Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čekáte miminko a na sex nemáte ani pomyšlení? Nebo se jenom bojíte, že by milování nemuselo vašemu stavu prospět? Na všechny otázky, které jste si o sexu v těhotenství položila, vám poskytneme odpověď.

Vše, co byste měla vědět o SEXU V TĚHOTENSTVÍ

Sex v těhotenství
zdroj: Thinkstockphotos Sex v těhotenství
aktualizováno 07.12.2017, 00:23 | 07.12.2017, 00:23 | doma.cz

Čekáte miminko a na sex nemáte ani pomyšlení? Nebo se jenom bojíte, že by milování nemuselo vašemu stavu prospět? Na všechny otázky, které jste si o sexu v těhotenství položila, vám poskytneme odpověď.

Ublížím miminku?
Snad všechny nastávající maminky se bojí, že sex může ublížit malému miminku. Je důležité si uvědomit, že pokud vaše těhotenství neprovázejí komplikace, není žádný důvod k tomu, abyste si odpírala sex. Mějte na paměti, že děloha je od pochvy dostatečně vzdálená, takže se opravdu nemusíte ničeho bát. Celou záležitost můžete probrat s ošetřujícím lékařem, který vám řekne, zda je ve vašem případě vhodné, abyste měla sex. Někteří doktoři se navíc shodují na tom, že hormony ve spermatu mohou stimulovat kontrakce. Na tento fakt tedy nezapomínejte.

 


Jakou polohu zvolit?
V každém případě zapomeňte na krkolomné pozice, při kterých vás partner "zalehne". Tyto polohy nejsou to pravé ořechové pro váš stav. Chybu neuděláte, když vsadíte na klasiku. Partner vás může uspokojovat z boku, kdy vy budete ležet na boku a váš partner za vámi. Podobně komfortně se budete cítit i vsedě. Sedněte si na partnera a udávejte tempo, které vám vyhovuje.  Klidně můžete vyzkoušet i pozici zezadu, zde je ale důležité, abyste se pevně zapřela rukama.


ČTĚTE TAKÉ:

Fitness těhotenství: Zdravý životní styl, nebo hazard se životem miminka?
Jak moc vás bude bolet porod? Známe snadný návod, který vám odpoví již předem
Co si zabalit s sebou do porodnice? Budete se divit, k čemu budete potřebovat ŽVÝKAČKY!


Co mám dělat, když na sex nemám chuť?
Je naprosto přirozené, když během těhotenství nemáte na sex chuť. Na vině mohou být hormony nebo třeba nevolnosti, které těhotenství provázejí. V takové situaci je důležité, abyste se do milování nenutila. Pokud je váš partner soudný, pak vás do sexu nutit nebude. V případě, že ano, zkuste mu vysvětit, jak se cítíte a co prožíváte. Uvidíte, že to pochopí.

 


Mohu se v těhotenství nakazit pohlavně přenosnými chorobami?
Samozřejmě. Těhotenství není ochrana před tímto typem chorob. Navíc, pokud se nakazíte pohlavní nemocí, je pravděpodobné, že se váš stav zkomplikuje. Myslete na to a rozhodně se vyhněte sex bez ochrany. Mohlo by to mít nepříjemné následky, a to nejen pro vás, ale především pro vaše dítě.


Můžeme mít orální sex?
I během těhotenství vás může partner uspokojovat dle libosti. Jenom si dejte pozor na to, aby neměl orální herpes, který by mohl vašemu těhotenství ublížit. Pokud je váš partner zdravý jako rybička, neváhejte a dopřejte si chvilky rozkoše díky orálnímu sexu.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře