Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Partnerský sexuální život, ostatně stejně jako celý váš vztah, přirozeně prochází různými vývojovými stádii. Je jasné, že po nějaké době už se na sebe nebudete vášnivě vrhat v momentě, kdy překročíte práh bytu.

Vytrácí se z vašeho vztahu sex? Víme, co za tím stojí!

pár v posteli - 2
zdroj: Getty Images pár v posteli - 2
aktualizováno 09.07.2018, 09:03 | 09.07.2018, 09:03 | doma.cz

Partnerský sexuální život, ostatně stejně jako celý váš vztah, přirozeně prochází různými vývojovými stádii. Je jasné, že po nějaké době už se na sebe nebudete vášnivě vrhat v momentě, kdy překročíte práh bytu.

Zejména pak v případě, že se vaše hnízdečko lásky rozšířilo o další členy, kteří vyžadují notnou dávku péče a pozornosti. Občas ale sexuální život skomírá z důvodů, které můžeme ovlivnit. Co může negativně ovlivňovat partnerskou touhu?


1. Vaše ložnice není zrovna místem pro vášeň


Pokud do ložnice každý večer uleháte s primárním záměrem odpočinku, vaši kulisu tvoří puštěná televize a hlavní náplní těsně před spaním představuje lustrování novinek na Facebooku, pak je zřejmé, že na nějaké vášnivé radovánky už vám zkrátka nezbude žádná energie. Zkuste čas od času televizi nechat vypnutou a místo toho si popovídat. Taková změna ve večerním programu může udělat divy.

 

pár v posteli - 1
(Foto: Getty Images)


2. Taháte si své problémy do postele


Každý z nás se během dne potýká s problémy, které mají jen pramálo společného s tak příjemnými tématy, jako je sex. Na ten už nám zkrátka v hlavě nezbývá prostor. Samozřejmě, že jen málokdo (a zejména my ženy), dokáže po příchodu z práce zcela vypnout hlavu a soustředit se na rodinu nebo vztah. Nemělo by se však stávat, že váš profesní život zcela převálcuje ten partnerský.


Tip pro vás: Zkuste se na sex naladit například erotickou masáží. Nejen, že z vás vyplaví nahromaděný stres, ale bude také fungovat jako ideální předehra.

 

pár v posteli - 3
(Foto: Getty Images)


3. Jste si až příliš blízcí


Ano, i to může způsobovat v partnerském sexuálním životě problém. Zatímco během dne si perfektně rozumíte, přehnaná blízkost vám může večer v posteli způsobovat velké potíže. Zkuste spolu sdílet o něco méně zážitků a zachovejte si svá tajemství. Váš partner nemusí nutně vědět, co jste měla ten den k obědu nebo kolikrát jste si odskočila na záchod.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Aby se vám sex neomrzel aneb Jak udržet ve vztahu vášeň

Sex s přibývajícím věkem? Co dělat jinak, aby to pořád fungovalo

Pomoc, nemám náladu na sex! Jak zatočit se SEXUÁLNÍ NECHUTÍ?


4. Máte nereálné představy o sexu


Pokud vám předešlé body nic moc neříkají, a necítíte, že byste měla nějaký podobný problém, pak to může také znamenat, že na váš sexuální život kladete až příliš vysoké nároky. Nezapomeňte, že po několika letech soužití váš sex zkrátka nemůže vypadat stejně jako v prvních měsících. Jestliže jste v posteli oba spokojení, i přestože nemáte sex 2-3x v týdnu, je to v naprostém pořádku. Kašlete a to, jak to mají vaše kamarádky, co dokázal váš bývalý nebo jakými statistikami argumentuje článek ve vaše oblíbeném časopise. Ne vždy (a zejména pak ve vztazích) se vyplatí hledat problémy tam, kde nejsou. Proto si važte toho, co ve vašem partnerovi máte, a nepodléhejte zbytečně tlaku všeobecně rozšířených fám.

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře