Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Otevřená zpověď zralých žen o tom, jestli je na co se ještě v životě těšit.

Zpověď zralých žen: sex po padesátce

aktualizováno 16.06.2012, 12:38 | 16.06.2012, 12:37 | doma.cz/kat/myzeny.sk

Otevřená zpověď zralých žen o tom, jestli je na co se ještě v životě těšit.

"Kdyby mi někdo řekl, že si budu sexu užívat dvakrát tolik než třeba kolem dvaceti, upřímně se mu vysměju,“ tvrdí třiapadesátiletá Eva. Druhý dech nabrali s manželem před dvěma lety na chatě.

 

„Rozhodli jsme se strávit romantický víkend na horách spolu s kolegyní a jejím manželem. Vínko a atmosféra udělaly svoje a za chvíli jsme si užívali divoký sex na sedačce v obýváku. Ten večer jsme vyzkoušeli spoustu poloh a technik a vůbec nám nevadilo, že kolegyně s manželem nás pozorují. Ještě víc nás to dostávalo do varu,“ vzpomíná Eva.


ČTĚTE TAKÉ:

Orální sex: takhle si ho vychutnáte

 

Její děti už dávno opustily rodinné hnízdo a ona s manželem na sebe mají mnohem víc času i prostoru. „Někdy přes víkend ani nevylezeme z postele a milování si užíváme na všechny možné způsoby. Mám pocit, jako bychom úplně ztráceli zábrany a sex si konečně vychutnáváme na plno.“


Evin sexuální život ale dřív slastí příliš nepřekypoval. Manžel Ivan si po letech společného soužití našel mladší milenku a na Evu mu moc času nezůstávalo.“V posteli jsme vedle sebe jen leželi. Utápěla jsem se v depresích. Zatnula jsem ale zuby a nějak to období vydržela. Ivana milenka po čase přestala bavit, nebo on ji. Po tom se nepídím. Prostě se ke mně vrátil, a to i sexuálně. Musím přiznat, že krize nám v podstatě pomohla. Od té doby se od sebe nemůžeme ani odlepit.“ Ne všechny páry jsou ale se svým sexuálním životem spokojené jako paní Eva, uvádí server myzeny.sk.


„U lidí v kategorii po padesáti letech převažují osvědčené metody a  praktiky. Málokdy se stane, že zkoušejí něco nového. Většinou jsou to dvě tři osvědčené polohy, které je vzájemně nejvíc uspokojují. S akrobatickými kousky se setkáváme spíš u mladších,“ vysvětluje sexuolog Ivan Kubiš.

 

 

Klidně a pomalu


Jestli si myslíte, že s věkem ubývá chuť na sex, jste na omylu. Sexuální život se jen trochu mění. Podle norských vědců je sex u žen po padesátce uspokojivější už proto, že nemají strach z otěhotnění, a nemusí se zabývat antikoncepcí.


Sex ve vyšším věku může být stejně uspokojivý jako v mládí. Muži ale často mohou trpět cukrovkou, onemocněním oběhového systému nebo onemocněním prostaty, což se negativně podepisuje na kvalitě erekce. U žen si věk vybírá daň v podobě nedostatečného zvlhčování pochvy a také změnách citlivosti klitorisu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nejlepší sexuální pozice, když vás bolí záda

Masturbace hands free - bez použití rukou!

 

„Tyto problémy se ale dají řešit delší předehrou a používáním lubrikantu,“ říká Kubiš. Trojnásobná babička, padesátnice Zuzana, se za své libido nikdy stydět nemusela. „Dlouhá léta jsem byla na sexu skoro závislá. Když jsem to neměla aspoň dvakrát za den, mohla jsem se zbláznit. Přítel si liboval, že má doma dračici,“ vzpomíná Zuzana. S příchodem klimakteria se její život otočil o stoosmdesát stupňů. Nepřišlo to ze dne na den, ale změna to byla citelná. Atraktivní lékařka ztrácela jakýkoliv zájem o sex, vadily jí i dotyky a každou soulož doslova protrpěla.


„Nemohla jsme tomu věřit. Najednou ze mě byla frigidka. Příteli trvalo vždy asi hodinu, než mě „naladil“. A co čert nechtěl – i u něj se čas od času přihlásil věk – nemohli jsme se milovat, kdy jsme chtěli. „Většinou se setkávám s názorem, že po padesátce platí heslo „pomalu a s klidem“ a dávám tomu za pravdu. Někdy ale erekce vydrží naopak déle, než tomu bylo zamlada – partner už rozhodně nikdy netrpí předčasným výronem semene. Určitě jde i o důležitý pocit důvěry a intimity."

 

Zuzaniny sexuální výkyvy se naštěstí časem stabilizovaly a chuť na partnera a sex se vrátila jako bumerang. „Zase si sex užíváme. Jde o to vydržet krizové období."

 

Sex - elixír mládí


„Po čtyřicítce si ženy orgasmy užívají nejvíc. Některé bývají i multiorgastické,“ říká Kubiš. „Souvisí to s tím, že v tomto věku začínáme myslet víc na sebe a na to, co nám dělá dobře.
Kolem padesátky už víme, co v sexu chceme. „V šestačtyřiceti mi museli vzít dělohu,"vypráví Linda. "Manžel se zachoval jako hlupák a rozvedl se se mnou. Kvůli operaci jsem nemohla mít sex a on navíc tvrdil ,že už mu nepřipadám dostatečně ženská – bez dělohy." Když se zotavila, zjistila, že muži o ni pořád jeví zájem a není pro ni problém si opatřit partnera pro sex na jednu noc. Do vztahu se zatím bojí jít. Sexuální život nekončí vlastně nikdy, jde jen o to, jak moc se chceme ostatním otevřít a měnit zažité zvyky.

 

 

 
10 hlasů
Vaše hodnocení