Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Hádky ve vztahu jsou zcela normální a běžné. Každý člověk je jiný a na různé věci mají různí lidé různé názory. Hádka tedy není špatná a má oba partnery dovést ke společnému kompromisu a porozumění. Ne vždy se tak však stane a atmosféra po hádce h...

Ticho po bouři: Jak se chovat po ostré hádce?

Neshody - 2
zdroj: Thinkstockphotos Neshody - 2
aktualizováno 22.11.2018, 16:23 | 22.11.2018, 16:23 | Terezie Gáborová

Hádky ve vztahu jsou zcela normální a běžné. Každý člověk je jiný a na různé věci mají různí lidé různé názory. Hádka tedy není špatná a má oba partnery dovést ke společnému kompromisu a porozumění. Ne vždy se tak však stane a atmosféra po hádce houstne a houstne...

Máte tichou domácnost? Jste stále naštvaní nebo uražení jeden na druhého? Máme pro vás několik tipů, jak z této nepříjemné situace vybruslit.

 

1) Snažte se začít konverzaci


Pokud u vás doma po hádce vládne tichá domácnost, není to nic dobrého. Když spolu totiž partneři nekomunikují, mohou si od sebe podvědomě začít odvykat. Nebojte se tedy začít konverzaci, začněte zlehka, například: „Co si dáš dneska k večeři?“ Zkuste pokládat běžné otázky bez jakýchkoli emocí a sledujte jeho reakce.

 

 

2) Neusínejte naštvaní


Pokud jste se pohádali těsně před ulehnutím do postele, nevěstí to nic dobrého. Jestli situaci nevyřešíte a usnete oba naštvaní a ukřivdění, nevyspí se ani jeden z vás. Zkuste hádku diplomaticky ukončit tím, že ji vyřešíte další den s čistou hlavou.

 

Spánek
(Foto: isifa.com)

 

3) Vypište své pocity


Mnoho lidí se slovy nedokáže vyjádřit tak, jak by chtěli. Právě proto některým lidem pomáhá všechny své vnitřní emoce vypsat na papír či do počítače. Napište vašemu partnerovi, co vás doopravdy zamrzelo, co vás od něj naštvalo a co se vám nelíbilo. Zároveň se však zamyslete i nad sebou, na hádku musí být vždy dva.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak řešit společné finance bez hádek a zbytečných vydání?

4 způsoby, jak se nehádat kvůli penězům

5 zabijáků sexu: Zdaleka se jim vyhněte!

 

4) Přiznejte chybu a přijměte omluvu


Občas si musíte přiznat, že jste prostě zbytečně vybouchli nebo že jste byli až příliš hrubé. Mezi nejvzácnější lidské vlastnosti patří uznat svou vlastní chybu. Není to žádná ostuda nebo ponížení, zkrátka vám je vztah s milovaným člověkem přednější než vaše ego. Zároveň se však naučte omluvu přijímat. Pokud vás váš partner překvapí nějakým romantickým usmiřovacím gestem, nebuďte zbytečně proti.

 

sex na jednu noc - 1
(Foto: Getty Images)

 

5) Usmiřovací sex


Usmiřovací sex je už po dlouhá léta nejpříjemnějším a nejefektivnějším usmiřovacím prostředkem. Po hádce jste přeci plní emocí, tak proč nevyužít sexu a nedostat všechny emoce ven? Partnera tím naprosto odvaříte a zároveň zakopete válečnou sekeru.

 

Co děláte po hádce vy? Napište nám to do komentářů.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře