Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Většina článků a vztahových poraden se zaměřuje na to, jak lásku mezi dvěma jedinci zachránit, oživit, přidat jiskru... V některých případech to ale bohužel nejde a nejlepším východiskem je rozchod.

Toxický vztah: Kdy je lepší se rozejít?

znuděný pár
zdroj: Getty Images znuděný pár
aktualizováno 06.11.2019, 00:00 | 06.11.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Většina článků a vztahových poraden se zaměřuje na to, jak lásku mezi dvěma jedinci zachránit, oživit, přidat jiskru... V některých případech to ale bohužel nejde a nejlepším východiskem je rozchod.

Dnešní článek se skládá z 5 signálů, díky kterým jasně poznáte, že váš vztah dojel do cílové rovinky. 


Neklape vám to v posteli


Jedním z prvních varovných signálů každého vztahu je čas, kdy vám to začne skřípat v milostném životě. Nemusí jít nutně o nějaké vážnější komplikace, jako problémy s erekcí aj., stačí snížená frekvence a citové ochladnutí během aktu samotného. Nepleťte si ovšem přirozený úbytek sexu např. kvůli věku a dětem s náhlým, výrazným poklesem bez vnějšího vlivu. Nezdá se vám partner už tolik atraktivní? Po pár měsících můžou opadnout růžové brýle a vy najednou vidíte svého přítele v úplně jiném světle, než na začátku vztahu. Tyto signály berte jako nepříznivá znamení, že něco opravdu není v pořádku a nejspíš byste měla zvažovat možnost vážného dialogu.

 

poslední sex
(Foto: Getty Images)


Nemáte radost


„Už jen pár hodin v práci a uvidím se se svou láskou. Dáme si něco dobrého k jídlu a pití, pomilujeme se…“ Přesně takovéto myšlenky se vám hlavou nehoní během náročného pracovního dne? Jistě, občas se stane, že máte tolik povinností, že na partnera rázem zapomenete. V pořádku to ovšem není ve chvíli, kdy se toto vypouštění stane spíše rutinou. Základem funkčního vztahu je, abyste se na sebe navzájem těšili a těšili se i na věci, které máte naplánované do budoucna. Jakmile toto váš vztah postrádá a naopak vás společný čas o energii obírá, je to rozhodně znamení, že je něco špatně.

 

Problémy ve vztahu
(Foto: Getty Images)


Nudíte se


Společná témata, humor či narážky, jakoby v posledních týdnech/měsících odvál vítr? I to může být jeden ze signálů, že je ve vašem vztahu zvýšená toxicita a měla byste zauvažovat nad případným odloučením. Jednou z nedílných součástí vztahu je totiž komunikace a sdílení, jak radostí, tak nepříjemností. V případě, že si partneři nemají co říct, nemá jejich vztah šanci plnohodnotně fungovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Poradíme, jak se SPRÁVNĚ ROZEJÍT V OSMI KROCÍCH
Jak se vyrovnat s rozchodem: Co dělat a čemu se vyhýbat obloukem
Rozchod před Vánoci? Nevzdávejte to a jděte dál


Časté hádky


Hádky. Věc, která dokáže vztahu jak prospět, tak uškodit. Pokud máte pocit, že se s partnerem handrkujete 24/7, ještě ke všemu kvůli každé prkotině, zkuste se zamyslet, jak budete řešit opravdové problémy. Budete vůbec schopni nalézt společný kompromis? Každý jsme jiný a máme jiné představy o životě, proto jsou spory ve vztahu občas zdravé. Jakmile to ale přesáhne určitou mez, musíte si uvědomit, co vlastně od vztahu chcete. Jestli společnost, kde se můžete uvolnit, svěřit se a být šťastná anebo napjaté prostředí, ve kterém musíte hlídat každé své slovo/čin.

 

neodbytný partner
(Foto: Getty Images)

 

Necítíte se dobře


Výsledkem všech těchto signálů je jednoduše to, že se ve vašem vztahu necítíte dobře. Netěšíte se domů, protože si budete muset dávat pozor na jazyk, jestli bude nějaká komunikace vůbec probíhat, a přinejhorším to skončí hádkou a celibátem na několik dalších dní. A teď si řekněte, stojí vám to opravdu za to? Ač se to nemusí zdát, někdy je rozchod v pravý čas opravdovým vysvobozením a šancí na nový, lepší život. Zamyslete se proto, zda netáhnete tento vztah zbytečně pouze vy a váš strach z partnerského odloučení a nebylo by lepší žít si svůj vlastní život tak, abyste si ho vychutnávala naplno.


Máte zkušenosti s rozchodem, který vám ve výsledku prospěl? Podělte se o něj v komentářích!

 
1 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře