Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Těla mužů s velkými zásobami tuku vylučují více ženským hormonů, což ovlivňuje jejich výkon v posteli.

Tlouštíci mají v posteli větší výdrž, tvrdí vědci

aktualizováno 09.09.2010, 11:28 | 09.09.2010, 00:00 | doma.cz/kat/Korzo

Těla mužů s velkými zásobami tuku vylučují více ženským hormonů, což ovlivňuje jejich výkon v posteli.

Vydrží při milostném aktu v průměru o sedm minut déle. Ukázala to nová turecká studie. Vědci z Erciyes University zjistili, že vyšší podíl tělesného tuku vede u mužů ke zvýšení hladiny estrogenu, ženského hormonu.


ČTĚTE TAKÉ:

10 zabijáků sexu: co mužům v posteli neříkat

Orgasmu dosahuji jen masturbací

(Ne)baví mě být milenkou

 

Anketa
Vydrží v posteli déle tlouštíci nebo štíhlí muži?
81 hlasů
Tlouštíci
212 hlasů
Štíhlí muži
Hlasovalo 293 lidí
 
Ten narušuje jejich chemickou a hormonální rovnováhu, což není příjemné, ale na druhou stranu si mohou déle užívat v posteli. Tlouštíci v průměru "vydrží" 7,3 minuty, tedy o hodně déle, než štíhlejší pánové. Ti mají průměr jen 1,8 minuty.

 

 

sex koučka
(Foto: doma.cz)

 

Vědci během dvanácti měsíců zkoumali index tělesné hmotnosti (BMI) více než stovky pacientů, kteří byli doporučeni k sexuologovi. Tyto pacienty pak porovnali se stovkou mužů, kteří s výdrží problémy neměli. Výsledky podle listu Metro ukázaly, že muži, kteří vyhledali pomoc kvůli předčasné ejakulaci, byli mnohem štíhlejší a vlastně i zdravější. "S předčasnou ejakulací mají problém hlavně štíhlí muži," píše se ve zprávě tureckých odborníků.
 

 

A jaký je názor českého odborníka - sexuologa a psychiatra Martina Hollého?

 

 

"Vysvětlení je ve změněném poměru tzv. mužských a ženských hormonů," říká Martin Hollý. "Tuk skutečně váže účinnou složku testosteronu, tudíž sexualita má, obrazně řečeno, slabší motor. To souvisí také z intenzitou vzrušivosti a tím přeneseně i s délkou soulože.

 

Na druhou stranu je potřeba říci, že obezita je jedním s faktorů, který zvyšuje riziko erektilní dysfunkce,“  varuje sexuolog.


Sex-koučka Julie Gaia Poupětová zastává tento názor:

 

www.sex-koucink.cz

 

"Téma "rychlé ejakulace", tedy rychlejší, než by si muž přál, je poměrně častou záležitostí," upozorňuje sex koučka. "V závislosti na studii se objevuje v životě 40 procent - 70 procent mužů ve věku od 20 do 50 let. Je možné, že díky hormonálním změnám v organismu mohou mít tlouštíci delší výdrž při samotném pohlavním styku, což určitě přispěje ke spokojenosti obou partnerů."

 

"Na druhou stranu bývají v pokročilejším věku pro pohodu ve vztahu rovněž důležité další faktory ovlivňující zdraví, jako je třeba zvýšené riziko srdečních a cévních onemocnění či riziko vzniku rakoviny tlustého střeva.

 

Dále se muži i ženy s vyšším BMI potýkají často s nižším sebevědomím a tudíž i problémy při navazování vztahů, které je třeba na to, aby vůbec došlo k intimnímu setkání. A v neposlední řadě důležitým faktorem, který ovlivňuje kvalitu sexu v partnerství a umožňuje rovněž výdrž, je fyzická kondice, která u lidí s nedostatečným pohybem nebývá příliš vysoká.

 

A tak je celkem dobře možné, že tlouštíci sice vydrží déle, ale tato výdrž bude možná spojena spíše s pasivním přijímáním či ne příliš fyzicky náročným milováním."


ČTĚTE TAKÉ:

Poruchy erekce mohou ohlašovat infarkt

Viagru možná brzy zastíní nová léčba poruch erekce

 

 

 
8 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře