Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máme sice vlastní svátek zamilovaných, První Máj, ale Valentýn si oblíbilo mnoho lidí a využívají tento zimní den k vyjádření svých citů. Jak nejlépe na to?

Valentýn se blíží! Potěší víc drahý dárek nebo dobrý sex?

Kytice na Valentýna
zdroj: Thinkstockphotos Kytice na Valentýna
aktualizováno 13.02.2018, 00:06 | 13.02.2018, 00:06 | doma.cz

Máme sice vlastní svátek zamilovaných, První Máj, ale Valentýn si oblíbilo mnoho lidí a využívají tento zimní den k vyjádření svých citů. Jak nejlépe na to?

Skoro polovina mladých lidí (konkrétně 42 % žen a 43 % mužů) se na tento den těší, a to bez ohledu na to, zda jsou momentálně v romantickém vztahu, či single. Vyplývá to z průzkumu, který provedla zpravodajská platforma Elite Daily mezi 415 příslušníky takzvané generace milleniálů, tedy lidí ve věku 18 až 35 let.

 

Slavit se dá nejen v páru


Více než třetina žen (37 %) si například myslí, že den svatého Valentýna je vhodnou příležitostí k oslavám všech typů vztahů, tedy nejen romantických vazeb, ale i těch mezi přáteli či rodinou.


Překvapivě muži jsou více nakloněni romantice, pro 38 % z nich je Valentýn především svátkem pro partnerské vztahy.

 


Chce to něco neobvyklého


Jsou to právě i muži, kdo má více zájem na tom, aby tento den proběhl ve svátečnější atmosféře: 35 % mužů by jej nejraději oslavilo při romantické večeři ve dvou, zatímco 43 % dam by se spokojilo s něčím decentnějším, například objednávkou večeře domů a společným sledováním filmu.


Přestože jsou ženy v tomto ohledu méně náročné, více než polovina z nich (51 %) by byla zklamána, kdyby s nimi partner Valentýna vůbec neoslavil, zatímco pro 68 % mužů by toto zklamáním nebylo.

 

Romantika - 2
(Foto: oficiální zdroj)

 

Restaurace budou praskat ve švech


Vyrazit za kvalitním jídlem u svíček se chystá každý třetí český pár, celkově přitom u nás Valentýna slaví dvě třetiny lidí. A za romantickou večeři utrácíme rok od roku více. Zatímco loni to bylo v průměru 700 korun, letos podle průzkumu UniCredit Bank plánuje většina do romantiky u jídla investovat ještě o tři stovky více.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Připravte se na Valentýna: 10 NEJLEVNĚJŠÍCH způsobů, jak oslavit lásku
TOP 5 receptů na Valentýna pro vaši lásku
Valentýn na poslední chvíli: Hýčkejte se úžasnými dárky

 

Dárky nejsou tak důležité


Nedílnou součástí svátku zamilovaných jsou dárky od srdce. Nejnovější průzkum však odhalil, že dokonce 64 % žen a 82 % mužů dárky vůbec neočekává.

 

Náš tip: Dárek nemusí být drahý, stačí romantický nápad

Dárek a romantické vyznání v jednom? Jde to:

 

Romantický dárek
(Foto: Archiv firem)


* Pro milovníky sladkého kupte speciální valentýnskou edici srdíčkových pralinek Milka (119,90 Kč) a na obal napište třeba zamilovanou báseň. Potěšte svoji polovičku 24 malými čokoládovými srdíčky a otevíracím medailonkem ve tvaru srdíčka, který dostanete k nákupu zdarma.
 

* Bublinky k oslavě svátku zamilovaných patří. Svou drahou polovičku navíc můžete potěšit ručně psaným romantickým vzkazem přímo na lahvi! Limitka Bohemia Sekt La Fleur s fixem přímo na obalu (159 Kč) je smyslným cuvée, tvořeným pečlivě vybranými odrůdami révy vinné, jeho intenzivní aroma připomíná rozkvetlé růže a muškáty s tóny exotického ovoce. Chuť je šťavnatá s příjemným perlením na jazyku a ovocně kořenitým závěrem, výborně doplní dezerty, ovoce a sýry s ušlechtilou modrou plísní.

 

Češi za dárky pro své partnery podle průzkumu agentury STEM/MARK plánují nejčastěji utratit do 400 korun (37 procent). Přes 25 procent dotázaných ale plánuje být štědřejší a dárek pro partnera pořídit do 3,5 tisíce korun. Češi svým partnerům nejčastěji dopřejí večeři, čokoládu nebo květinu. Stále oblíbenějším dárkem k Valentýnu jsou poukazy na romantické pobyty.


„90 procent zákazníků kupuje dárkový poukaz na konkrétní pobyt. Při nákupu kladou lidé větší důraz na romantickou atmosféru samotného ubytování a destinace, zájem je o menší, útulné wellness hotýlky nebo zámecké hotely,“ uvedl Richard Šipoš z portálu Spa.cz. „Zákazníci převážně vybírají balíčky obsahující párové procedury – například masáže nebo koupele pro dva. Velmi populární jsou hotely s vířivou vanou přímo na pokoji,“ dodává.

 

Romantika - 8
(Foto: oficiální zdroj)


Valentýnská noc se ošidit nesmí

 

Pokud už na věnování darů dojde, vedle tradičních kytic a bonboniér nabírají celosvětově na oblibě zejména erotické pomůcky. „Vedle erotického prádla či populárních vibrátorů lidé hojně online nakupují kondomy, kterých je na trhu široká nabídka – od těch klasických přes ultra tenké, s příchutěmi až po různé speciální s vroubkováním či výstupky pro větší stimulaci,“ popisuje valentýnské dárkové trendy Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz. „Dalšími oblíbenými erotickými hračkami jsou Venušiny kuličky, různé masážní oleje či We-vibe pro partnerský sex. Hitem poslední doby jsou pak podtlakové stimulátory klitorisu,“ dodal Durčák.

 

Erotické dárky se nabízejí jako ideální i z dalšího důvodu: většina lidí totiž na Valentýna očekává od svého partnera sex. Dle průzkumu na valentýnském sexu nezáleží jen 14 % žen a 6 % mužů. Téměř třetina (31 %) žen by si pak na svátek zamilovaných přála prožít něžné milování nabyté emocemi, více než třetina mužů (37 %) by se naopak spokojila s obvyklým sexem.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Martina 21:25 28.02.2019
A proč ne obojí? My to tak například letos na Valentýna s přítelem měli. Prvně jsem od něj dostala moc pěkné šperky z chirurgické oceli z https://www.marre.cz/ a pak jsme si to spolu moc užili v posteli. :-)