Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čtenářka Bára nám poslala svůj životní příběh, který je plný očekávání, ale i obrovského zklamání.

VÁŠ PŘÍBĚH: Jedna facka odstartovala kolotoč násilí a strachu

Domácí násilí
zdroj: Thinkstockphotos Domácí násilí
aktualizováno 16.03.2017, 00:45 | 16.03.2017, 00:44 | doma.cz / čtenářka

Čtenářka Bára nám poslala svůj životní příběh, který je plný očekávání, ale i obrovského zklamání.

Jmenuji se Bára a bylo mi sedmnáct let, když jsem šla na oslavu jednoho kluka od nás z města. Moc jsem ho neznala, ale šla jsem tam. Ten večer jsme se začali dost bavit. Nevím, co se mi na něm líbilo, ale byl jiný a milý. Psali jsme si a scházeli se, a pak jsme spolu začali chodit. Taky asi proto, že jsem do té doby jiný vztah neměla a taky, že mě pořád nebavilo sedět doma. A jak říkám, byl jiný. Ne jako ostatní kluci. Přiznávám, že už v tu dobu měl takové divné názory, ale já se do něj postupně zamilovala!


Začala jsem mít pocit, že je to pohádkový vztah, ale v tu chvíli ho zavřeli do vězení. Pár kamarádů ho podrazilo a jednalo se o nějaké drogy. No a já mu samozřejmě věřila a chtěla jsem ho mít zase u sebe. Bylo to opravdové zoufalství. Psali jsme si zamilované dopisy, chodila jsem ho navštěvovat. Když jsem poprvé šla za ním do vězení, tak mě vůbec nenapadlo, co tam vlastně dělám, nedošlo mi to. Prohledávali mě, jestli tam něco nenesu, hlídali nás dozorci. Jednou jsme si nemohli dát ani pusu. Ale jak říkám, byla jsem zamilovaná do svého kluka a prožívala jsem velkou lásku. A jestli se ptáte, co rodiče, tak ty mi to samozřejmě zakazovali. Neustále jsme se s rodiči hádali, protože mě za ním nechtěli pouštět.

 

 

Pak přišel soud a oni ho pustili. Byla jsem opravdu šťastná. Ale v tom se začalo kazit i něco mezi námi. Uvědomila jsem si, že se vlastně všechno začíná točit kolem sexu. Byla to vlastně jediná naše činnost. Když jsem mu někdy řekla, že nemám na sex náladu, hned byl oheň na střeše. Nevěděla jsem, co si o tom mám myslet. Ale nějak jsem to nechala být. Jednou jsem řekla nějakou drobnou narážku a on mě shodil. To už jsem nevydržela a řekla jsem mu, že bychom to měli ukončit. Vůbec ho to nezajímalo. Jako by se nic nestalo. Tak jsem mu řekla, že jsem ho podváděla, když byl ve vězení. V tu chvíli se mu zatmělo před očima, začal kopat do lavičky na zastávce a já raději odešla domů. Doběhl mě a začal mě fackovat a plivat mi do obličeje. Řekla jsem mu, že je konec, ale nedokázal to pochopit.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Jak mi Facebook změnil život
VÁŠ PŘÍBĚH: Zavinila sis to sama - řekli znásilněné dívce!
VÁŠ PŘÍBĚH: Čekám dítě se švagrem. Jsem na dně!


Pak začal pořádný kolotoč! Čekával u cesty blízko mé školy. Nosil mi kytky nebo dárky a neustále mi telefonoval. Opakoval jen jedno, jestli se k němu vrátím. Já ho odháněla. Chvíli mi dal pokoj, ale pak přišel s tím, že spím s někým jiným. Což si samozřejmě vymyslel. A už tam nestál s dárečky, ale když mě viděl, tak mi nafackoval. Bylo to šílené! S rodiči se o tom nedalo mluvit. Pak už jsem to nevydržela a šla na policii. Policisté mi vůbec nepomohli. Jednou na mě čekal před domem a znovu mě napadl. Šel se mnou dovnitř a chtěl se mnou mít sex, ale to jsem samozřejmě brečela a ječela. Táta to slyšel, porvali se spolu a mně dal facku taky, protože si myslel, že se s ním znovu vídám.

 


To už jsem ale byla připravená jít znovu na policii, ale ještě jednou jsem ho potkala. V tu chvíli jsem dostala velký strach. Byl úplně mimo, měla jsem pocit, že mě odvleče někam, kde nebudou lidi a tam mě nějakým způsobem zabije. No hrůza. Potají jsem napsala sms mámě, ve které jsem ji poprosila, aby zavolala policii. Policisté přijeli, odvezli si ho a já pak vypovídala u soudu. Dostal rok vězení a já si oddechla. Myslím, že za tento rok jsem dospěla. Teď už je venku a já se bojím chodit venku v noci. Za tu dobu jsem neměla žádný vážnější vztah, protože jsem ztratila jakoukoli důvěru k mužům, ale dostávám se z toho.Tím chci říct, že se to nestává jen ve filmech. Nikdy bych nečekala, že se to stane mně. A stalo se.


Zpětně chápu rodiče, kteří mě od začátku chtěli pouze chránit. Sama budu držet své děti zkrátka. Tak buďte opatrné a asi víte, co si z mého příběhu odnést. Láska dělá hodně!

 

- - -

Napište nám svůj příběh
Prožila jste něco zajímavého?
Vydal by váš život na knihu nebo film?
Prožíváte trápení a potřebujete se vypovídat a o své starosti se podělit?
Nevíte si rady a možná by vám pomohl nestranný názor - třeba našich čtenářek?


Napište nám svůj příběh a pošlete ho na redakce@doma.cz. Ty nejzajímavější příběhy píše sám život, nebuďte na ně sama.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře