Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V používání kondomu při sexu jsou dle expertů obecně důslednější ženy než muži. Ovšem i my dokážeme ztratit hlavu a kývnout k sexu bez ochrany. A nejčastěji nás k tomu vede jeden totožný důvod.

Tohle je nejčastější důvod, kvůli kterému kývnete na sex i bez kondomu!

Bezpečný sex
zdroj: Thinkstockphotos Bezpečný sex
aktualizováno 08.04.2019, 00:08 | 08.04.2019, 00:08 | doma.cz

V používání kondomu při sexu jsou dle expertů obecně důslednější ženy než muži. Ovšem i my dokážeme ztratit hlavu a kývnout k sexu bez ochrany. A nejčastěji nás k tomu vede jeden totožný důvod.

Podle odborníků jsou ohledně nechráněného sexu opatrnější ženy, u nichž je rovněž vyšší šance, že se sexem bez použití kondomu nebudou souhlasit. Většina mužů se totiž ještě stále – a dle výzkumů mylně – domnívá, že jim použití kondomu zhoršuje prožitek ze sexu.

 

Kondom jako ničitel dlouhodobého vztahu?


Ačkoliv jsou tedy ženy v tomto ohledu opatrnější a svědomitější, nedávná studie kanadských odborníků z University of Guelph ukázala, že ženy ze svých požadavků na chráněný sex často slevují, pokud v partnerovi vidí dobrý potenciál pro dlouhodobý vztah, případně k němu cítí bližší vztah. „Ženy hledající v daném sexuálním partnerovi partnera dlouhodobého se mnohdy obávají, že si jej trváním na použití kondomu odcizí a připraví se o možnost stálého vztahu. Myslí si, že se tak partner může domnívat, že mu nedůvěřují, navíc se obávají, že tím budou v jeho očích vypadat promiskuitně nebo že zkazí romantickou atmosféru,“ vysvětluje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz.

 

Chytrý kondom - 3
(Foto: Profimedia / oficiální zdroj)


U mužů chuť po nechráněném sexu roste s atraktivitou partnerky


Co se mužů týče, platí pro ně dle zmíněného průzkumu překvapivě opak: u těch, kteří měli zájem o dlouhodobý vztah s danou sexuální partnerkou, byla šance, že kondom použijí, vyšší než u těch, kteří o potenciální vztah nestáli. „Pokud muž usiluje o dlouhodobý vztah, bude mít samozřejmě zájem prezentovat se jako starostlivý a zodpovědný partner, jemuž není lhostejné zdraví jeho sexuální partnerky i jej samotného,“ doplňuje Adam Durčák.


ČTĚTE TAKÉ:

SEXY HRÁTKY: Šikovné kondomy, které stojí za to vyzkoušet
NECHCE KONDOM? Poradíme vám, jak ho přesvědčit!
Výmluvy mužů, proč nepoužít kondom

 

Kdy na ochranu nemyslí muži? I na to znají vědci odpověď: čím je žena atraktivnější, tím větší chuť k nechráněnému sexu s ní muži mají. Vyplývá to z výsledků jiné studie zveřejněné v lékařském žurnálu BMJ Open, jež zkoumala, jak se ženská atraktivita pojí s pravděpodobností nechráněného sexu. Muži při ní měli ohodnotit přitažlivost ženské tváře na fotografii a zároveň zaznamenat, jak vysoká je jejich případná touha mít s danou ženou nechráněný sex. „Vyhodnocení testu pak ukázalo, že čím atraktivnější žena byla, tím větší byla u mužů touha po sexu s ní bez použití kondomu,“ uzavřel Adam Durčák.

 

S neznámým člověkem byste ale měly rozhodně na ochranu myslet vždy. V posledních letech se v Evropě i Severní Americe výrazně navýšil výskyt pohlavně přenosných chorob, zejména syfilis, kapavky a chlamydií. Jedním z důvodů je dle odborníků právě to, že lidé při sexu méně používají ochranu v podobě kondomu. Navíc často nevědí, že se jeho užívání doporučuje i při orálním sexu, během kterého se můžete rovněž nakazit.

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře