Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pátrali jsme po tom, co znamenají erotické sny. Máme pro vás překvapivé zjištění!

SEXUÁLNÍ SNY! Toužíte po trojce či být otrokyní? Víme proč!

sex sny
zdroj: Thinkstockphotos sex sny
aktualizováno 25.05.2013, 00:00 | 25.05.2013, 00:00 | doma.cz/man

Pátrali jsme po tom, co znamenají erotické sny. Máme pro vás překvapivé zjištění!

I když ženy občas sní například i o znásilnění, žádná by ale nechtěla ve skutečnosti něco takového zažít. Proč se nám ale do snů vkrádají erotické představy, po kterých vlastně netoužíme? Jde o symbolické vyjádření touhy po něčem zajímavém, vysvětlují odborníci.

 

 

Asi opravdu existují ženy, které touží po skutečném znásilnění, jde ale spíše o výjimku, raritu. Nicméně u většiny žen se v této představě objevuje nějaký pěkný muž (ne opilý pobuda z parku), který se ženy zmocní a ta mu zcela bezmocně podlehne.

 

 

Chci být neodolatelná
„Na psychologické úrovni může toto přání symbolizovat touhu ženy být pro muže naprosto neodolatelná, tak aby ji chtěl právě takovou, jaká je, a ona mohla být při aktu zcela pasivní a nemusela se nijak nutit, aby se muži v sexu zalíbila,“ vysvětluje Mgr. Kateřina Hollá na webu www.sexualne.cz.

 

 

 

Při pátrání po tom, jaká skutečná přání vlastně sexuální fantazie mohou symbolizovat, lze z podobného úhlu pohledu rozebrat i ostatní sny. Důležité je si v té souvislosti uvědomit, že žádné vysvětlení není jediné správné a že někdy to může být pouze přání vyzkoušet něco nového, bez toho, že by to cokoli symbolizovalo.

 

Jako otrokyně?
Zajímavé jsou například sny, které se určitým způsobem dotýkají moci a bezmoci. V představách se mohou objevovat obě varianty. Častěji to je varianta bezmoci, kdy je žena například svázaná, znásilněná, vystupuje jako otrokyně či prostitutka a je zcela odkázaná na přání partnera.

 

 

Obvyklá je i druhá varianta, kdy je žena dominantní a muže ovládá. Důležité je, že představa se od reality odlišuje tím, že muž v představě je většinou krásný, okouzlující, opálený a dělá to, co žena chce (i když v představě žena vnímá, že to chce muž sám). Žena si může dovolit být zcela pasivní a sex si pouze užívat.

 

ČTĚTE TAKÉ:
10 překvapivých mužských choutek! Co všechno je v sexu rajcuje 

Šperky ve tvaru vagíny vás šokovaly! Proč? Stydíte se?

SEXUÁLNÍ POLOHY: Která je nejlepší a přinese nejvíc rozkoše?

 

Skrytým přáním „bezmocné“ může být vyjádření touhy muže vůči ženě, možnost užít si sex bez nutnosti cokoli dát, pouze brát. Skrytým přáním „mocné“ může být touha muže ovládnout a tím vyjádřit svou sílu.

 

Školačka nebo učitelka
V představách se také objevuje věková různost, kdy je žena „zaučována“ starším a zkušeným partnerem a může se chvíli cítit jako ta bezradná začátečnice. Vzácný není ani opačný scénář, kdy žena „zaučuje“ mladého a nezkušeného jinocha a je tou úžasnou a zkušenou. Představy zahrnují také různé nesrovnalosti postavení, například sex s nějakou významnou autoritou, která zatouží jen a jen po fantazírující ženě.

 

Podobné vysvětlení skrytého přání bude možná platit též o sexu s více muži. Žena je tak neodolatelná, že po ní touží oba a ona je může oba mít. Uskutečnění této fantazie je podobně problematické jako nevěra. Může významně zranit všechny zúčastněné. Málokdo umí prožívat sex bez emočního angažování, tedy alespoň ne dlouhou dobu, pokud chce navázat trvalý partnerský vztah.

 

 

Hrdinka na veřejnosti
Sex na veřejných místech může mít také psychologický podtext. Často se jedná o touhu být přistižena a viděna právě s tímto mužem. Tím může žena například získat na hodnotě. A také být v roli někoho, kdo boří konvence, protože v situaci, kdy se nad ní mnoho lidí pohoršilo, je ona na svůj čin hrdá.

 

 

Představy o bezmoci jsou představy o pasivitě, kdy má žena možnost pouze brát, nemusí nic dávat, nemusí se starat o to, jak vypadá. Nemusí ji trápit, zda náhodou není v poloze, kde nevypadá hezky, kdy je vidět nějaký ten nedostatek. Nemusí být aktivní a dělat věci, které narušují její vlastní prožitek, nemusí se starat o to, zda se její aktivita partnerovi líbí.

 

 

Jarní tombola

 
21 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

uvažující 19:11 27.05.2013
Takže touha po znásilnění vlastně znamená touhu po láskyplném přijetí, touha po tom, aby byla žena bezmocná a mužem ovládaná otrokyně, vlastně znamená touhu po tom, aby byla žena partnerem opečovávána a nemusela sama dělat vůbec nic...

To je opravdu boření konvencí. Nebo spíš logiky?
Christina 14:25 25.05.2013
Pokud je to, co popisujete pravda a manžel na Vás usne, koukejte se rychle přehodit a být pro změnu nahoře vy. Představy jsou fajn, ale jakou realitu chcete mít, takovou ji máte. Ovšem pokud vám to tak vyhovuje, nic proti gustu, ale já osobně bych se s něčím takovým nespokojila;)
Gertrůda 12:40 25.05.2013
Ano s daným článkem se dá souhlasit.Já mám při poměru s Alfonsem(manžel)zavřené oči a představují si,že mám poměr se Švarcenbergem,a jak tak kmita a kmita,čím dál pomaleji a najednou na mně usne,ta váha jeho těla mě pomalu umořuje,až nemoho dýchat,otevřu oči a Alfons(manžel)po orgasmu opravdu usnul,sen konči a nastáva tvrda realita.