Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Svatební noc je považována za pomyslnou třešničku na dortu. Nevěsty se na ni pečlivě připravují a především vybírají lichotivé spodní prádlo, ve kterém novomanžela překvapí. I když v současné době na svatební noc nezapomínáme, dříve jí byla přiklá...

Sex o svatební noci: Děsivé tradice, které vás nenechají v klidu

Svatební noc
zdroj: Thinkstockphotos Svatební noc
aktualizováno 21.05.2018, 00:00 | 21.05.2018, 00:00 | doma.cz

Svatební noc je považována za pomyslnou třešničku na dortu. Nevěsty se na ni pečlivě připravují a především vybírají lichotivé spodní prádlo, ve kterém novomanžela překvapí. I když v současné době na svatební noc nezapomínáme, dříve jí byla přikládána mnohem větší důležitost. Některé tradice byly natolik šílené, že nám v dnešním světě mohou připadat až nereálné.

V minulosti platilo, že ani novomanželé nesmí vidět svá nahá těla. Chytří předci však přišli na způsob, jak tento zákaz obejít. Stačilo, když si novomanželé oblékli dlouhou košili, která však v přední části měla velké průstřihy. Jednoduše řečeno – vlk se nažral a koza zůstala celá. S první společnou nocí byl spojován také rituál zvaný čepení. Během tohoto úkonu byl nevěstě odstřihnut cop, nebo rozpleteny vlasy, které byly následně stočeny pod čepec. U tohoto rituály asistovaly ostatní ženy a prováděl se hodinu před půlnocí. Teprve po nasazení čepce se z dívky stala vdaná žena.

 


A jsi panna?

Dnes by asi sotva někoho napadlo, že nevěsta je stále panna. V minulosti ale bylo velmi důležité, aby nevěsta byla neposkvrněna. Zajímavé ale je, že to bylo důležité nejen pro ženicha, ale i pro další svatebčany. Ti před svatební nocí prohledali ložnici, aby zjistili, zda nevěsta někde neukrývá lahvičku s holubí krví. Některé nevěsty totiž chytře využily této krve, a po sexuálním aktu ji nenápadně nalily na prostěradlo. To, že ztráta panenství během svatební noci byla věc veřejná, potvrzuje také fakt, že ráno muselo být potřísněné prostěradlo vyvěšeno na viditelném místě. Jedině tak si mohl každý prohlédnout, že nevěsta doopravdy byla do včerejší noci pannou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

KRÁLOVSKÝ SVATEBNÍ DORT, který šokoval celý svět! Čím byl výjimečný?
Znáte celý příběh lásky Meghan a Harryho? Seznámení přes kamarádku, tajné schůzky i nečekané zásnuby
Drsná ťafka pro prince Harryho! Co mu Meghan zakázala?


Když se nedařilo
Svatební noc opravdu neměla intimní charakter, a tak se občas stalo, že ženich nemohl dílo dokončit. Co v takový moment dělat? Pro východní Slovany bylo typické, že celý akt dokončil starší družba. Naštěstí tento zvyk nebyl v našich končinách typický, a tak se tyto případy řešily rozumně – sexuální akt byl dokončen druhý den. V momentě, kdy se všechno povedlo, bylo zvykem, že to ženich dal okamžitě najevo. Většinou mu k tomu posloužil výstřel z pušky, nebo třeba rozbití džbánu.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře