Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už jste také na Instagramu narazily na hashtag shibari? K dnešnímu dni dosáhl celkem 377 tisíc příspěvků a stal se dalším z Instagramových fotografických trendů. Jedná se o BDSM praktiku nebo o umělecké vyjádření? Nebo o všechno dohromady!

Fenomén Shibari: Jedná se o erotickou BDSM praktiku, umění nebo Instagramové šílenství?

Bondage
zdroj: Getty Images Bondage
aktualizováno 17.09.2018, 00:00 | 17.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Už jste také na Instagramu narazily na hashtag shibari? K dnešnímu dni dosáhl celkem 377 tisíc příspěvků a stal se dalším z Instagramových fotografických trendů. Jedná se o BDSM praktiku nebo o umělecké vyjádření? Nebo o všechno dohromady!

Když je řeč o bondage, ihned se vám asi vybaví odvážná erotická praktika, která využívá různobarevných provazů určených ke svazování končetin. Možná jste netušily, že bondage se stala erotickou praktikou až ke konci devatenáctého století. Tento termín původně vzešel z termínu "shibari", který pochází ze staré japonské válečné techniky využívané ke svazování zajatců. Zajímavé je, že konkrétní typ uzlu musel být v souladu se společenským postavením zajatce.

 

Bondage
(Foto: Getty Images)

 

Shibari jako forma umění


Pro některé shibari představuje pouze formu meditace a vyzdvihnutí krás ženského těla. Hrubost lana vytváří zajímavý kontrast s něžným a jemným ženským tělem, které slouží jako malířské plátno, na kterém umělec pomocí lan vytváří různé ornamenty. Důležité jsou emoce, které "oběti" svazování prožívají. Shibari je učí relaxovat, zklidnit mysl a plně důvěřovat tomu, kdo má lana v rukou.

 

Shibari
(Foto: Instagram)

@hifranny

 

ČTĚTE TAKÉ:

10 NEJ SEXY fantazií, po kterých prahnou muži v posteli

EROTICKÉ HRÁTKY? Hra na slunce není jediná, známe další!

Umělec natočil ženy při ORGASMU! Je to umění nebo pornografie?

 

Co vede uživatele Instagramu k veřejnému sdílení odvážných fotografií?


Touha odhalit a hrát si se svým tělem, zažít něco jedinečného, podělit se o své emoce a v neposlední řadě šokovat a pořídit si jedinečnou fotografii do svého alba. Shibari je také adrenalin, který se při neopatrném zacházení může zrtnout v nebezpečí.

 

Shibari
(Foto: Instagram)

@missdagon

 

Shibari jako erotický akt


Erotický podtex se shibari nedá upřít. Partneři si rozdělí role na dominantní a submisivní a učí se vzájemnému napojení, což může být nesmírně vzrušující. Není divu, že známá kniha "50 odstínů šedi" měla takový úspěch. Bez cenzury seznámila své čtenářky s praktikami, o kterých se veřejně nemluví a mnohé z nich se u některých pasáží nepochybně červenaly. Jak už to ale bývá, zakázané ovoce představuje vzrušující pokušení.

 

Pokud vás shibari láká, začněte pozvolna. Vyzkoušejte klasická pouta nebo ruce přivázané k posteli a sledujte své pocity. Shibari vyžaduje vysoké mentální a fyzické nasazení a není vhodné pro úplné začátečníky. Chcete se dozvědět víc? Navštivte s partnerem namísto kina nebo divadla některé z veřejných shibari vystoupení.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře