Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Močový měchýř vám občas nedá spát a vy si namlouváte, že je to z ustydnutí? Důvod může být úplně někde jinde.

Trpíte častými záněty močového měchýře? Možná před sexem děláte tuto chybu!

sex
zdroj: Getty Images sex
aktualizováno 19.08.2019, 00:00 | 19.08.2019, 00:00 | doma.cz

Močový měchýř vám občas nedá spát a vy si namlouváte, že je to z ustydnutí? Důvod může být úplně někde jinde.

Opakované záněty močových cest mohou mít celou řadu příčin. Mezi nimi se někdy udává i to, že má žena rizikové sexuální chování, při kterém třeba příliš nedodržuje hygienické návyky. U někoho to tak sice může být, stejně tak lze ale najít i jiný důvod, který za tím může stát a který se také týká sexu.


Když se s někým vášnivě pomilujete, pravděpodobně pak oba zamíříte do sprchy. Domníváte se, že je to nejlepší způsob, jak ze sebe smýt bakterie a snížit riziko onemocnění. Není to ale tak úplně pravda. Když se důkladně umyjete mezi nohama, tak spláchnete prospěšné laktobacily a místo bude k infekci mnohem náchylnější. Vagína se zvládne chránit sama, její okolí byste ale určitě umýt měly, abyste předešly nepříjemnému svědění. Přímo po sexu byste ale měly zamířit do úplně jiné místnosti!

 

ČTĚTE TAKÉ:

Infekce močových cest: z prochladnutí i sexu
5 důvodů, proč je masturbace zdraví prospěšná
Mykózy: způsobuje je i nepravidelný sex!


Chodíte na záchod před sexem? To je špatně!


Spousta žen si ještě před intimními chvilkami dojde na záchod. Myslí si, že si kvůli pocitu na močení zkazí celý zážitek, co kdyby to náhodou během akce nechtěně upustily a navíc by s plným měchýřem měly nafouklé břicho. Přitom by pro vás ale bylo mnohem lepší to všechno vydržet a dojít si až po sexu. Proč?


Právě proto, že tím omezíte riziko vzniku zánětu močových cest. Při sexu se totiž snadno dostanou bakterie z poševního vchodu přímo do močové trubice a odtud dál. Ženy mají kratší močovou trubici než muži a nachází se blíž i ke konečníku. Když pak všechny tyto bakterie necháte v močové trubici dlouho působit, tak si kvůli tomu možná brzy opět poběžíte pro urologický čaj.

 

bolest břicha
(Foto: Getty Images)


Pokud si ale dojdete na záchod až bezprostředně po sexu, tak se silným proudem moči všechny bakterie z močové trubice opláchnou. Moč dokáže působit dezinfekčně a nebezpečné bakterie díky ní snadno zmizí. Jak jinak byste je chtěly dostat ven? Raději to tedy příště vydržte a odskočte si po milostných okamžicích místo do sprchy na záchod.


Neprovozujte anální sex dřív než vaginální


Abyste omezily riziko přenosu bakterií ještě víc, nikdy také neprovádějte anální sex před tím, než doděláte ten vaginální. A už vůbec nepřemýšlejte nad tím, že byste to během jednoho aktu střídaly. To je z hlediska hygieny to nejhorší, a proto se rozhodněte buď pro jedno nebo pro druhé.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře