Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Málokdo má to štěstí, že hned jeho první vztah je tím osudovým na celý život. Co se stalo, co jste udělala špatně? Odpověď na vaše stesky možná najdete ve hvězdách.

Tímhle si ničíte vztahy! Co v lásce škodí právě vašemu znamení?

Neshody
zdroj: Getty Images Neshody
aktualizováno 10.04.2019, 00:00 | 10.04.2019, 00:00 | doma.cz

Málokdo má to štěstí, že hned jeho první vztah je tím osudovým na celý život. Co se stalo, co jste udělala špatně? Odpověď na vaše stesky možná najdete ve hvězdách.

Bohužel po rozchodu má málokdo jasnou představu, co se vlastně stalo, co bylo špatně a proč právě váš vztah ztroskotal. Ptáte se sama sebe, možná bombardujete zprávami svého ex, taháte rozumy z kamarádek. Zejména, pokud takových rozchodů máte na kontě více... Proč vás muži opouštějí? Možná opakujete stále stejné chyby. Zjistěte, čím právě vaše znamení trpí v partnerských vztazích.


BERAN


Beran je silně emocionální založený člověk se srdcem na pravém místě. Když miluje, tak maximálně a oddaně. Pro svůj protějšek by obětoval život, ale bohužel to nedává najevo konvenčním způsobem. Kdo neumí číst v jeho nitru, slovech a dotecích, může se dokonce vztahem s Beranem cítit nenaplněn. I když hoří láskou, na druhé může Beran působit jako chladný typ, který ztratil zájem. Další slabinou vztahu s Beranem je jeho touha a potřeba vlastnit. Chce mít svou lásku jen pro sebe, chce s ní trávit veškerý čas, propojit své životy na sto procent. Někomu to tak vyhovuje, ale spoustu lidí to dokáže zaskočit. Pokud v tomto včas nenajdou pro oba snesitelný kompromis, může to vústit v chorobnou žárlivost a majetnické scény.


BÝK


Není snad věrnější a stálejší znamení, než Býk. Bohužel je věrný nejen své lásce, ale i svým postojům a pocitům. Dokáže být nepříjemně umanutý a tvrdohlavý a také konfliktní. A paměť má jako slon, bohužel tedy nezapomene na žádnou křivdu nebo zradu, které se jeho láska dopustí. V hádce pak umí vytáhnout dávné křivdy, spory nebo úlety, kterých se druhá strana dopustila. Bohužel to není a nebude typ, co by se oklepal a šel dál, Býk si pamatuje, staré problémy neustále drží v mysli, analyzuje a vyvozuje z nich nové závěry, které nemusí být pro perspektivní vztah přínosné. Citlivější protějšek navíc jeho zatvrzelost vycítí, což opět vztahu dvakrát nepřidá.


BLÍŽENCI


Blíženci jsou znamení svobodomyslné, nestálé a duchem stále volné. Díky tomu působí optimisticky, tajuplně, z počátku je známost s nimi příjemně osvěžující. Jenže jak romance postupuje a překlápí se do vážného vztahu, Blíženci, zejména ženy zrozené v tomto znamení, se mohou cítit polapeně a svázaně. Ne, že by Blíženci neuměli být věrní a fungovat dlouhodobě v jediném vztahu, jen se v něm nesmějí cítit být přitlačeni ke zdi. Pořád musí mít pocit určité volnosti a vlastního prostoru. Například mít vedle partnerského života čas i na kamarády, koníčky, práci. Srdce Blíženců je velké, a i když milují naplno tolik věcí a lidí, milují vždy na tisíc procent. Pro jejich protějšek by tedy byla chyba žárlit a vyčítat jim, když si občas od vztahu potřebují oddechnout jinde. A to i za cenu, že Blíženci si vůbec nemusejí uvědomit, že tím jejich protějšek trpí. Jsou to totiž snílci s hlavou v oblacích, kteří v honbě za novými dobrodružstvími neslyší nářky a nevidí slzy, které pro ně jejich partner roní.

 

Společná koupel
(Foto: Getty Images)


RAK

 

Žena Rak je tu vždy pro druhé: je milující a starostlivá matka, dobrosrdečná kolegyně, vnímavá kamarádka, oddaná partnerka. Pro druhé by se rozdala, když jsou šťastni jej blízcí, je nejšťastnější i ona. Od partnera za to ale očekává oddanost, souznění, chce s ním prožít každou minutu, sdílet zážitky, slova, chutě. Pokud to nedostává, stává se z ní žárlivá račice s pěkně ostrými klepítky. Ona je na sto procent upřímná a oddaná, logicky očekává totéž od svého protějšku, ale každý totéž nedokáže. Intenzivně je to vidět, když žena Rak založí rodinu. Jakmile se usadí, vše ostatní ji nezajímá: klidně se vzdá koníčků, cestování, kariéry, žije jen pro rodinu. Totéž ale očekává od partnera, což bývá častým spouštěčem problémů. Pokud druhý potřebuje vlastní prostor, musí si to s Rakem vždy vyříkat a správně nastavit dopředu.


LEV


Lev je znamení věrné, a když brání svou rodinu, umí vytasit drápky a kousnout. Miluje naplno, pro druhé se klidně obětuje. Co ale Lev potřebuje, je cítit se jako král, být nad věcí, mít pravdu a poslední slovo. Ve vztahu se Lvem je vždy on tím, kdo vládne, rozhoduje, koho musíte poslouchat a přizpůsobit se mu. Pokud je Lev žena, může to být problém, protože ne každý muž chce být poslušný podpantoflák. A z toho plyne většina hádek a konfliktů. Lev je navíc tvrdý hráč: v hádce najde vždy argument navíc, kterým svůj protějšek utluče, každou diskusi potřebuje vyhrát a mít poslední slovo. Spousta znamení by s takovou osobností nedokázala vydržet. Chce-li si Lev udržet vztah, bude asi muset občas ze svého trůnu sesednout a místo vítězství slevit ke kompromisu a dohodě.

 

Romantika
(Foto: Getty Images)


PANNA


Krásný a klidný vztah můžete prožít s Pannou. Miluje oddaně, celým srdcem, je nekonfliktní, nežárlí, nedělá si nároky. Je-li někdo předurčený k jednomu vztahu na celý život, pak jsou to právě Panny, dokážou milovat až za hrob, partner se jim neomrzí, vztah nezevšední. Ovšem nikdo není bez chybičky. Slabinou zrozenců v Panně je jejich nízké sebevědomí a nedůvěra v druhé. Stále se hodnotí, analyzují to, co jim druzí řekli nebo provedli. Chtějí se zavděčit, vše pochopit, potřebují vše dovysvětlit a získat zpětnou vazbu. V hlavě mají pořád plno otázek, kterými zasypávají své protějšky, což nemusí být každému příjemné. Být pod takovou neustálou palbou, navíc často s triviálními dotazy, umoří nejednoho partnera. Pokud si Pana chce dopřát dlouhodobý vztah, bude muset zapracovat na svém sebevědomí a také na důvěře k druhým, zejména k partnerovi.


VÁHY


Zrozenci ve Váhách jsou skvělí manažeři: i velkou rodinu, náročný dům a množství koníčků zvládají organizovat pečlivě, a přitom s lehkostí. Umí selektovat priority, zaměřit se nejdřív na to podstatné, a až pak se věnovat drobnějším úkolům, nebo je delegovat a zapojit do práce i ostatní členy rodiny. Jenže i když to umí nechat na druhých, nedokážou povinnosti pustit z hlavy a odvedenou práci přísně kontrolují. A tady pramení většina konfliktů. Někteří zrozenci Vah umí být pedantští, vyčítat druhým, když věci nejsou na jedničku, opravovat je a trvat na nápravě. A nejde jen o domácí práce, ale i názory, životní plány, styl oblékání. Zrozenkyně Vah jsou přesně ty ženy, které se snaží své muže neustále předělávat: vyčítají jim slovník, šatník, kamarády, moc vypitých piv, velký pupek i fakt, že si stále neřekli v práci o přidání či lepší místo. Ne každý muž touží ale být poslušným vojákem takového generála.


ŠTÍR


Štíři představují nejvášnivější ze všech znamení. Štírky jsou ženy mnoha tváří: umí být nemilosrdné lovkyně, něžné kočičky i oddané postelové dračice. Zrozenkyně ve Štíru nemívají problém se seznámit, působí vášnivě, živočišně, tajuplně, žensky, po takových touží spousta mužů. Jenže co na první pohled zaujme, se později stává hlavním kamenem úrazu. V dlouhodobém vztahu je potřeba nacházet i klid, rovnováhu, moct mít nějaká očekávání. U ženy ve Štíru tohle nepřichází, je náladová, proměnlivá, intenzivní. Partner nikdy neví, jak zareaguje, čím ji rozčílí, co se rozvine v rozohněnou hádku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak muže prokouknout už na prvním rande?
Sex podle znamení horoskopu: Zjistěte, jaká jste milenka!
Jaká jste v sexu? Sklony k nevěře podle znamení zvěrokruhu!


STŘELEC

 

Střelec je živé, energické znamení, se kterým se nudit nebudete. Jeho živelnost a nadšení je nakažlivé, strhne vás k novým zážitkům a výzvám. Rád zkouší nové věci, opouští svou komfortní zónu, nepostojí na jednom místě. Jeho akčnost, živelnost, ale i věčný úsměv a smysl pro humor umějí zaujmout, v dlouhodobém vztahu ale takové tempo jen tak někdo držet nedokáže. Vydržet se Střelcem dokáže jen nekonfliktní člověk, který sám miluje změnu a akci, je rozený extrovert a trochu flegmatik, který si nechá od Střelce líbit jeho nenadálá překvapení. V ostatních znameních vyvolá Střelec spíše pocit přílišného tlaku, neustálého neklidu, možná i vlastního selhání, když s ním nedokáže držet krok a tempo jeho zájmů a aktivit. Střelec je zároveň dost náročné znamení, takže nějaký gaučový povaleč ho zřejmě ani nezaujme.


KOZOROH


Ženy v Kozorohu bývají velmi atraktivní. Ať už na první pohled svým dokonalým zevnějškem, nebo jakousi vnitřní krásou, osobitostí, která z nich vyzařuje. Zaujmou i povahou: jsou aktivní, nezkazí žádnou zábavu. To jsou pozitiva. K negativním stránkám patří především jejich do sebe zahleděná až sobecká povaha a určitý nezájem o druhé a chlad k jejich potřebám. I když jsou si toho případně vědomi, dělá jim velký problém se do druhých vcítit a chápat, co se po nich vlastně chce. Kozorohům obecně prospěje, pokud se naučí více dávat než brát.

 


VODNÁŘ


K Vodnářů druzí vzhlíží, obdivují jejich klid, vyrovnanost, přirozenou inteligenci, umění říkat správná slova ve správnou chvíli. Zároveň ale s nimi není nuda, mají velký přehled i smysl pro humor – i když ten může být pro někoho specifický a možná i vulgární či urážlivý. Být v obraze ale stojí určitý čas, a ten Vodnáři vyžadují. Potřebují mít prostor na svoje koníčky, zvyky i zlozvyky. Jestliže jim je partner vyčítá, skončí to hádkou. Vodnář je mistr argumentace a obvykle ji vyhraje a odchází s pocitem, že pravda je tedy na jeho straně, i když tomu tak nemusí ve skutečnosti být. Není od věci občas připustit, že váš pohled není jediný správný.


RYBY


Ryby se řídí spíše srdcem, než rozumem. Věčně plují na růžovém obláčku, hledají romantiku, něžnosti. Věří v osudovou lásku, a pokud mají dojem, že ji prožívají, dokážou udělat cokoli, aby o ni nepřišly. Umějí pak být nepříjemně umanuté, tvrdé hráčky, bezohledné ke svému protějšku i okolí. Dokážou přehlížet, že vztah již nefunguje, živí je společné prožitky, vzpomínky, utápí se v minulosti a skutečně jim to stačí, aby ve vztahu vytrvaly a věřily v jeho budoucnost. Svůj protějšek ze svých spárů jen tak nepustí, pokud odejde, věří, že se k nim vrátí a dělají pro to maximum. Žárlivé scény, veřejné ponižování i vytrvalý stalking nejsou zbraně, kterých by se štítily. Ryby by se měly naučit, že dožadovat se přízně někoho, kdo o vás nestojí, snižuje vaši hodnotu na nejnižší úroveň. Je třeba naučit se zapomínat, opouštět a otevřít se i jiným možnostem.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře