Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Má sex ve vašem programu přednostní místo, nebo spoléháte, že se na to“ na řadu nějak dostane?

Sex podle kalendáře: plánováním k orgasmům

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 26.05.2014, 10:54 | 26.05.2014, 10:52 | doma.cz/kat/Kateřina Hollá

Má sex ve vašem programu přednostní místo, nebo spoléháte, že se na "to“ na řadu nějak dostane?

Sex je významně biologicky podmíněn. Kdyby partnerství záviselo pouze na něm, pravděpodobně by žádný vztah nevydržel déle než dva roky. Naštěstí v párovém soužití nás drží jiné hodnoty, než je pouze sex, uvádí server sexualne.cz.


Většina párového soužití začíná vášní, zamilováním a k tomu patří i časté milování nebo třeba sex na neobvyklých místech. Vášeň a zamilovanost samozřejmě po nějakém čase opadá, a pokud se láska stává hlubší, partnerství vydrží. Nebo se partneři rozcházejí a pak ty intenzivní emoce zažívají s někým jiným. Jak bylo řečeno výše, ve vztahu nás ale nedrží jen sexuální pudy.


Bez studu rovnou k orgasmu


To ale na druhou stranu neznamená, že sex z našeho života vyloučíme zcela. Jen se musíme k prožívání příjemného sexu naučit přistupovat malinko jinak než v době zamilovanosti. To, že partnera dobře známe, má i své nesporné výhody. Přestáváme se stydět, osmělujeme se zkoušet něco nového anebo dokážeme partnera naučit, jakými technikami nás přivede k orgasmu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V létě riskujeme vyšší nebezpečí sexuálního poblouznění

Jak si užít skvělý orální sex

Pět erotických hraček, které už máte v ložnici

 
Miláčku, je středa!


Nicméně existují různé typy lidí. Někteří lidé si dokážou danou věc užít teprve tehdy, když ji dobře znají. Je ale samozřejmě i velké procento lidí, kteří naopak k uspokojení potřebují stále nové zážitky, experimenty. Stereotyp zkrátka prožívají jako nudu. U těchto lidí manželsky stereotypní sex v pravidelnou dobu může vyvolávat značnou frustraci a bezmoc.


Tak jako u ostatních rozdílných názorů i v sexu je třeba nalézt konsenzus. Jestliže oběma partnerům vyhovuje sex v pravidelných intervalech, vše klape. Máte sex, když máte oba chuť, byť jednou za dva měsíce? Také v pořádku. Je třeba ale zdůraznit ono zaklínadlo "vyhovuje oběma“. Problém totiž zákonitě nastává, když jeden chce jedno a druhý něco jiného.

 


Přizpůsobení = frustrace?


V sexu se většinou jedná o to, že jeden chce více a druhý méně anebo jeden chce více a druhý méně experimentovat, zkoušet nové věci a zážitky. Nejde se přiklonit pouze na jednu stranu.

 

Jestliže ten, který chce více, se pouze přizpůsobí tomu řekněme méně náruživějšímu, bude tento partner s větší chutí dlouhodobě frustrován. Jestliže se karta obrátí a přizpůsobí se pouze ten, který chce méně, stane se pro něj sex povinnost a začne se mu čím dále, tím více nechtít.

 
Mluvte spolu


Jak z toho tedy ven? Neexistuje univerzální řešení. Problém je třeba pojmenovat a spolu řešit. Najít takovou formu společného soužití, která bude oběma vyhovovat. Mnohdy se za nechutí k sexu skrývají daleko vážnější problémy, které je třeba řešit. Někdy je však problém opravdu pouze v rozdílných chutích či touhách a představách.


Opravdové city se stále nosí


Proto je důležité, aby partneři projevili zájem. Nuda nenastane, jestliže oba partneři vyjadřují o sex a jeden o druhého zájem. Pak jsou také ochotni nalézat věci, které je budou bavit. Nové sexy prádélko, nová technika či pomůcka mohou také pomoci.

 

Bez vzájemné důvěry, lásky a intimity ale pravděpodobně jen na jednu dvě noci, uvádí server. Partneři proto musí projevit opravdový zájem o to, co druhý partner cítí, potřebuje, jak situaci vnímá a hodnotí, a upřímně se snažit o společně nalezené řešení, které bude příjemné pro oba. 

 
13 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ferda 17:06 26.05.2014
Nevím jak vy, ale já 60 let mám sex i každý den se svou ženou 55 let...a je hodně kvalitnější jak ve 20 letech- to je člověk v sexu trdlo! Máme 32 let spolu a je t o čím dál lepší (sex)....