Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nosil mi krásné drahé dary, zahlcoval mě láskou. Myslela jsem si, že potkala muže svých snů, napsala nám čtenářka Jana.

VÁŠ PŘÍBĚH: Ve vzduchu visí výhružka... prý bych se měla bát

Strach - 2
zdroj: Thinkstockphotos Strach - 2
aktualizováno 27.04.2017, 00:27 | 27.04.2017, 00:27 | doma.cz / čtenářka

"Nosil mi krásné drahé dary, zahlcoval mě láskou. Myslela jsem si, že potkala muže svých snů," napsala nám čtenářka Jana.

Seznámili jsme se v restauraci, kde jsem pracovala. "Slečno, nešla byste se mnou na večeři?" Začali jsme spolu chodit. Jarda se nastěhoval ke mně do garsonky. Zamilovala jsem se do něj. "Dneska mi něco cvrnklo do nosu," řekl asi po měsíci společného bydlení a z kapsy vytáhl krásný zlatý prstýnek s malým diamantem. Prý po mamince. "Vezmi si ho a pořádně ho schovej," dodal s tím, že je drahý a já bych ho mohla lehce ztratit.

 


Po pár týdnech jsem dostala zlatou soupravu náušnic a náhrdelníku, potom masivní náramek, následoval tlustý řetěz – a tak to šlo skoro každý týden. "Prosím tě, kde na to bereš? To muselo stát majlant," ptala jsem se a odpověď zněla, že teď mají v autobazaru, kde pracuje, dobré kšefty. Divné bylo jen to, že mi Jarda stále kladl na srdce, abych šperky nikam nenosila. Občas jsem ho neposlechla, ale do práce jsem tak chodit nemohla, a tak většinou zůstalo jen u mého oblíbeného prstýnku. Pak přišel den, kdy se mi málem zhroutil život."Slečno, ukažte, co to máte na ruce?," chytil mě jeden ze zákazníků za zápěstí. "Kde jste ten prsten vzala?" Obořil se na mě a začal mi ho neurvale stahovat z prstu. Vyškubla jsem se mu, ale on už vytáčel číslo policie. "Zůstaňte tady, tohle se musí objasnit," křičel na mě.

 

Napište nám svůj příběh

Prožila jste něco zajímavého?
Vydal by váš život na knihu nebo film?
Prožíváte trápení a potřebujete se vypovídat a o své starosti se podělit?
Nevíte si rady a možná by vám pomohl nestranný názor - třeba našich čtenářek?

 

Napište nám svůj příběh a pošlete ho na redakce@doma.cz. Ty nejzajímavější příběhy píše sám život, nebuďte na ně sama.


Co se to děje? Jsem slušný člověk, a teď tu na mě někdo volá policajty. "Dostala jsem ho jako dárek, bránila jsem se, ale zároveň mi začal docházet původ Jardových okázalých darů. Policie přijela do deseti minut. Můj prsten pocházel z vloupačky do bytu. Já byla hlavní podezřelá. Odvezli mě na výslech. Klepaly se mi ruce. Vůbec jsem se na nic nezmohla a popravdě vše řekla. Pak se jelo ke mně pro ostatní cennosti – ukázalo se, že všechny pocházejí z vloupaček do bytů po celé republice.

 


"To vám dárky od přítele nepřišly ani trochu podezřelé?" Já kroutila hlavou. Na policii si mě nechali do rána a mezitím sebrali Jardu. Když mě propouštěli, musela jsem podepsat, že zůstanu ve městě a budu kdykoli k dispozici k vyšetřování.
Koho jsem si to našla? Kriminálníka? A ještě na mě hodí své krádeže a já půjdu sedět. Jednou si pro mě policie přijela do práce, jindy domů a já měla z ostudy kabát. Nakonec se Jarda přiznal. Jarda řekl, že jsem nebyla jediná hlupačka, u které si pod rouškou darů z lásky, svůj lup schovával. Sešly jsme se u soudu jako svědkyně tři! Kromě nás zde byli i majitelé všech zabavených šperků včetně pána, který mi kvůli prstenu kroutil ruku.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Tajemné síly mě ochránily před autonehodou
VÁŠ PŘÍBĚH: Jak mi Facebook změnil život
VÁŠ PŘÍBĚH: Matka mě tloukla a prarodiče celému násilí pouze přihlíželi

 

Teď už mi jeho reakce divná nepřišla. Jarda byl šéf vykradačské bandy recidivistů, a když stál se svými kumpány u lavice obviněných, ani se na mě nepodíval. Jen jednou. Dostal pět let natvrdo. Když ho odváděli, řekl mi: "Počkej, to ti neprojde. Všechno se stalo jen kvůli tobě. Máš se na co těšit."

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře