Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čilý a hravý sexuální život po čtyřicítce nebo ještě později nemusí být jen pouhým snem. Stačí jen vědět, jak na to a dokonale rozumět svému tělu.

Sex s přibývajícím věkem? Co dělat jinak, aby to pořád fungovalo

Milování
zdroj: Thinkstockphotos Milování
aktualizováno 16.03.2017, 00:01 | 16.03.2017, 00:01 | doma.cz

Čilý a hravý sexuální život po čtyřicítce nebo ještě později nemusí být jen pouhým snem. Stačí jen vědět, jak na to a dokonale rozumět svému tělu.

I když to na první pohled vypadá, že máme sexu plnou hlavu, není tomu tak. Výzkumy ukázaly, že nejčastěji se věnujeme spánku (přesněji ¼ života), ale na sex máme za život celkem pouhé tři měsíce. Dokonce i s chřipkou laškujeme mnohem častěji, než s partnerem. Přesto je ale sexuální aktivita velmi důležitou součástí našich životů a v žádné životní etapě není stejná. Víte, jak si užívat opravdu v každém věku?

 

Sexualita se rozvíjí od narození

 

Milování k životu prostě patří, a to už od útlého věku. Výjimkou tedy nejsou malé holčičky, kterým je dotek na intimních místech tak příjemný, že se jím ‚uspávají‘ každou noc, ani chlapci, kteří vlastně nesundají ruku z rozkroku. Náš vztah k sexu a vlastní sexualitě se formuje již od dětství.


„Vliv na to má především naše rodina a blízké okolí, jejich pohled, jejich vnímání sexu a i to, jestli se o sexu doma vůbec hovoří,“ říká terapeutka pro mezilidské vztahy Mgr. Lucie Mucalová. A nemusí to hned znamenat, že rozpustilí rodičové mají stoprocentně volnomyšlenkářské děti. Naopak. Většinou bývá dětem vlastně velmi nepříjemné jen pomyšlení, že by rodiče spolu mohli ještě spát.


Podle odbornice jsou klíčem k dobré sexualitě hlavně postoje a názory rodičů, učitelů nebo přátel. Dětská zvídavost a poznávání by neměly být násilně tlumeny nebo potlačovány. „Právě v období prvního poznávání sebe sama a reakcí těla se formuje pozitivní sebevnímání a vztah k vlastnímu tělu,“ dodává ještě terapeutka.


Sex v životě i ve filmu

 

Sex nás vlastně neopouští v žádné z etap našeho života. V prvních letech života objevujeme rozdíly mezi ‚mužem‘ a ‚ženou‘, na základce se mnozí kluci snaží alespoň si sáhnout na prsa vyvinutější spolužačky, v patnácti zjišťujeme, že cítíme takové zvláštní šimrání v podbřišku, když jsme blízko někoho, s kým nám je dobře a v osmnácti zakoušíme první opravdové sexuální zkušenosti. Ačkoli by se mohlo zdát, že kolem dvacítky je naše sexuální škola u konce, není tomu tak. Sex se proměňuje a s ním i naše prožívání.


Základní informací tedy je, že se ho musíme celý život učit stejně jako matematiku nebo psaní. Milování ve všech svých formách je v současnosti stále častěji prezentováno i v televizi. To co bylo dříve tabu, rozčísly na konci devadesát let čtyři newyorské kamarádky, které opravdu věděly, jak si sex užívat. Seriál Sex ve městě se stal okamžitě hitem a hlášky nejrozpustilejší (padesátnice) z nich, Samanthy, se zapsaly do dějin. O tom, že sex není jen o samotném styku, ale také o příjemném erotickém naladění jste se pak mohli přesvědčit také díky slavné výslechové scéně se Sharon Stone ve filmu Základní instinkt z roku 1992.
 

Erotických filmů a seriálů je už dnes velké množství, vlastně nás ani nepobuřují, ale mohou v nás vyvolávat tak trochu pocit beznaděje a sebelítosti. Útěchou nám ale mohou být právě slova představitelky Samanthy Jones Kim Catrall, která přiznala, že ačkoli je v seriálu za dračici, ve skutečnosti byl její sexuální život do čtyřicítky naprosto příšerný.

 


Důležité je sebevědomí

 

Pryč jsou doby (a zdali vůbec byly), kdy sex sloužil primárně jen k rozmnožování. V současné době, i v rámci rovnoprávnosti, vyžadují ženy od svých partnerů stejnou dávku rozkoše, které se dostává i jim samotným. Je tu jedno velké ALE!


Ženské sexuální prožívání nezáleží jen na umu partnerů, ale také na pohledu samotné ženy na své tělo a sebe samu. „Sebevědomí ve vztahu a v oblasti sexuality je velký základ. Sebevědomá žena si může i sexualitu užívat naplno, jelikož zůstává být sama sebou,“ vysvětluje terapeutka. Hromádka neštěstí, co se ponižuje a kritizuje i v posteli jednoho dne může přestat být sexuální touhou pro muže.


A jak se dále stát žádanou ženou? Terapeutka sestavila žebříček několika bodů, kterých je dobré se v rámci sexuálního života držet. V intimních chvílích buďte sama sebou a nepouštějte se do nějakých her a lží, nenechávejte se nutit do praktik, které se vám příčí, a neztrácejte úctu sama k sobě, přijměte svoje těla a vyzdvihujte svoje přednosti namísto toho, abyste ukazovala na jeho nedostatky a nakonec pokud máte nějaké sexuální bloky a strachy, pak by vám mohl pomoci odborník. Ať už kouč nebo sexuolog. „Důležité je si uvědomit, že sexualita je věc dobrovolná a má dávat oběma účastníkům,“ tvrdí odbornice.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Intenzivnější orgasmus: jak toho docílit?
Předstíráte orgasmus? Pět důvodů, proč to ženy dělají
Deset způsobů, jak ORGASMUS prospívá vašemu ZDRAVÍ


Sex podle věku


Sexuální aktivita a libido se liší v každém období ženy. Jinak přitažlivost a radovánky v posteli vnímáme, když je nám dvacet a jinak, když jsme na samém vrcholu.


20+ „SEX JAKO HRA!“
 

Tohle období by se dalo nazvat jako ‚hledání a objevování‘. Milování je sice příjemné, ale většina dívek v této chvíli hledá spíše intimitu a blízkost prvního partnera. Jde spíše o emocionální spojení, než o samotný sexuální prožitek.


Jak to zlepšit: Užívejte si svobodu a poznávejte. Přestaňte se na oko tvářit jako protřelé světačky a vnímejte svoji nejistotu jako cestu k sebepoznání. Nemá smysl vrhat se do předstírání a lží, nesnažte se pouze vyjít partnerovi vstříc. Naopak poznávejte se i sama a se svým protějškem navzájem zjišťujte, jak to vlastně celé funguje. Pokud máte problém s naladěním a dosažením orgasmu, zkuste si vypomoct různými přípravky na zvýšení citlivosti (např. stimulující lubrikační gel Durex Play O, gel pro dráždění klitorisu Durex Intense Orgasmic Gel).

 

30+ „DÍTĚ NA KRKU!“
 

Říká se, že ženy zažívají nejlepší sex právě kolem třicítky. Znají dokonale své tělo a většinou mají stálejšího partnera, který prostě a jednoduše řečeno ví, jak na to. V téhle době ale také ženy nejčastěji rodí prvního potomka. Statistiky uvádějí, že v Česku je průměr 29,8 let a v Praze dokonce 31,5 roku. Sex se tak dostává tak trochu na druhou kolej. Jinak je to u mužů, kteří jsou při plné síle a mohou tak vznikat v partnerství rozpory.


Jak to zlepšit: I když máte děti, nejste jen matka a otec. Proto jakmile přijde vhodná doba, nechte děti u babičky a začněte si znovu užívat blízkosti a sexu. Po porodu to může jít někdy ztěžka, ale ta práce se vám opravdu vyplatí.

 

 

40+ „V RYTMU STEREOTYPU!“


Nuda. To může být první, co vám žena kolem čtyřicítky, dvacet let vdaná řekne o postelových hrátkách s manželem. Děti už sice odrostly a sex je tak znovu v kurzu, ale k milostným záležitostem se přidávají také únava, finanční závazky a péče o celou rodinu.


Jak to zlepšit: Právě kolem čtyřicítky je nejlepší doba na experimenty. Začněte si plnit svoje tajné touhy!

 

50+ „ORGASMUS JAKO SOUČÁST!“


Po sexu a partnerovi touží lidé nad padesát a výš stále stejně jako v mládí. Ženy může utlumit prožívané období klimakteria, ale po blízkosti a něze touží dál. Muži padesátníci vědí, co mají se ženou dělat a sex tak sice není příliš živelný, za to je opravdový a plný prožitku. Ženy totiž právě kolem padesátky zažívají svůj druhý sexuální vrchol.


Jak to zlepšit: Nenechte se zmást některými vnitřními pocity, nepochybujte o sobě a nepodléhejte strachu z další ženské konkurence. V období menopauzy se může objevit problém s vaginální atrofií, se kterou souvisí nepříjemné projevy jako třeba bolestivý pohlavní styk, pálení, svědění, bolestivost a nutkání na močení, trápí mnoho žen. Pomoci může jemný vaginální gel s kyselinou hyaluronovou v kombinaci s kyselinou mléčnou (např. Hydrofemin), který obnovuje a regeneruje vaginální sliznici. Vnímejte sama sebe jako ženu plnou života. A jedna vtipná poznámka na konec – o mužích v tomto věku ostatně své řekla právě již výše zmíněná Samantha a měla pravdu: „Padesát – to je dobrej věk. Už to není éro a umí používat péro.“ Využijte toho a užívejte si. Stáří není důvodem ke konci sexuálního života. Naopak, po padesátce to všechno znovu začíná, ale mnohem intenzivněji.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ivo 08:26 29.08.2017
Máte pravdu. Sex v seniorském věku je stejně krásný, jako za mlada! A to "bez následků", když souložíme "naplno". Nejraději máme ranní soulož-využíváme ranní erekci, kdy můj ocas pevně stojí.Dráždím ženě kundu, ona mi honí ocas. Máme na vše čas, jsme již sami, takže si sexu užíváme dle libosti. A hlavně, miluji svou ženu, jako za mlada, i sex s ní.
aref 17:14 06.07.2017
Ano, i 68 letech je sex krásný manželka byla na sex vždy chtivá, a dneska si užíváme sex na plné obrátky. Už to není 3krát za týden ale jenom jednou, o to je to větší slast pro oba. Manželka dosahuje krásný mokrý orgasmus, nádherně teče je mokrá až na zádech pořád musíme používat nějaký starší ruční aby nebyla mokrá postel. Je narozená ve znamení štíra , a tyto ženy umí prožívat sex krásně naplno, dodnes nemusíme brát na spaní nějaké prášky posouloži usínáme spokojení a za celou noc se nevzbudíme.
PH 09:55 29.03.2017
Ferdo souhlas,sex je nádherný i tomhle věku.A semeno nepřijde nikdy na zmar.Buď ho vystříkám do pičky a nebo při 69 do pusy.Ostatně rád dávám svého ptáka ženě do ruky.Krásně mně ho vyhoní a netrpělivě čeká na svoji dávku semene.A já se těším na nejhezčí pohled,na otevřenou pindu,připravenou na lízání.
Ferda 19:12 23.03.2017
Ano po 55 letech je sex tím pravým sexem...manželka náruživá, chce každý den...(já už méně) a dělaáme různé aktivity na které jsme v mládí ani nepomysleli....
ženský orgasmus je pravidem až po 50 ženy...máme koupeny hračky a sexi prádlo, vysoké podpadky....různé vakuové nesmysly a sex je v tomto věku nádherný.....vždy semínko do pipinky,to je pravidlo, žena ho tam přímo požaduje!!! Jak se říká ani kapka nazmar nebo ven! Nikdy jsme si nemysleli že sex po 50 bude takový nádherný!!
PH 07:55 17.03.2017
Ano,po padesátce jde všechno nanovo.Ráno se probudím se stopořeným penisem,jemně vzbudím ženu,namažeme si svoje nádobíčko intim gelem a jdeme souložit.Ale na něco je tenhle věk přece jen lepší než za mlada.Mohu totiš kdykoli"uložit"semeno tam,kam patří,do pindy.A bez následků.