Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Průměrný manželský pár se miluje třikrát za měsíc. Tento údaj samozřejmě netvrdí, že někteří nemají sex mnohem častěji. Zamysleli jste se však nad tím, zda je sex v manželství důležitý?

Tři páry byly měsíc bez sexu. Co to udělalo s jejich manželstvím?

Sex
zdroj: Thinkstockphotos Sex
aktualizováno 27.10.2019, 00:00 | 27.10.2019, 00:00 | Doma.cz/tvnoviny.sk

Průměrný manželský pár se miluje třikrát za měsíc. Tento údaj samozřejmě netvrdí, že někteří nemají sex mnohem častěji. Zamysleli jste se však nad tím, zda je sex v manželství důležitý?

Britský deník DailyMail se snažil zjistit odpověď. Oslovil tři manželské páry, které se zavázali k zajímavému pokusu. Celý měsíc se nesměli intimně sblížit. Co to s nimi udělalo?


Více hádek a nervozity


Judy (37) a Chris (41) Fieldhouseovi mají pětiletého syna Tobyho a svoji jsou již sedm let. Pár žije v Bradfordu a milují se dvakrát týdně. Takto komentovali měsíc zdrženlivosti.

 


Chris: "Zúčastnit se pokusu mi navrhla manželka. Byl jsem nešťastný, protože si myslím, že sex je důležitou součástí našeho vztahu. První tři dny jsem nemyslel na nic jiného. Nejhorší to bylo po ranní sprše, tehdy jsem ji chtěl nejvíc. Po týdnu jsem byl mnohem nervóznější a zdálo se mi, že se vzdalujeme. Uvědomil jsem si, že milování nic nenahradí. Chtěl jsem to i vzdát, ale Judy byla silnější."


Judy: "Myslím si, že jsem mnohem víc zaneprázdněná, než můj muž, protože jsem pracující matkou. Na sex si ale čas najdeme vždy. Po dvou týdnech jsem se cítila být méně milována. Dokonce jsem se bála, že Chris vyhledá jinou ženu. Také jsem byla podrážděná a chtěla jsem se hádat kvůli maličkostem. Vytáčelo mě, když Chris nevyprázdnil myčku na nádobí. Hned ráno po ukončení pokusu, jsme si vše vynahradili a je nám opět skvěle."

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jste bez sexu? 5 důvodů, proč je to TAKY FAJN!
Zkuste to bez sexu. Vydržíte sexuální detox?
Jak si užít sex bez soulože?


Sex z nás dělá lepší pár


Natalie (30) a Nick (42) Hallovovi jsou spolu také sedm let. Nick má tři děti z prvního manželství, ale s Natalií se jim zatím zplodit potomka nedaří. Chystají se podstoupit léčbu neplodnosti. Tento pár z Worcesteru má sex v průměru čtyřikrát do týdne. Jak okomentovali měsíční absenci?

 


Nick: "První dny pokusu jsem byl nemocný, proto jsem to snášel lehčeji, než jsem očekával. Pak jsem se však uzdravil. Podíval jsem se na manželku, která ležela v posteli, ale nemohl jsem se jí dotknout. Tak jsem raději šel udělat něco na zahradě. Po dvou týdnech se moje mrzutost stupňovala. Rozhněvali mě doslova maličkosti. Stal se z nás otřesný pár. Po měsíci zákazu jsme celé dopoledne strávili v posteli. Díky pokusu jsem zjistil, jak je intimita v manželství důležitá."


Natalie: "S Nickem máme aktivní sexuální život. Vím, že pro mnohé páry, které se intenzivně snaží o dítě, může být milování až otravné. No my takoví nejsme. Po prvních dnech pokusu jsem musela jít ven s kamarádkami. Nick se zase ventiloval prací na zahradě. Myslela jsem si, že to vzdáme po dvou týdnech. Nechtěla jsem si však připustit, že náš vztah stojí pouze na fyzické přitažlivosti. Cítila jsem se osamělá, smutná a nemilovaná. Pozitivní na tom bylo, že jsme mnohem víc flirtovali a jen tak se objímali. Ráno po ukončení pokusu jsem byla šťastná, ale i nervózní. Jako bych se šla s manželem milovat poprvé. Bylo to milé."


Sex není to, co nás drží pohromadě


John (60) a Yasmin (65) Dugganovi jsou spolu už 33 let a mají dvě dospělé děti. Žijí v Londýně a obvykle se milují dvakrát týdně. Co s nimi udělala sexuální zdrženlivost?

 

 

John: "Samozřejmě, nejvíce jsme po sobě toužili na začátku našeho vztahu. V roce 1980 jsme si nedokázali představit být bez milování. I když dnes už nejsme až tak náruživí, stále sexu přikládáme velkou důležitost. Nemyslel jsem si, že by měsíční absence měla být problém. Prvních šest dní jsem si na něj sotva vzpomněl. Teprve pak mi to přišlo zvláštní. Zjistil se však, že náš vztah na tom nestojí. Jsme prostě spřízněné duše. Jsem šťastný, že s Yasmin mohu trávit každý den. Milovali jsme se až tři dny po ukončení pokusu. Díky experimentu víme, že nás u sebe drží neuvěřitelně silné pouto."


Yasmin: "Jsme citlivý pár. I po těch letech se rádi jen tak držíme za ruku. Láska je pro nás velmi důležitá. Vždycky jsem se bála, že když budeme staří, nebudeme se milovat. Sex je ale pro nás stále podstatný. Během pokusu jsem se cítila smutná. Abych na něj nemyslela, začala jsem šít. Pomáhalo mi Johnovo objetí, ale milování nenahradí nic. Podobný pokus už nikdy nechci zažít."

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Dežo 16:49 27.10.2019
Taak too ani naahoodoouu,to by mi roztrhlo pytel tak dlouho neš..kat!!
Overal 15:27 16.10.2016
Takové odporné pokusy na lidech? Že se nestydíte! Ze zdravotních důvodů jsem to musel vydržet 21 dní, byl to horor!