Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máte pocit, že tam dole nevoníte? Nemusíte hned propadat panice! Každá žena má svou specifickou vaginální vůni, za kterou by se rozhodně neměla stydět. Pravdou ale zůstává, že vyšší míra zápachu může značit i závažnější gynekologický problém.

Strašák jménem VAGINÁLNÍ ZÁPACH! Jak na něj vyzrát?

Vagína
zdroj: Thinkstockphotos Vagína
aktualizováno 14.05.2018, 00:25 | 14.05.2018, 00:25 | doma.cz

Máte pocit, že tam dole nevoníte? Nemusíte hned propadat panice! Každá žena má svou specifickou vaginální vůni, za kterou by se rozhodně neměla stydět. Pravdou ale zůstává, že vyšší míra zápachu může značit i závažnější gynekologický problém.

Pojďme se podívat na to, co všechno vaginální vůni ovlivňuje.


1. Nemáte své dny?
Je velmi pravděpodobné, že zápach ucítíte v prvních a posledních dnech vaší menstruace, kdy se z těla vylučuje nejen krev, ale i tkáň a některé bakterie. „Zápach během menstruace je naprosto normální,” řekla pro Huffington Post gynekoložka Jennifer Landaová. Během menstruace dbejte na osobní hygienu. Ničemu neuškodí, když budete používat gely na intimní hygienu, které zápach zneutralizují.

 


2. Po sexu do koupelny
Určitě jste si také všimla toho, že vaginální zápach se dostaví těsně po sexu. Ani v tomto případě nemusíte mít strach, protože během sexu dochází k výrazné produkci vaginálních sekretů a potu. Navíc vůni ovlivňuje i sperma a tekutiny vašeho partnera. Celý problém vyřeší rychlá sprcha, díky které se budete cítit jako znovuzrozená. Co takhle přizvat do sprchy i partnera?


3. I na stravě záleží
Možná se to zdá šílené, ale doopravdy existují potraviny, které mají zásadní vliv na naši vaginální vůni. Pravdou ale zůstává, že zatím nebylo odhaleno, které potraviny vůni zlepšují. Nutno podotknout, že některé zdroje hovoří o tom, že banán a ananas mohou s vaginálním zápachem skvěle bojovat. Pokud nemáte po ruce toto ovoce, musíte počkat, dokud se látky samy nevyloučí z těla.

 


4. Pozor na nemoc
Za zápach bohužel mohou i některé sexuálně přenosné infekce, které jsou způsobené bakteriemi. Konkrétně hovoříme například o chlamydii nebo kapavce. Pokud tedy z vaší vagíny cítíte zápach, který doprovází zelený nebo žlutý výtok, ihned navštivte gynekologa. Pozor si také dejte na zápach, který je cítit rybinou. Může se jednat o trichomoniázu, na kterou však zabírají antibiotika.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zacvičte s menopauzou: Cviky, které zatočí s návaly, smutkem i inkontinencí
Chodíte často na WC? Nemůže za to ani prostata, ani zánět močáku, ale tahle BĚŽNÁ POTRAVINA
Trápí vás PMS či neplodnost? Objevte kouzlo starobylé Májské metody


5. A co kvasinková infekce?

Posledním viníkem vaginálního zápachu může být i kvasinková infekce. Jedním ze symptomů je svědění, zápach nebo třeba hustý výtok. Pokud budete mít podezření, že trpíte kvasinkovou infekcí, opět kontaktujte svého lékaře.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře