Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V poslední době jste určitě zaznamenali kauzu okolo hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina, kterého mnoho žen obvinilo ze sexuálního obtěžování. Na to konto se začaly objevovat hashtagy metoo, pod kterými se ženy svěřují s podobným obtěžová...

Sexuální útočník může být i váš partner! Jen si vzpomeňte na příběh Světlany z Ulice

Seriál Ulice: ep. 3326 - Světlana se nechtěně postará o hodně nepříjemné překvapení Lumírovi
zdroj: TV Nova Seriál Ulice: ep. 3326 - Světlana se nechtěně postará o hodně nepříjemné překvapení Lumírovi
aktualizováno 31.10.2017, 10:44 | 31.10.2017, 10:06 | doma.cz

V poslední době jste určitě zaznamenali kauzu okolo hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina, kterého mnoho žen obvinilo ze sexuálního obtěžování. Na to konto se začaly objevovat hashtagy metoo, pod kterými se ženy svěřují s podobným obtěžováním ze strany mužů. Možná jste už zapomněli, že takový hashtag by si mohla napsat i Světlana z Ulice.

Pamatujete si ještě na nesmělou Světlanu, která se za svým bratrem Hrihorijem přistěhovala do Prahy a toužila po hezkém a klidném životě? Právě v tu dobu se seznámila s Lumírem, který se do Světlany na první pohled zamiloval. Světlana sice nějakou dobu Lumírovi odolávala, ale nakonec se rozhodla, že to s ním zkusí. Jenže zamilovanost vystřídala Lumírova dominantní povaha, která kazila všechno hezké, co tenhle pár společně zažil. Pak přišel osudný den, který odstartoval kolotoč násilí a hněvu. Po pár fackách došlo na to nejhorší. A i když Světlana bojovala, nedokázala se Lumírovi ubránit, a tak došlo ke znásilnění. Ti z vás, kteří sledují seriál Ulice od prvních dílů, si jistě vzpomenou, že právě po této události Světlana otěhotněla. Nedokázala se však smířit s tím, že by její děťátko nebylo plodem lásky, ale znásilnění, a tak se rozhodla pro radikální krok – potrat.

 

Ulice: Smutná Světlana
(Foto: Nova.cz)


Mohla si za to Světlana sama?

Často se hovoří o tom, zda napadená osoba muže nedráždila či neprovokovala. Pokud se podíváme na případ Světlany a Lumíra, pak nám všem musí být jasné, že Světlana byla obětí, která za celou situaci nemoha. Scénáristé holt Lumírovi propůjčili tento charakter, který se Světlaniným chováním neměl nic společného. Navíc pravdou zůstává, že se Světlana snažila ubránit, ale bohužel její křehká postava neměla proti Lumírovi velkou šanci.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Jak dobře znáte seriál Ulice?
TEST: Jak dobře znáte Světlanu z ULICE?
Má láska mezi Terezou a Davidem z Ulice šanci? Známe názory diváků!

 

Anketa
Dokázala byste odpustit sexuální útok ze strany partnera?
 


Jak žít dál?
Možná i na příběhu Světlany můžeme vyčíst, že život po takové zkušenosti nabírá naprosto jiný směr. Směr plný smutku, deprese a především strachu z toho, že se podobná situace bude ještě někdy opakovat. Statistiky navíc tvrdí, že v mnoha případech přichází sexuální obtěžování od partnera, příbuzného nebo dokonce „kamaráda“. Tedy od člověka, ke kterému chováme důvěru, a on ji takovýmto způsobem zklame. Není se tedy čemu divit, že Světlana nedokázala Lumírovi ihned odpustit, a to i přes to, že Lumír následně uznal svou chybu. Žena si tento otřesný zážitek nese v sobě a snaží se s ním vyrovnat po svém. Některé ženy na partnera naprosto zanevřou, jiné se mu snaží odpustit. Světlaně a Lumírovi určitě prospělo dlouhodobé odloučení, během kterého si každý našel nového partnera. Navíc jsme mohli zaznamenat, že Lumír vyzrál a uvědomil si, že takové chování je naprosto nepřípustné. Dnes si snad ani nedokážeme představit, že by Lumír Světlaně znovu ublížil. Svou rodinu v čele s malým Lexíkem naprosto zbožňuje, a my jsme rádi, že se Lumír změnil a dnes se na něho může Světlana spolehnout.


Dokázala byste Lumírovi odpustit vy? A pamatujete si ještě nějaké sexuální obtěžování, které se objevilo v seriálu Ulice?

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře