Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už roky máte nejlepšího kamaráda, který o vás ví všechno. Občas si říkáte, jestli by vám s ním nebylo ze všech mužů nejlépe. Jenže pak tu myšlenku vždycky zavrhnete s tím, že byste se určitě rozešli a tím byste o něj přišly i jako o kamaráda. Podl...

Vztah s nejlepším kamarádem: Ve kterých případech to může vyjít?

přátelé nebo partneři
zdroj: Getty Images přátelé nebo partneři
aktualizováno 13.08.2019, 00:00 | 13.08.2019, 00:00 | doma.cz

Už roky máte nejlepšího kamaráda, který o vás ví všechno. Občas si říkáte, jestli by vám s ním nebylo ze všech mužů nejlépe. Jenže pak tu myšlenku vždycky zavrhnete s tím, že byste se určitě rozešli a tím byste o něj přišly i jako o kamaráda. Podle čeho už si jednou pro vždy vyjasnit, jestli byste do toho měly jít nebo se tím přestat zabývat?

Přátelství mezi mužem a ženou je často dost ošemetné. Zvlášť pokud už máte za sebou oba dost rozchodů a špatných zkušeností a třeba si říkáte, že na sebe časem stejně zbudete. Nejspíš si totiž myslíte, že mít za partnera někoho, kdo o vás ví opravdu všechno, by bylo vlastně velmi jednoduché. Ve skutečnosti je ale udělat z kamaráda partnera ještě těžší.


Když nemáte vyloženě sourozenecký vztah


Spousta přátel s opačným pohlavím o sobě tvrdí, že by spolu nemohli chodit, protože jsou spíš jako sourozenci než jako potenciální partneři. Problém může nastat právě s intimitou. Znáte se tak dobře, že je vám najednou divné se líbat nebo spolu spát, natož spolu nějak víc experimentovat. Pokud si ale dovedete představit mít nejlepšího kamaráda vedle sebe v posteli a on to má stejně, tak vám tento problém odpadne. Jestliže se přitahujete, mohlo by vám to vyjít.


Když tu pro sebe vždy budete i ve vztahu


Výhodou přátelství je to, že tu pro sebe jste, když vám to třeba zrovna nevychází ve vztazích. Kamarád vás vyslechne, poradí vám a vy se zase s klidným srdcem vrátíte k partnerovi. Jenže co když se s tím kamarádem pak dáte dohromady? Neshody časem přijdou ve vztahu i tehdy, když je vybudovaný na základě přátelství. A kdo tu pro vás bude, když se s bývalým nejlepším kamarádem například se pohádáte?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Přátelství ženám prodlužuje život
Je možné zachránit přátelství s mužem, který chtěl být něco víc?
Postelová přátelství. Může to fungovat?


Možná zjistíte, že váš kamarád vás v něčem štve stejně jako všichni ostatní muži. Váš partnerský vztah totiž nebude jen o smíchu a hezkých zážitcích jako tomu třeba bylo u vašeho přátelství. Když ale budete i nadále všechno probírat jako tenkrát, když jste byli přátelé, mohlo by vám to klapat.


Když víte, že se k minulým partnerkám choval hezky


Pravděpodobně toho o svém kamarádovi hodně víte a do posledního detailu se vám svěřil i s tím, jak to chodilo v jeho minulých vztazích. Pokud jste se během jeho vyprávění nestačily divit, co svým minulým partnerkám vyváděl, tak si nemůžete být jisté, že by to ve vašem vztahu bylo jinak. Jestliže se ale ke všem vždycky choval hezky, tak už tušíte, co od něj v tomto ohledu čekat.

 

přátelé nebo partneři
(Foto: Getty Images)


Když to cítí opravdu stejně


Vyspaly jste se s nejlepším kamarádem a teď čekáte, že z toho vybudujete smysluplný vztah? Nebo už jste ho jako svého přítele automaticky začaly brát? Raději si s ním promluvte o tom, jestli to tak bere i on. Možná si totiž myslí, že pouze přátelsky vypomohl kamarádce, zatímco vy každou vaši další schůzku berete jako rande. Každý další krok směrem od kamarádství k partnerství s ním proto zvažte, abyste se vyhnuly nedorozumění, které by třeba mohlo vést ke konci přátelství.


Jednou z výhod vztahu, který se vyvinul z kamarádství, je větší šance zůstat kamarády, když to nevyjde. Alespoň jste to zkusili a nemusíte se trápit otázkou, jestli by vám to klapalo. Pokud by však měl jeden z vás zlomené srdce, tak už vaše přátelství pravděpodobně po rozchodu pokračovat nebude.


TIP: Na to, jak je těžké udělat z přátelství vztah, se podívejte ve filmu Určitě, možná. Vysílat ho budou v sobotu 17. srpna od 15:35 na Nově nebo v neděli 18. srpna od 8:30 na Nova Cinema. Will vypráví své dceři příběh o třech osudových ženách, které sehrály v jeho partnerském životě důležitou roli. Dívenka má hádat, která z nich je její matkou. Která z žen se však ukáže jako ta skutečně pravá pro Willa?

 

Určitě, možná
(Foto: Archiv distribuční společnosti)

 
0 hlasů
Vaše hodnocení

Přidat názor

Ke článku nejsou žádné komentáře