí slečnu na ulici ke žhavé líbačce? Máme videonávod!

 

Nicméně, promiskuita nabízí ženě i jisté výhody, pokud se na to podíváme z evoluční perspektivy. Což by mohlo být vysvětlení, proč se do toho ženy pouští, i když se většina z nich posléze cítí tak strašně. Tyhle úlety totiž ženě umožňují výběr toho nejlepšího genetického materiálu pro budoucí potomky, což pravděpodobně podvědomě funguje.


Ráno poté

Campbellová prováděla výzkum s více než třemi tisíci třemi sty dotazovaných, kteří byli v rozmezí od sedmnácti do čtyřiceti let. Ve valné většině byly pocity žen negativnější než mužské. Zatímco osmdesát procent mužů přiznalo, že pro ně to byl vesměs skvělý zážitek, pouze padesát čtyři procent žen to cítilo stejně.

 

 

Většinou to ženy komentovaly se slovy „lituji toho, cítila jsem se potom zneužita,“ a doplňovaly to komenty jako: „cítila jsem se jako lehká holka,“ nebo „cítila jsem se poníženě a kdyby to šlo, chtěla bych to vrátit zpět.“

 

Jak jsme již zmínili výše, ženy se do tohoto dobrodružství nepouští s vidinou budoucího vztahu s mužem. Vědí, že je to pouze na jednu noc, ale chtěly by, aby muž pochopil, že takové nejsou, že to nedělají každý den, ale jen pro něj v tomto okamžiku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sexuální pozice „na koníčka“! Jak ji zvládnout na jedničku?

POZOR, tohle není SEXY aneb chyby, které děláme při svádění

TEST: Jsi v posteli hříšná divoška nebo stydlivka?

 

Pocity mužů zahrnovaly především pocit z úspěchu a po sexuální stránce to pro ně bylo mnohem uspokojivější než pro ženy. Pokud se muži vyjadřovali negativně, převažující pocity byly prázdnota a osamělost.

 

 

Proč to ženy dělají

Pokud žena není v dlouhodobém vztahu a narazí na muže, který ji přitahuje, dokáže si představit, že s takovým chlapem by měla pěkné děti, ale vidina vztahu není realistická, řekne si tedy: „Proč ho nedostat aspoň do postele?“

 

„Pokud máte takový ten typ, něco jako Brad Pitt, absolutně nádherného a pohádkově bohatého, šance, že ho přimějete k tomu, aby si vás vzal a založil s vámi rodinu je dost mizivá. Ale šance, že vám dá půlhodinku žhavého sexu někde v hotelovém pokoji, je už o mnoho vyšší,“ vysvětlila příkladně Campbellová.

 

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Orgasmus: Slast, při které můžete i zemřít

Tohle péčko frčí ve Vatikánu a mezi puritány

Daň za pokrok: Mobily používáme i během sexu

 
33 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Lia 23:40 03.01.2015
Tady je sepsáno vše, co by vás mohlo zajímat o sexu na jednu noc :-)
http://vrbaweb.blog.cz/1501/nemusite-se-jmenov...
Tinka 18:38 02.08.2013
Keď žena prijme sex na jednu noc. Či je až tak sprostá, alebo ľahká defka. Ja by som jednu noc s nejakým chalanom nemohla mať proste by som sa cítila poškvrnená.

Pre mňa je výhodný trvalý a dlhý vzťah. Ja sa citovo viažem a nikoho iného nevidím len svojho frajera.
jim 10:25 02.08.2013
osobně mě zajímá co má mezi nohama, tvar, barva a chuť.. prsa s velkými terčíky... jestli je pěkná nebo moc ne není rozhodující... možná pro šaty... a hlavně musí bejt zdravá a musí bejt ráda na světě !
Marky 19:41 01.08.2013
Pro Renatu: Renatko (snad nevadí, že tě takhle oslovuju : ), ví tvůj bývalý muž, jak to bylo, že toho lituješ a chtěla bys ho zpátky?
e-Vilík 17:02 01.08.2013
Hele teda nejsem žádnej psycholog a ani ženská, ale není to prostě jen o tom, že si chtějí jednoduše vrznout?
Eržika 16:47 01.08.2013
Vy dva Dežové jste fakt dežové.Vy přečtete jméno a už máte rudo před očima,trochu humoru kluci Dežinkovští!!Eržika vám take nevoní co??
Renata 14:22 01.08.2013
Jsem ne příliš hezká, mám velký nos . Muž, který mne miloval se později stal manželem . Na kráse vůbec nezáleží a dodnes lituji, že nás rozvedla moje máma, která chtěla mého muže za milence a ten jí odmítl s tím, že miluje mne. Poté máma sehrála několik komedií od sebevraždy až po léčení v blázinci. Nakonec se jí povedlo nás rozeštvat, vylhanými informacemi že má manžel poměr s jinou. Po letech jsem zjistila, že máma lhala a chtěla mého muže sama pro sebe. Dnes se cítím proviněná vůči svému bývalému a jen málokdy navážu vůbec jakýkoliv vztah. Vím že je neštěstí být ošklivá, ale v kombinaci s hloupostí je to vražedné. Denně prosím v duchu svého bývalého za odpuštění.......
Dežo 2 09:19 01.08.2013
Ne jen tvé IQ co to tu píšeš za pí.... db.Tady píšou normální lidi své komentáře a ne db příště si to rozdej s Ančou dlanovou a poděl se tu o to s námi taky když ti to udělá radost ONANE Dežo jo a nepocákej si přitom klávesnici. Dežo 2 a třeba pro takové db i 3 nebudu tu psát svůj nick .
Dežo 07:50 01.08.2013
Je to jen částečná pravda,Měl jsem jednou poměr s hrbatou,noo ale co ta uměla...paaraadaa.a ještě k tomu byla zrzavá.Ja černý na půl ital..dovedete si představit potomky?