Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na zboží nesmí být nahotinky a ingredience musí být halal, tedy přípustné podle pravidel islámu. Erotické hračky jsou zakázané.

Sexshop pro muslimy je velký trhák

aktualizováno 02.04.2010, 09:52 | 02.04.2010, 05:34 | tn.cz / Korzo

Na zboží nesmí být nahotinky a ingredience musí být halal, tedy přípustné podle pravidel islámu. Erotické hračky jsou zakázané.

Nizozemská firma spustila internetový obchod s erotickým materiálem, který neporušuje islámské náboženské právo, tedy šaríu. A ukazuje se, že poptávka je obrovská.

 

"Během prvních čtyř dní jsme na stránkách měli 70 tisíc návštěvníků," tvrdí devětadvacetiletý  Abdelaziz Aouragh, zakladatel společnosti El Asira.

 

Stránky spustil minulý týden a majitel tvrdí, že jde o první internetový erotický obchod pro muslimy na světě. Podle listu Telegraph se prý zaměřuje na muslimské páry a má být alternativou ke stránkám "věnovaným pornografii a extravagantním stránkám erotiky".

 

Na apríla ale stránky obchodu elasira.com nefungovaly. "Brzy jsme zpět," hlásal pouze nápis.

 

Afrodisiaka ano, erotické hračky ne

 

Domácí stránka El Asiry (což arabsky znamená "společnost") má podobu prosté, černobílé ulice s čárou uprostřed. Vlevo jsou ke vstupu zvány ženy, vpravo muži. Návštěvníci si mohou v holandštině, arabštině nebo angličtině vybírat z přibližně tuctu produktů, jako jsou masážní oleje, lubrikanty a tabletky, které mají působit jako afrodisiaka.

 

Všechny ingredience jsou "halal", tedy přípustné podle islámského práva. Nevyskytují se tu ani žádné fotografie obnažených těl.

 

"Většina produktů na trhu má na sobě obrázky nahých lidí nebo sprosté nápisy. Bylo velmi těžké najít takové, které mohu ve svém obchodě užít," dodává Aouragh. Obchod tedy ukazuje jen fotografie krabiček, tablet a lahviček, většinou růžových nebo modrých, s logem firmy.

 

Muslimští klerikové jako nizozemský imám Abdul Jabbar proti obchodu nic nenamítají. "Pokud neprodává erotické hračky nebo podobné věci, nevidím v tom problém. Konec konců i prorok Mohamed nám zanechal hodně rad ohledně sexu v manželství," řekl imám.

 
4 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře